ODIT.info > Дискусия > Счетоводство Започни нова тема

Гореща тема! Смяна на управител-Помощ

 Смяна на управител-Помощ Деси (гост) 13.01.2006 12:51

Здравеите, спешно се нуждая от вашата помощ. В ООД се сменя управителя като новото лице не е съдружник и до сега и на трудов договор в предприятието, от адв. кантора са написали ДУК с това лице с дата 10.01.2006 г какво следва да уведомя в НОИ, аз мислех да назнача лицето на трудов д-р кое според вас е по-добре?

 Re: Смяна на управител-Помощ Роси 666 Профил Изпрати email 13.01.2006 12:56

И при двата договора трябва да е на осиг. праг, и при двата осигуровките са едни и същи в едно и също съотношение. И двата договора трябва да представиш в НАП. Единственото различие - че при ДУК спадаш 10% норм. признати разходи и там ДОД е на 15% авансови вноски, а при трудовия - по таблицата.

 Re: Смяна на управител-Помощ Kredit Профил Изпрати email 13.01.2006 13:19

Чакайте, договор за управление и контрол на е по КТ а по ТЗ. Уведомления се подават само по чл. 62 от КТ.
Или нещо греша?

 Re: Смяна на управител-Помощ Деси (гост) 13.01.2006 13:38

Да и аз за това питам с какъв документ се уведомява нап-НЕ Е ЛИ С дук?

 Re: Смяна на управител-Помощ Роси 666 Профил Изпрати email 13.01.2006 14:06

Писах НАП - нали обединиха ТДД с НОИ. Та затова. Иначе сте прави.

 Re: Смяна на управител-Помощ Нели (гост) 13.01.2006 14:14

Щом досега е бил служител на предприятието следва да прекратиш трудовия му договор и да подадеш уведомление за прекратяване до НАП.
Щом е ООД според мен е управител и лицето се назначава по договор за управление и контрол по ТЗ.

 Re: Смяна на управител-Помощ Деси (гост) 13.01.2006 14:52

Благодаря ви, но пак питам в нои с какъв документ уведомявам за ДУК и при праг за моята дейност за управител 405 лв, на какъв размер възнаграждение следва да го осигурявам, нали трябва да се има впредвид и това независимо, че не е по трудов д-р?

 Re: Смяна на управител-Помощ Деси (гост) 13.01.2006 14:54

Имах предвид НАП, май имаше нещо , че дохода намален с 10 % признати р-ди не бива да превишава прага .

 Re: Смяна на управител-Помощ Роси 666 Профил Изпрати email 13.01.2006 15:38

Не, Деси, дохода ,намален с 10 % норм. признати р-ди не бива да е ПОД прага.

 Re: Смяна на управител-Помощ мд Профил 13.01.2006 15:42

Представяш копие на ДУК.
А за осигуряването - не може да го осигуряваш на по-малко от осигурителния праг.
ако е 405 лв., значи на 405 лв.
Варианти - възнаграждението му по ДУК - 405 лв.; осигуряване 405лв., 10% само за ДОД
възнаграждение по ДУК след приспадене на 10% по-високо от 405 лв., върху последното го осигуряваш

 Re: Смяна на управител-Помощ Debit 14.01.2006 19:28

Пак питам.
Когато имаме договор за управление и контрол той е по Търговски закон.
Уведомленията са по чл. 62 от Кодекса на труда.
Защо трябва да се подава уведомление изобщо?
Осигуряването е друг въпрос, естек.ствено, че ще се осигурява и ще се спазват праговете!
Аз също осигурявам, но никога не съм пускала за управител уведомление.
 

 Re: Смяна на управител-Помощ divna Профил Изпрати email 14.01.2006 19:32

за ДУК не се уведомява, само можеш да направиш осигурителна книжка
реклама

ODIT.info > Дискусия > Счетоводство