ODIT.info > Дискусия > Осигуряване Започни нова тема

Гореща тема! ДУК - осигуровки

 ДУК - осигуровки spoky Профил 02.02.2010 20:46

alfa.kachi-snimka.info/viewer.php?id=bfi1265135910z.jpg

Та кой каза че не може по ДУК да се внасят осигуровки почасово! Ето едно писъмце от НАП, в което пише, че може :) Как ви се струва?

 RE: ДУК - осигуровки asko66 Профил 02.02.2010 21:23

А все пак, това от софийския НАП ли е?

 RE: ДУК - осигуровки spoky Профил 02.02.2010 21:39

Това конкретно не. Но имам и от софийския. Подписано от зам изпълнителния директор на НАП. Цитиращ същото, че е възможно почасово осигуряване по ДУК.

 RE: ДУК - осигуровки кука (гост) 02.02.2010 21:50

трябва да го обявим НАП извън закона. Ай стига с техните простотии.

 RE: ДУК - осигуровки кука (гост) 02.02.2010 21:55

Тия изобщо имат ли представа от ЗЗД и КТ? Дали е приложима тая Наредба за елементите...?
Как така ще ми възложат да управлявам тоя месец 20 часа?

 RE: ДУК - осигуровки тониК Профил Изпрати email 02.02.2010 21:59

Хич даже не са простотии.Тълкуванието обаче обикновено е, че касае когато се започва или
прекъсва по ДУК.Въобще толкова кофти са всички писания, че.......
В туй писъмце най-напред констатират намереното, а после цитират че е пропорционално на дните съгласно Наредбата и .....наистина накрая чиляк може да се обърка....Ми..нормално: )))

 RE: ДУК - осигуровки Abby12 Профил 02.02.2010 22:02

Много ми е интересно как ще му попълниш Д1-то на тоя почасов ДУК...

 RE: ДУК - осигуровки кука (гост) 02.02.2010 22:05

Е, това и аз питам - сигурно като по чл. 114 от КТ? С начало и край на осигуряването, което пък да трябва да е вписано в ТР?

 RE: ДУК - осигуровки spoky Профил 02.02.2010 22:19

С код на вид осигурен - 10. И програмата им го е приела. И от НАП и от НОИ казаха, че щом софтуера им го приема това означава, че е възможно почасово осигуряване.

 RE: ДУК - осигуровки идиот (гост) 02.02.2010 22:23

Е, сега остава да отменят с едно такова писмо и два-три закона...

 RE: ДУК - осигуровки kris1 Профил 02.02.2010 22:32

Аз също като тониК съм на мнение, че НАП са имали впредвид осигуряване, което е започнало или е свършило през месеца, а не въобще за почасово осигуряване...

, когато отношенията между страните, свързани с управлението на търговското дружество не са уредени по Кодекса на труда, а е сключен договор за възлагане на управлението по чл. 141, ал. 7 от ТЗ, задължително осигуряването е върху доход, не по-малък от съответния минимален „праг”, независимо че договорът може да е сключен за работа по няколко часа дневно или седмично. Що се отнася до разпоредбата на чл. 1, ал. 5 от Наредбата за елементите на възнаграждението и за доходите, върху които се правят осигурителни вноски, тя се прилага единствено в случаите, когато лицето не е работило през целия месец по договор за управление и контрол, например: при временна неработоспособност или друг отпуск, за който не се изплаща възнаграждение, както и при започване или прекратяване на трудовата дейност по чл. 4, ал. 1, т. 7 от КСО. В тези случаи минималния месечен осигурителен доход се определя пропорционално на работните дни през месеца, без значение на отработените часове на ден.

П.П. за справка
www.blog.plusminus.com/post/2008/05/Dogovor-za-upravlenie-i-kontrol-osobenosti-normativna-uredba.aspx

 RE: ДУК - осигуровки spoky Профил 02.02.2010 22:35

Започвало и зашършвало през месеца в продължение на година :)
Там пише 8 часа месечно - и НАП казват - да възможно е!
 

 RE: ДУК - осигуровки delusion Профил Изпрати email 02.02.2010 22:42

Аз го разбирам, ако ДУК е сключен от 23 -то число на месеца например - за тоя месец ще са само определени дни. Или когато е прекратен.
реклама

ODIT.info > Дискусия > Осигуряване

Моят ODIT.info