Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук. Разбрах

ODIT.info > Практика > Счетоводство

Изпрати Принтирай страницатаA-AA+

Счетоводен казус

от Евгени Рангелов, 04 Mar 2010 10:47ч, видяна 15154 пъти
реклама

Въпрос: Имаме вземане от клиент от 2004 г. Мога ли да го отпиша и ще се признае ли за данъчни цели?

Отговор: Да. Вземане, възникнало през 2004 година може да се признае за данъчни цели като счетоводен разход, тъй като е налице едно от обстоятелствата по чл. 37, ал. 1 от ЗКПО-от възникване на вземането са изминали 5 години. Следователно, ако е налице това обстоятелство, и датата на възникване на вземането е безспорна, можете да признаете за данъчни цели счетоводния разход от отписаното вземане, съгласно чл. 34, ал. 1, второто изречение от ЗКПО, по годишната данъчна декларация за 2009 година.

 

Изпрати Принтирай

Моят ODIT.info

КАЛЕНДАР