ODIT.info > Дискусия > Трудови отношения Започни нова тема

Гореща тема! чл.326 ал.1 и 2

 чл.326 ал.1 и 2 zonamai Профил 21.04.2009 13:43

В предизвестие от 1,04-какви са правата на съкратения в този случай?

 RE: чл.326 ал.1 и 2 Божо Профил Изпрати email 21.04.2009 13:46

работника е отправил предизвестие - какви права на съкратен?

 RE: чл.326 ал.1 и 2 гост1 (гост) 21.04.2009 13:48

Божо, ти пък как разбра че е работника, а не работодателя?))))))))))
По принцип съкратения (ако е такъв) има право на обезщетение по чл.222, ал.1, ако остане без работа или е на по-ниско платена, 1 м. след освобождаването.
Има право на обезщетение за неползван отпуск- чл.224 - колкото дни не е ползвал.
Има право- ако не се спази предизвестието на обезщетение по чл.220, ал.1.

 RE: чл.326 ал.1 и 2 Gail Профил 21.04.2009 13:48

или работодателят е отправил предизвестие???

 RE: чл.326 ал.1 и 2 satanasowa Профил Изпрати email 21.04.2009 13:50

Обезщ . по чл. 224, предизв. е оптравено от работника

 RE: чл.326 ал.1 и 2 zonamai Профил 21.04.2009 13:51

точно,че работодателят е отправил/принудил/ да се подпише това предизвестие,защото намалява обема на работа.

 RE: чл.326 ал.1 и 2 Божо Профил Изпрати email 21.04.2009 13:51

гост1 , ами чета.
чл.326/1/ - пише го в заглавието.

 RE: чл.326 ал.1 и 2 satanasowa Профил Изпрати email 21.04.2009 13:52

То и аз това чета, предизв. по този член отправено от работника, а не от работодателя

 RE: чл.326 ал.1 и 2 гост1 (гост) 21.04.2009 13:53

Какво те е принудил. Уведомява те писмено ,че след 30 дни ке прекрати ТД с теб на основание чл.328, ал.1 т.3 КТ. Няма нищо незаконно.

 RE: чл.326 ал.1 и 2 Валя (гост) 21.04.2009 13:56

я пак отначало - кой какво и на кого е дал

 RE: чл.326 ал.1 и 2 гост1 (гост) 21.04.2009 13:57

Като знам някой хора как боравят с Кт.
Ами да каже, дали е подал той/тя предизвестие.
Аз не съм в ТПО, ама не могат посмъртно да ме накарат аз да им подам, ако не желая.
А пък и аз обичам по чл.327, т.2 да напускам.)))))))))))))

 RE: чл.326 ал.1 и 2 zonamai Профил 21.04.2009 14:03

"...с настоящето Ви уведомяваме,че считано от 1,05,2009 год. длъжността се съкращава,поради намаляване обема на работа.
Настоящето да се счита за предизвестие по чл.326 ал.1 и 2 от КТ."-това е принуден да разпише,защото иначе щяло да стане "по-лошо".

 RE: чл.326 ал.1 и 2 гост1 (гост) 21.04.2009 14:04

Значи в крайна сметка работодателят прекратява ТД на основание чл.328, ал.1 , т.3 КТ.
Обезщетенията са както посочих вече.

 RE: чл.326 ал.1 и 2 гост1 (гост) 21.04.2009 14:04

Само дето, този кайто е писал прекратителното основание, нещо не е в час.

 RE: чл.326 ал.1 и 2 Божо Профил Изпрати email 21.04.2009 14:09

и освен това има право на 1 час по-малко да работи , ако е на 8 часов работен ден.

 RE: чл.326 ал.1 и 2 zonamai Профил 21.04.2009 14:14

Благодаря на всички Ви!А ако сега си вземе болнични какво с случва?
 

 RE: чл.326 ал.1 и 2 Ани1 Профил 21.04.2009 14:17

Срока на предизвестието не се променя, независимо дали позва болнични или отпуск
реклама

ODIT.info > Дискусия > Трудови отношения

Моят ODIT.info