ODIT.info > Дискусия > Данъци Започни нова тема

Тема. ДПК

 ДПК дони Профил 30.07.2004 15:08

Служителите на ТДД от отдел "оперативен контрол" , с какво раб. време работят? В случай , че същите извършват проверка по реда на чл.67,ал.5 ДПК в почивен ден / съб или нед/ необходима лие изрична заповед за упълномощаване за това ????СПЕШНООО!!!!!!!!
 

 Re: ДПК miroo Профил Изпрати email 30.07.2004 16:00

Здравейте колега! Искренно се надявам да нямате сериозен проблем с данъчна администрация! Това което знам, без да претендирам за абсолютна точност го споделям с вас. В чл. 24 от ДПК за задълженията на данъчния субект пише че той (т.е. вие)е длъжен да оказва съдействие и помощ (ДПК чл.24 ал.1 т.3). В чл. 67 ал. 5 от ДПК за данъчните проверки пише че дан. служители могат да извършват текущи, периодични и ежедневни проверки без да имат заповед. Т. е. при поверка за отразени продажби на кас. апарат в събота например данъчен може да ви направи протокол след като вие работите. Заповед му трябва ако при проверка ви изиска касови книги др. документи, ако иска да преброи парите в касата, да ви запечата и т.н. т. е. да предприема действия по чл.77 от ДПК. Това е. Ако има и др. мнения моля пишете!
реклама

ODIT.info > Дискусия > Данъци