ODIT.info > Дискусия > Осигуряване Започни нова тема

Тема. Излизане в чужбина и неплатени здравни осигуровки

 Излизане в чужбина и неплатени здравни осигуровки HuHuB Профил Изпрати email 14.01.2010 20:50

Здравейте колеги :) Знаете ли приеха онова предложение ако имаш задължения към здравната каса да не те допускат да излизаш в чужбина? Става въпрос за български гражданин с прекъснати права тук защото не си е плащал здравните осигуровки за 2009г. който иска да посети Норвегия?
Чували ли сте нещо по въпроса?Гледам Закона за здравно осигуряване,но нищо не откривам
Моля ви за помощ :)

 RE: Излизане в чужбина и неплатени здравни осигуровки гост (гост) 14.01.2010 20:53

Не думай, че ако го приемат, не можем да изритаме смонката дянков никога

 RE: Излизане в чужбина и неплатени здравни осигуровки HuHuB Профил Изпрати email 14.01.2010 21:15

Не..питах дали са го приели :)

 RE: Излизане в чужбина и неплатени здравни осигуровки Ани (гост) 15.01.2010 21:52

И аз горещо се интересувам от този въпрос, някой вече има ли яснота?

 RE: Излизане в чужбина и неплатени здравни осигуровки небесна Профил 15.01.2010 23:04

има има
h ttp://www.capital.bg/show.php?storyid=842967
пък както искаш го разбирай...

 RE: Излизане в чужбина и неплатени здравни осигуровки Василка (гост) 16.01.2010 14:39

Аз жибея в чужбина от 5години. Сега ми се налага да се прибера в Бг, и какво аз длъжна ли съм да платя тези 5 години за да продължа да се осигурявам в родината ми?

 RE: Излизане в чужбина и неплатени здравни осигуровки Веселина (гост) 17.01.2010 22:34

Живея в Лондон, от 2 год кракът ми не е стъпвал в милата родина. Като си дойда за Великден, има ли опастност навръщане за Лондон да не ми позволят да изляза от страната, защото не съм си платила здравноосигурителните вноски?

 RE: Излизане в чужбина и неплатени здравни осигуровки amarian (гост) 18.01.2010 08:13

Няма опасност, защото щом си бил доказано повече от 180 дни в годината извън Бг, не плащаш здравни осигуровки
 

 RE: Излизане в чужбина и неплатени здравни осигуровки vesi (гост) 18.01.2010 08:45

Да но трябва да отидеш до месното ТД на Нап да си подадеш декларация по чл.19и, ал.2 от преходните и заключителните разпоредби на ЗЗО, тя се подава за периода от 01.07.1999 до 31.12.2007, при условие че си пребивавал извън страната 183 дни през една календарна година, а за периода 01.01.2008-31.12.2009 не плащаш здравни осиг. , само ако представиш документ че си осигурен в чужбина.
реклама

ODIT.info > Дискусия > Осигуряване