ODIT.info > Дискусия > Разни Започни нова тема

Гореща тема! отчети в ТР, при неупражняване на дейност

 отчети в ТР, при неупражняване на дейност бисес (гост) 22.04.2009 12:09

ЕТ без дейност в последните 5 години, е пререгистрирано м. април 2009г., следва ли да подава отчетите си в регистъра?

 RE: отчети в ТР, при неупражняване на дейност бисес (гост) 22.04.2009 15:04

Колеги, никой ли не е запознат ???

 RE: отчети в ТР, при неупражняване на дейност Баба Куна Профил Изпрати email 22.04.2009 15:08

запознати сме;) а и теми тука колкото искаш са се изписали на кило:) що не потърсиш малко,а?:) като за начало давам жокер-подават:)

 RE: отчети в ТР, при неупражняване на дейност бисес (гост) 22.04.2009 15:28

Фирмата няма дейност и не е задължена да подава декларации, респектвино да съставя отчети. И какво ще подава тогава ?

 RE: отчети в ТР, при неупражняване на дейност Баба Куна Профил Изпрати email 22.04.2009 19:18

хехехехехе:)))) смея се от сърДце:)))фирмата нямала дейност,ама има закон за търг регистър и в него си пише всичко... ма требе се чете,па тва тегаво:)

 RE: отчети в ТР, при неупражняване на дейност § 22 Профил 22.04.2009 19:21

И какво ще подава тогава ?


Нищо ...... но срещу 50 лева :)))))))))))))))))

 RE: отчети в ТР, при неупражняване на дейност Баба Куна Профил Изпрати email 22.04.2009 19:27

не се казва така:
Нищо ...... но срещу 50 лева :))))))))))))))))) а се казва: Нищо ...... но срещу 50 лева ма от сърце... и тогава тия:)))))))))))))))))))))))))))))))

 RE: отчети в ТР, при неупражняване на дейност § 22 Профил 22.04.2009 19:49

"ма от сърце...."

Бе на мене ми идва нещо друго на устата..... ма гледам админа не е сложил червеното кръгче :))))))))))

 RE: отчети в ТР, при неупражняване на дейност dorry Профил 22.04.2009 22:54

Тъй просто информативно, имате ли представа как стои въпроса с глобите, когато се пререгистрираш, без да си качиш отчетите, защото имам едни нови свързани по между си фирмички и миналата година решили сами и отишли и се пререгистрирали още през януари, но не са си качили отчетите и до сега нищо и шефката ми обяснява, че тази година ще качим само от 2008, а за 2007 да си траем На мен работата не ми харесва, и няма да стане тая, ама като тръгна да ги подавам, дали ще ме чакат с глобите на входа

 RE: отчети в ТР, при неупражняване на дейност бисес (гост) 23.04.2009 09:36

Ако тия от ТР са измислили тая глупост, да се подават отчети и от фирмите без дейност, е те това е вече голяма лудост. Това значи че сега заради тях трябва да се съставят отчети, който не са декларирани никъде защото не е било нужно .

 RE: отчети в ТР, при неупражняване на дейност бисес (гост) 23.04.2009 15:04

Колеги, по инфо от АВ, а и по логика- ЕТ без дейност не подават отчети в търговския регистър.
Така, че не заблуждавайте хората, да се редят само по опашки

 RE: отчети в ТР, при неупражняване на дейност lansky Профил Изпрати email 23.04.2009 15:06

бисес - не съм се интересувал от въпроса, но това ЕДНА ЖЕНА ОТ АВ ли ти го каза или го има някъде черно на бяло.... щото логиката на АГЕНЦИИТЕ отдавна е доказана пред счетоводителите каква е.....

 RE: отчети в ТР, при неупражняване на дейност бисес (гост) 23.04.2009 15:11

тел. за инфо в АВ 948-61-80. Виж като няма дейност не са подавани деклар. и отчети, сега ли да ги изфабрикувам ?? Пълна глупост

 RE: отчети в ТР, при неупражняване на дейност 911 (гост) 23.04.2009 23:15

В местната ТД НАП на въпроса на данъкоплатци да подават ли ГДД на ЕТ без дейност казват:"Не,освободени сте от подаване на декларации,но не и на ГФО."Данъкоплатеца пита:"Ами как ГФО без ГДД?"Отговор:"Отговорете си сами".Така,че отговори си и ти сам,щом толкова смело се опълчваш на системата:))))))

 RE: отчети в ТР, при неупражняване на дейност бисес (гост) 24.04.2009 10:33

Не се опълчвам, а питам и за вашето мнение. Вече говорих с трима юристи и те са категорични че не следва да се подава отчет.

 RE: отчети в ТР, при неупражняване на дейност Сашко Профил 24.04.2009 14:38

бисес, а и за останалите.

В чл.40 от ЗСч никъде не срещнах думите "без дейност". Също така в ЗТР никъде не пише че търговците нещо са освободени ако са без дейност.
Пререгистрират се, публикуват отчет (ГФО) във вида в който са длъжни да го съставят по ЗСч и толкоз.

Това, че НАП не им иска ГДД и съответно и отчетите си е проблем на НАП.

 RE: отчети в ТР, при неупражняване на дейност Баба Куна Профил Изпрати email 25.04.2009 15:46

бисес
брех,тези категорични юристи:))) и те станали счетоводи:)) съвет за деня: послушай юристите и като те емнат за глобите иди при тях,те да те оправят:)
 

 RE: отчети в ТР, при неупражняване на дейност 111 (гост) 25.04.2009 16:14

По добре тогава някой от тези трима юристи да напише защо според него не се подават отчетите от дружества не развиващи дейност. Иначе в одита от година има консенсус по този въпрос, че трябва да се подават. А дали тези които не подадат някой ще ги глобява божа работа (добре, че глобите са малки).
реклама

ODIT.info > Дискусия > Разни

Моят ODIT.info