ODIT.info > Дискусия > Осигуряване Започни нова тема

Тема. Трудов стаж от бюро по труда

 Трудов стаж от бюро по труда Сони (гост) 08.10.2008 13:24

Здравейте, зачитали се трудовият стаж от Бюрото по труда за осигурителен във връзка с правтото на болнични?

 RE: Трудов стаж от бюро по труда ger (гост) 08.10.2008 13:39

да зачита се за трудов сташ но не и ако болничните който си взела са били повремето когато си била в бюрото по труда

 RE: Трудов стаж от бюро по труда ЛС Профил 08.10.2008 13:42

ЗА ТРУДОВ -НЕ, ЗА ОСИГУРИТЕЛЕН -ДА.

 RE: Трудов стаж от бюро по труда Сони (гост) 08.10.2008 13:48

Тоест ако едно лице има в нашата фирма осигурителен стаж 4месеца и два месеца преди това е било в Бюрото по труда стават 6м и спокойно ще си получи обезщетение?

 RE: Трудов стаж от бюро по труда John Профил 08.10.2008 14:03

Първо, периода на получаване на обезщетение за безработица се зачита за осигурителен стаж САМО ПРИ ПЕНСИОНИРАНЕ. А чл. 40, ал. 1 изисква 6 месеца стаж с осигуряване и за фонд "Общо заболяване и майчинство"
Второ, регистация в Бюрото по труда не води до никакъв стаж, нито трудов, нито осигурителен. Хайде започнете да правите разлика между регистрация за търсене на работа (в Бюрото по труда) и получаване на обезщетение от ТП на НОИ.
Трето, ако това лице е получавало обезщетение за безработица, значи преди това е било осигурявано за всички рискове поне 9 месеца. Не се търсят 6 месеца НЕПРЕКЪСНАТ осигурителен стаж непосредствено преди началото на временната неработоспособност, искат се 6 месеца независимо кога са придобити.
Още на втория ден след започване на работа може да се излезне в болнични, ако имаш 6 месеца стаж от преди десетина години.

 RE: Трудов стаж от бюро по труда Koko (гост) 29.04.2010 12:48

Отговор на ЛС(08.10.2008 13:42):
ЛС каза:
ЗА ТРУДОВ -НЕ, ЗА ОСИГУРИТЕЛЕН -ДА.

Защо да не се признава за трудов стаж? Член 354, т. 7 от КТ - за трудов стаж се признава времето, през което работникът или служителят е останал без работа и е получавал обезщетение за безработица

 RE: Трудов стаж от бюро по труда ЛС Профил 29.04.2010 12:53

Отговор на Koko(29.04.2010 12:48):
Koko каза:

Защо да не се признава за трудов стаж? Член 354, т. 7 от КТ - за трудов стаж се признава времето, през което работникът или служителят е останал без работа и е получавал обезщетение за безработица



Почети си НСОРЗ с промените от 01.07.2007г и тогава пак на ново ме питай.
 

 RE: Трудов стаж от бюро по труда Koko (гост) 29.04.2010 12:57

Това не ми е нужно за признаване на клас, а само за изчисляване на общ трудов стаж.
реклама

ODIT.info > Дискусия > Осигуряване