ODIT.info > Дискусия > Осигуряване Започни нова тема

Мнооого гореща тема! Осигуровки върху авансово плащане

 Осигуровки върху авансово плащане минчо (гост) 13.10.2008 12:32

Здравейте, предварително се извинявам за дилетанския въпрос.
От години не съм имал случаи фирма да плаща в средата на месеца аванс а в края му остатъка от заплата.
Та въпросът ми е за аванса внасят ли се осигуровки и какви точно, доколкото си спомням преди 3-4 години внасяхме...

 RE: Осигуровки върху авансово плащане Федор Венедиктович Ез...  Профил 13.10.2008 12:36

Върви си "аванс-заплата" съвсем редовно през месеца ли? Или няколко месеца карате на аванси, а след това идва заплатата?

 RE: Осигуровки върху авансово плащане регнат (гост) 13.10.2008 12:38

внасят се осигуровки в/у аванса от работодател само
(по принцип)
иначе - отговорета на ФВЕ

 RE: Осигуровки върху авансово плащане минчо (гост) 13.10.2008 12:39

Да върви си редовно , на 15 октомври аванс за октомври, на 30 октомври заплата за октомври.
Доколкото си спомням преди с аванса превеждахме и осигуровките от работодател, в края на месеца при изплащане на заплатите декларации 1 и 6 и останалите осигуровки и данък.
И сега ли е така

 RE: Осигуровки върху авансово плащане регнат (гост) 13.10.2008 12:41

ахам

 RE: Осигуровки върху авансово плащане ЛС Профил 13.10.2008 12:41

Много ми е интересно как правите записванията в Д6 ;)

 RE: Осигуровки върху авансово плащане тониК Профил Изпрати email 13.10.2008 12:45

Минчо, виж.чл.7 КСО-осигуровки от осигурителя.

 RE: Осигуровки върху авансово плащане минчо (гост) 13.10.2008 12:53

Мерси на всички отзова ли се на питането.
прочетох го в чл.7 КСО:
(11) (Нова - ДВ, бр. 1 от 2002 г., в сила от 01.01.2002 г., предишна ал. 10 - ДВ, бр. 105 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г.) Частта от осигурителните вноски, която е за сметка на осигурените лица съгласно чл. 6, ал. 3, се внася при изплащане на възнагражденията им и не се удържа от авансовите плащания освен в случаите, когато за съответния месец е изплатен само аванс.

 RE: Осигуровки върху авансово плащане Федор Венедиктович Ез...  Профил 13.10.2008 12:55

Бате, ако са ти редовни плащанията - аванс-заплата ;-) няма смисъл да се занимаваш да пускаш осигуровки по два пъти ;-) Няма кой да се заяжда. Пък и ще спестиш малко банкови такси

 RE: Осигуровки върху авансово плащане регнат (гост) 13.10.2008 12:56

грешка, бате, ако изписва аванса и го отразява във ведомостта

 RE: Осигуровки върху авансово плащане минчо (гост) 13.10.2008 13:01

Да съгласен съм на другите фирми и да има аванс не го осчетоводявам щото се плаща касово и няма проблем ..ама тия клиенти да ги вземат дяволите решиха всичко да ми е законно и плащат аванс и заплати по карти ...и там вече лъсва и няма на къде :(

 RE: Осигуровки върху авансово плащане тониК Профил Изпрати email 13.10.2008 13:01

Абе много зависи от фирмата.Малки фирмички могат да си позволят да дадат на някой аванс
и да минат метър накрая с ведомост без аванс.Ама сериозни фирми с ведомости и нанесен аванс-не си правете експерименти.

 RE: Осигуровки върху авансово плащане Федор Венедиктович Ез...  Профил 13.10.2008 13:03

E, щом минава през банката, няма да стане... самите банкери ще ви отрежат...

 RE: Осигуровки върху авансово плащане тониК Профил Изпрати email 13.10.2008 13:07

На практика- 5-10 души фирмичка, 2-3 души вземат аванс, пускат РКО с текст "аванс" и "виси"
в касата до заплати.Чиста работа.Е не следва да е така, ама, знаете, ако се тръгне по реда
кво следва....Ами , практика./Не правете като тях да не станете за смях/.Въпрос на избор.

 RE: Осигуровки върху авансово плащане минчо (гост) 13.10.2008 13:47

Те банкерите толкова компетентни че като звъннах в местния клон на ДСК да питам какви осигуровки да внеса за да преведа аванс , след 10 минути съвещание между служителките получих отговор че не се дължали осигуровки за аванса :)

 RE: Осигуровки върху авансово плащане ЛС Профил 13.10.2008 13:49

Като всички институции в България, направо ще се пръснат от "знания". :) горките те

 RE: Осигуровки върху авансово плащане регнат (гост) 13.10.2008 14:01

минчо (гост) | Дата: 13.10.2008 13:47 Те банкерите толкова компетентни че като звъннах в местния клон на ДСК да питам какви осигуровки да внеса за да преведа аванс , след 10 минути съвещание между служителките получих отговор че не се дължали осигуровки за аванса :)

на банкерите ли звъня да питаш?
шегуваш се, нали?

 RE: Осигуровки върху авансово плащане минчо (гост) 13.10.2008 14:22

По горе някои каза че банкерите щели да ме отрежат ако не внеса осигуровки на аванса и рекох да проверя като звънна телефонче, резултата е че при тях може всичко ..хеех

 RE: Осигуровки върху авансово плащане регнат (гост) 13.10.2008 14:23

минчо, този, който каза, знае за какво говори, но ти хабер си нямаш.... батка

 RE: Осигуровки върху авансово плащане Федор Венедиктович Ез...  Профил 13.10.2008 14:26

Бате Минчо, хвърли един поглед на чл.111 от КСО-то

 RE: Осигуровки върху авансово плащане минчо (гост) 13.10.2008 14:40

Имуществени санкции на банки
Чл. 111. (1) (Изм. - ДВ, бр. 64 от 2000 г., изм. - ДВ, бр. 1 от 2002 г., в сила от 01.01.2002 г.) При всяко теглене на пари за трудови възнаграждения, включително и за авансови плащания, в банките се депозират платежните документи и декларации за дължими осигурителни вноски в приход на държавното обществено осигуряване, Националната здравноосигурителна каса и за допълнителното задължително пенсионно осигуряване.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 64 от 2000 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2002 г., в сила от 01.01.2002 г.) На банките, които са разрешили теглене на пари за трудови възнаграждения, включително и за авансови плащания и парични обезщетения, без да е представена декларация по чл. 7, ал. 8, се налага имуществена санкция в размер на сумата на невнесените осигурителни вноски, независимо от административнонаказателната отговорност на виновните длъжностни лица.


" регнат " ако имах хабер нямаше да питам тук , батка...

 RE: Осигуровки върху авансово плащане простревизор (гост) 13.10.2008 14:46

оооо да. преди няколко години един управител на клон на ДСК се направи на велик и му дойде от още не знае къде проверката по чл. 111. Направо го скъсахме от актове )))) Нямаше регистър, като хората, не бяха съхранявали и изсквали декларации от клиентовете ..........малеееееее

 RE: Осигуровки върху авансово плащане регнат (гост) 13.10.2008 14:46

Минчо, ако пък те разбирам... батка
нима очакваш банкерите да си "сметнат" осигуровките
само ще ти "отметнат" сумите те
евентуално и то
 

 RE: Осигуровки върху авансово плащане Минчо (гост) 13.10.2008 14:51

Не съм ги питал да смятат осигуровки , какви имах впредвит за сметка на работодател или работник .....ама в тоя клон се оказа че можело да не внасяш
реклама

ODIT.info > Дискусия > Осигуряване