ODIT.info > Дискусия > Счетоводство Започни нова тема

Тема. Издава ли се нещо като протокол или акт при завеждането на ДМА

 Издава ли се нещо като протокол или акт при завеждането на ДМА Незнаеща (гост) 08.09.2008 16:38

Издава ли се нещо като протокол или акт при завеждането на ДМА ?

 RE: Издава ли се нещо като протокол или акт при завеждането на ДМА ti4eto Профил 08.09.2008 16:39

Какво е това ДМА,как сте го придобили,фактура нямате ли за покупката му:))))))))))))))))))))))

 RE: Издава ли се нещо като протокол или акт при завеждането на ДМА Bubu17 Профил 08.09.2008 16:39

Издава се, най-малкото за да спазиш чл.58, последно изр. - ЗКПО.

 RE: Издава ли се нещо като протокол или акт при завеждането на ДМА бивШат@ Профил 08.09.2008 16:40

Завеждаш го на база документа за придобиване, а "пускането в експлоатация" става с протокол за въвеждане (ако това питаш)

 RE: Издава ли се нещо като протокол или акт при завеждането на ДМА Незнаеща (гост) 08.09.2008 16:49

Ами точно за това питам за този протокол защото се измени през последните години няколко пъти и сега имам фактура за придобиването на ДМА трябва ли да имам протокол за въвеждане?

 RE: Издава ли се нещо като протокол или акт при завеждането на ДМА lansky Профил Изпрати email 08.09.2008 16:51

трябва - иначе може да ти отсвирят данъчните амортизации... пиши на фактурата на гърба "ВЪВЕДЕН, дата и подпис"

 RE: Издава ли се нещо като протокол или акт при завеждането на ДМА Федор Венедиктович Ез...  Профил 08.09.2008 16:51

Задължително! И подпис и печат на МОЛ, който ще се грижи за актива. Целта е после, ако направи беля, да знаете кого да глобите и недай си боже да съдите

 RE: Издава ли се нещо като протокол или акт при завеждането на ДМА Незнаеща (гост) 08.09.2008 16:52

Благодаря Ви много!

 RE: Издава ли се нещо като протокол или акт при завеждането на ДМА Пламен (гост) 09.09.2008 13:12

Може да направите приемо-предавателен протокол, на който да ти се подпише МОЛ, и да му сложиш дата, с която да си пуснеш амортизациите - обикновено дата на фактурата, но не задължително, аз така правя :)
 

 RE: Издава ли се нещо като протокол или акт при завеждането на ДМА Таня (гост) 09.09.2008 15:21

.........................(име на предприятието)
ПРОТОКОЛ
за въвеждане в експлоатация на ДМА съгл. чл. 58 от ЗКПО
1.Дата на съставяне на протокола: ................
2.Наименувание на ДМА: ...............
3.Данъчна амортизируема стойност на актива: ..............
4.Приета данъчна амортизационна норма: ..............
5.Категория съгл. чл. 55 от ЗКПО: ...........
6.Въвеждане в експлоатация: .....................
7.Основание:
7.1.разрешение за полване от ДНСК дата
7.2.вътрешен протокол за приемане на завършен обект дата
7.3.дата на доставка и въвеждане в експлоатация (за активи, които не изискват монтаж) дата
8.Активът е включен в данъчния амортизационен план считано от месец ........ година.
Съставил: .......................... Гл.счетоводител: ...........................
гр. .....................
дата: .............................
реклама

ODIT.info > Дискусия > Счетоводство