ODIT.info > Дискусия > Трудови отношения Започни нова тема

Тема. прекратяване чл.325 т.2

 прекратяване чл.325 т.2 новобранец (гост) 06.10.2009 10:40

лице е възстановено от съда с решение от 01.09.2009г. Лицето не се явява да заеме длъжността, въпроса ми е от коя дата мога да му прекратя договора. Срока за явяване на работа започва да тече от датата на получаване на решението от съда, а не от датата на самото решение. Аз как мотга да знам от коя дата лицето е получило решението? Лицето вече си поиска обезщетението по чл.225 и те са му изплатени.
1. Трябва да залича предишното уведомление. Да подам ново за прекратяване по чл.325т.2 от коя дата?
2. Да му зачета трудов стаж от датата на незаконното уволнение /10.02.2009г./ до кога?При прекратяване на договора, на лицето са изплатени обезщетения за неспазено предизвестие и за оставане без работа .
3. По време на делото лицето е започнало работа и този стаж трябва да го извадя от общия стаж до момента. А как стои въпроса с обезщетенията от БТ - след като изплатихме обезщетение на лицето за оставане без работа, лицето е получавало обезщетение от БТ около 1 месец до започване на работа в др.предприятие.
4. Трябва ли да уведомим БТ, че сме изплатили обезщетенията на лицето след възстановяване на работа?
Знам, че има теми по въпроса, но някои неща не ми станаха ясни от прочетеното.

 RE: прекратяване чл.325 т.2 ММ (гост) 06.10.2009 11:13

от коя дата мога да му прекратя договора - в двуседмичен срок от датата на която е получено решението. Би трябвало да имате документ който удостоверява това. Съда изпраща съобщение до възстоновеното лице.

По т.1В двуседмичен срок от получаване на решението ако лицето не се яви на работа
По т.2 Зачетането на стажа при вас трябва да стане от датата на незаконно уволнение
По т.3Стажа от при другия работодател го вадите от общия от датата на незаконното уволнение до момента на възстановяване. Уведомявате БТ за това че сте възстановили служителя и от коя дата, както и че е било с регистрация в БТ като посочвате за кой период.

 RE: прекратяване чл.325 т.2 новобранец (гост) 06.10.2009 11:25

благодаря ММ за включването, но въпроса ми пак остава.
Не мога да знам кога лицето е получило решението, мога само да смятам от датата на влизане решението в сила - 01,09 - 14дни- това означава, че на 15.09 трябва да подам уведомлението.
Проблема е, че аз сега разбирам за това, адвоката ни е подал жалба срещу това решение, но явно е пропуснал срока. Сега ми остава да подам уведомлението от 01.10 или греша?
И нещо друго- спорен е въпроса, но дължи ли се обезщетение за платен отпуск за времето, за което работодателя възстановява лицето на работа?

 RE: прекратяване чл.325 т.2 John Профил 06.10.2009 11:38

новобранец (гост), хич и не смятай от датата на влизане на решението в сила, че ще имаш още едно съдебно дело, ако лицето се заинати. Ама предварително спечелено от него.
Нека адвокатът да провери първо, влязло ли е решението в сила, ама какви сте пъргавелки, лицето си поиска и платихме!?!, а влязло в сила решение имаш ли, аланкоолу?второ, в районния съд (където е започнало делото) - на коя дата лицето е получило съобщението!

И вземи прочети 54е (3) и 349 (1) КСО, вместо да се обучаваш по написаното в темите. Там половината е прокиснала боза, от която освен дрисък друго не можеш да получиш.

 RE: прекратяване чл.325 т.2 новобранец (гост) 06.10.2009 11:53

John , моите уважения към знанията и опита ти.
адвоката ни каза да плащаме обезщетенията и ние ги платихме, получихме решението на 03,09
решението е с изх.номер от 02,09. Решението е с дата 17.08, като е упоменато, че срока за обжалване е 2 седмици и в самото решение е записано, че е влязло в сила от 01.09. Според вас имаме ли шанс да се вместим в законния срок за обжалване??
Както и да е, сега ще видим дали ще ми дадат инфо на коя дата лицето е получило съобщението.

 RE: прекратяване чл.325 т.2 новобранец (гост) 06.10.2009 12:48

може ли някой да ми каже до кога са смятам трудовия и осиг.стаж на лицето - до датата на влизане в сила на решението от съда или да смятам и този 14 дневен срок, в който лицето не се е явило на работа?
 

 RE: прекратяване чл.325 т.2 новобранец (гост) 06.10.2009 15:49

работника е получил решението от съда на 03.09 - не се е явил на работа в двуседмичния срок.
Трябва да прекратя договора от датата на връчване на решението- мога ли да подам уведомление за прекратяване със стара дата, не трябва ли да спазвам 7-дневния срок за подаване на уведомлението?
реклама

ODIT.info > Дискусия > Трудови отношения

Моят ODIT.info