ODIT.info > Дискусия > Счетоводство Започни нова тема

Тема. възнаграждение на член на съвет на директорите

 възнаграждение на член на съвет на директорите мартинова (гост) 12.05.2008 17:04

Здравейте!
Интересеува ме следното от чисто счетоводна гледна точка:
Ако член на Съвет на директорите е юридическо лице може ли възнаграждението на неговоия представител-физическо лице да се определя не на общо събрание, а въз основа на решение на юридическото лице, чийто представител е?
Благодаря предварително

 RE: възнаграждение на член на съвет на директорите филипа (гост) 12.05.2008 20:19

да,възможно е .В случая от чия позиция е въпроса?

 RE: възнаграждение на член на съвет на директорите мартинова (гост) 13.05.2008 10:28

Въпроса се задава от името на физическото лице, което представлява юридическото лице, което от своя страна е член на съвета на директорите.
Целта е ако има такава възможност да стане увеличение на заплашането чрез протокол на юридическото лице и после протокол от съвета на директорите, а не да става чрез по-усложнената процедура чрез общо събрание.

 RE: възнаграждение на член на съвет на директорите Федор Венедиктович Ез...  Профил 13.05.2008 10:41

Аз мисля, че не може - чл.221 т.5 ТЗ, макар че там не се говори за представителя - ФЛ.
но може да се направи друго ;-) Общото събрание да каже, че членовете съвета на директорите или каквото е там не получават възнаграждение. Въпроса ви е по компетентност към юристи. Ако те кажат, че може, счетоводството нататък е лесно.

 RE: възнаграждение на член на съвет на директорите John Профил 13.05.2008 10:59

В случая физическото лице е във взаимоотношения с юридическото, което го е натоварило да участва от негово име в Съвета на директорите. Какво заплащане ще му определи това юридическо лице няма нищо общо нито с решение на Общото събрание на управляваното дружество, нито с неговия Съвет на директорите, нито с неговите финанси и счетоводство. Управляваното дружество може да има финансови взаимоотношения с юридическото лице - член на Съвета на директорите, а не с представителя му - физическо лице.

 RE: възнаграждение на член на съвет на директорите toti-999 Профил 13.05.2008 11:16

Не , не може браточка!!!!

 RE: възнаграждение на член на съвет на директорите Федор Венедиктович Ез...  Профил 13.05.2008 16:54

Джон, помислих си го този вариант, ама знам ли дали няма още нещо - например "Иван Петров" в качеството си на представител на Крадикомерс ЕООД получава възнаграждение еди колко си...
А пък в края на краищата, едно АД да няма юрисконсулт или адвокат...
ама де ли се и пъхам аз между шамарите...

 RE: възнаграждение на член на съвет на директорите toti-999 Профил 13.05.2008 20:19

Недев без решение на ОСА никой член на БОРДА /най-общо казано/ не може да вземе и стотинка като такъв. Това са реалните собственици - БОРДА са наемници ......

Ти ги знаеш тия работи .... ама имаш малко по-развинтено въображение.....
 

 RE: възнаграждение на член на съвет на директорите lubacha Профил 13.05.2008 20:22

Ами ,че тук не става въпрос да се вземат възнаграждения като членове СД от АД ,а от юридичесткото лице член СД в АД-то..Джон го е пояснил много добре.
реклама

ODIT.info > Дискусия > Счетоводство