ODIT.info > Дискусия > Данъци Започни нова тема

Тема. ДДС ремонт нает офис

 ДДС ремонт нает офис Веси (гост) 04.03.2006 19:19

Здравейте! Осъществени са текущи подобрения на нает офис, за което сме получили данъчна фактура. Имам ли право на ДК, как да приложа чл.6б ЗДДС, като договорът за наем е срещу поддръжка - дългосрочен.

 Re: ДДС ремонт нает офис каква (гост) 05.03.2006 16:33

каква е стойността на ремонта, ремонт ли е или подобрение, ползваш ДК, за какъв срок е договора?

 Re: ДДС ремонт нает офис Веси Профил Изпрати email 06.03.2006 09:45

Стойността на ремонта е 10 х.лв.и няма трайни подобрения , договора е дългосрочен, между свързани лица /собственик е съпруг на съдружник/. Въпреки това, смятам да ползвам ДК. Вие как тълкувате новия чл.6б ЗДДС ?
 

 Re: ДДС ремонт нает офис Маргарита Профил 06.03.2006 10:17

И аз смятам,че можеш да ползваш ДК!
реклама

ODIT.info > Дискусия > Данъци