ODIT.info > Дискусия > Счетоводство Започни нова тема

Мнооого гореща тема! ГОДИШНА ДАНЪЧНА ДЕКЛАРАЦИЯ ПО ЧЛ.50 ОТ ЗДДФЛ

 ГОДИШНА ДАНЪЧНА ДЕКЛАРАЦИЯ ПО ЧЛ.50 ОТ ЗДДФЛ vilekula (гост) 28.03.2010 15:58

Здравейте ! Трябва да попълвам ГДД по чл.50 от ЗДДФЛ на мъжа ми,който през 2009 г е придобил доходи по извънтрудови правоотношения .В същото време работи на трудов договор,а му е удържан само данък без осигуровки.Интересува ме дали трябва тези осигуровки, който не са му удържани сега да ги посочвам в декларацията в графите за довнасяне и да ги внесе или може и да не ги посочвам?

 RE: ГОДИШНА ДАНЪЧНА ДЕКЛАРАЦИЯ ПО ЧЛ.50 ОТ ЗДДФЛ ваня (гост) 28.03.2010 16:02

трябва да подадеш само не разбрах защо не да внесени осигуровките

 RE: ГОДИШНА ДАНЪЧНА ДЕКЛАРАЦИЯ ПО ЧЛ.50 ОТ ЗДДФЛ vilekula (гост) 28.03.2010 16:06

В смисъл тр ябва да си ги внесе сега?

 RE: ГОДИШНА ДАНЪЧНА ДЕКЛАРАЦИЯ ПО ЧЛ.50 ОТ ЗДДФЛ vilekula (гост) 28.03.2010 16:09

Ами най - вероятно не е декларирал ,че работи по трудови правоотношения

 RE: ГОДИШНА ДАНЪЧНА ДЕКЛАРАЦИЯ ПО ЧЛ.50 ОТ ЗДДФЛ изи (гост) 28.03.2010 16:11

В същото време работи на трудов договор,а му е удържан само данък без осигуровки?

 RE: ГОДИШНА ДАНЪЧНА ДЕКЛАРАЦИЯ ПО ЧЛ.50 ОТ ЗДДФЛ Севернячка (гост) 28.03.2010 16:12

Не става ясно защо по ТД не са му удържали осигуровки.Просто е незаконно-те се дължат

 RE: ГОДИШНА ДАНЪЧНА ДЕКЛАРАЦИЯ ПО ЧЛ.50 ОТ ЗДДФЛ изи (гост) 28.03.2010 16:13

vilekula, кой на кого не е декларирал, че работи по трудови правоотношения?

 RE: ГОДИШНА ДАНЪЧНА ДЕКЛАРАЦИЯ ПО ЧЛ.50 ОТ ЗДДФЛ ваня (гост) 28.03.2010 16:15

е има ли трудов договор ако има от работодателя се взема служебна бележка където трябва да е описъл осигуровките това че работодателя не ги е платил си е негова работа защо ще ги плащате вие нещо май ми обягна цялата работа

 RE: ГОДИШНА ДАНЪЧНА ДЕКЛАРАЦИЯ ПО ЧЛ.50 ОТ ЗДДФЛ Huku Профил 28.03.2010 18:06

На такъв въпрос...
...такива отговори.

 RE: ГОДИШНА ДАНЪЧНА ДЕКЛАРАЦИЯ ПО ЧЛ.50 ОТ ЗДДФЛ vilekula (гост) 28.03.2010 19:39

Май не съм била достатъчно ясна при задаването на въпроса ми.Имах предвид ,че съпругът ми работи по трудово правоотношение към един работодател.Имал е през 2009 година сключен граждански договор за извършване на определена услуга с друг работодател и по този граждански договор му е удържан само данък без осигуровки.А е трябвало да му удържат и усигоровки тъй като е осигурен и на друго основание.Дали трябва сега това което не му е удържано по гражданския договор да се впише в ГДД за довнасяне или не?Надявам се ,че ви стана ясно какво искам да кажа.Благодаря ви все пак за отговорите

 RE: ГОДИШНА ДАНЪЧНА ДЕКЛАРАЦИЯ ПО ЧЛ.50 ОТ ЗДДФЛ гост (гост) 29.03.2010 05:36

според мен трябва да прочетете осигуряване пр работа на повече от едно място,дънъка винаги се удържа,а в зависимост какъв е гражданския договор има различни тълкувания за осигоровките при положение,че не е осигурен на друго място,но в случай че е осигурен на друго място трябва да се има предвид сумата върху която се осугурява,ако тук никои не ви орентира звъннете в нап инспектори понякога са услужливи и внимателни....................................

 RE: ГОДИШНА ДАНЪЧНА ДЕКЛАРАЦИЯ ПО ЧЛ.50 ОТ ЗДДФЛ гигова (гост) 21.01.2011 10:26

Здравейте! За първи път ще мисе наложи да подавам ГДД по чл. 50 от ЗДДФЛ за 2010г. През същата година съм работила при двама работодателя. От всеки един имам издадена служебна бележказаоблагаемият доход и удържаният данък през 2009г. Трябва ли да се подават 2 броя декларации?

 RE: ГОДИШНА ДАНЪЧНА ДЕКЛАРАЦИЯ ПО ЧЛ.50 ОТ ЗДДФЛ MarPan Профил Изпрати email 21.01.2011 10:30

Не. Достатъчна е само 1 декларация. А защо ще подаваш?

 RE: ГОДИШНА ДАНЪЧНА ДЕКЛАРАЦИЯ ПО ЧЛ.50 ОТ ЗДДФЛ гигова (гост) 21.01.2011 10:38

От м. януари до м. юни 2010 год. работех натрудов и граждански договор при два различни работодателя. След това останах на работа само при единият на трудов договор до момента.

 RE: ГОДИШНА ДАНЪЧНА ДЕКЛАРАЦИЯ ПО ЧЛ.50 ОТ ЗДДФЛ MarPan Профил Изпрати email 21.01.2011 10:40

Ок.Подавай.

 RE: ГОДИШНА ДАНЪЧНА ДЕКЛАРАЦИЯ ПО ЧЛ.50 ОТ ЗДДФЛ гигова (гост) 21.01.2011 10:45

Благодаря! А знаете ли дали трябва да сумирам в декларацията сумите от двете службни бележки или е достатъчно само тяхното приложение?

 RE: ГОДИШНА ДАНЪЧНА ДЕКЛАРАЦИЯ ПО ЧЛ.50 ОТ ЗДДФЛ гигова (гост) 21.01.2011 10:45

Благодаря! А знаете ли дали трябва да сумирам в декларацията сумите от двете службни бележки или е достатъчно само тяхното приложение?

 RE: ГОДИШНА ДАНЪЧНА ДЕКЛАРАЦИЯ ПО ЧЛ.50 ОТ ЗДДФЛ MarPan Профил Изпрати email 21.01.2011 10:50

Няма да сумираш, защото основанията за получени възнаграждения са различни. Към декларацията ще попълниш и приложение № 1 и 3. Там като следваш указанията ще се справиш. Ако не се справиш срещу определено заплащане ще получиш адекватни услуги.

 RE: ГОДИШНА ДАНЪЧНА ДЕКЛАРАЦИЯ ПО ЧЛ.50 ОТ ЗДДФЛ nelly Профил 21.01.2011 10:50

И аз да попитам във връзка със същата декларация: попълвам такава за мой познат - нали мога аз да внеса данъка вместо него, т.е. на платежното като наредител ще пише моето име, а като задължено лице -неговото?
И по кой параграф да внеса данъка - 111213?

 RE: ГОДИШНА ДАНЪЧНА ДЕКЛАРАЦИЯ ПО ЧЛ.50 ОТ ЗДДФЛ Гигова (гост) 21.01.2011 10:53

Още веднъж благодаря! Ще сеопитам сама, ако ли пък не успея щесе възползвам от съвета ви!

 RE: ГОДИШНА ДАНЪЧНА ДЕКЛАРАЦИЯ ПО ЧЛ.50 ОТ ЗДДФЛ nelly Профил 21.01.2011 14:40

Моля ви за отговор на въпроса ми от 10.50

 RE: ГОДИШНА ДАНЪЧНА ДЕКЛАРАЦИЯ ПО ЧЛ.50 ОТ ЗДДФЛ hr_1977 ganeva Профил 21.01.2011 16:13

Аз първо не разбрах защо чак сега ще декларирате доходи от 2009 това не трябваше ли да направите до 30.04.2010г. Сега до втори май се декларират доходи от 2010 така че първо уточнете за кога е дохода. Ако не посочите осигуровките как ще определите данъчната основа за внасяне на данъка. Първо нека на мъжа ви да му издадат служебна бележка за доходите от трудови правоотношения, разгледайте я внимателно и си попълнете приложение 1 от ГДД по чл 50. Но съм категорична че трябва работодатела да посочи осигуровки за да може да се опредли данъчната основа

 RE: ГОДИШНА ДАНЪЧНА ДЕКЛАРАЦИЯ ПО ЧЛ.50 ОТ ЗДДФЛ zaveqna Профил 21.01.2011 16:18

щото е от 28.03.2010г Отговор на hr_1977 ganeva(21.01.2011 16:13):

 RE: ГОДИШНА ДАНЪЧНА ДЕКЛАРАЦИЯ ПО ЧЛ.50 ОТ ЗДДФЛ hr_1977 ganeva Профил 21.01.2011 16:19

ами то 28.03.2010 си е доход за 2010 не за 2009

Отговор на zaveqna(21.01.2011 16:18):
zaveqna каза:

щото е от 28.03.2010г.

 RE: ГОДИШНА ДАНЪЧНА ДЕКЛАРАЦИЯ ПО ЧЛ.50 ОТ ЗДДФЛ gavra Профил 21.01.2011 16:21

Завеяла се е, че чак се е отвяла :)

 RE: ГОДИШНА ДАНЪЧНА ДЕКЛАРАЦИЯ ПО ЧЛ.50 ОТ ЗДДФЛ zaveqna Профил 21.01.2011 16:21

Отговор на hr_1977 ganeva(21.01.2011 16:19):
hr_1977 ganeva каза:
ами то 28.03.2010 си е доход за 2010 не за 2009



е няма смисъл ;)
има постове и от мин.год.,
както е възможно и доходът за 2009г. да е изплатен през 2010г. ;)

 RE: ГОДИШНА ДАНЪЧНА ДЕКЛАРАЦИЯ ПО ЧЛ.50 ОТ ЗДДФЛ Михаела (гост) 12.04.2011 16:45

Здравейте, бих искала да ви попитам трябва ли да подавам декларация по чл. 50 от ЗДДФЛ, ако през 2010г. съм имала на трудово правоотношение при един работодател?

 RE: ГОДИШНА ДАНЪЧНА ДЕКЛАРАЦИЯ ПО ЧЛ.50 ОТ ЗДДФЛ Stefi_D Профил Изпрати email 12.04.2011 16:46

АКО ДО КРАЯ НА 2010 СИ БИЛ САМО ПРИ ЕДИН РАБОТОДАТЕЛ- НЕ ПОДАВАШ

 RE: ГОДИШНА ДАНЪЧНА ДЕКЛАРАЦИЯ ПО ЧЛ.50 ОТ ЗДДФЛ neli7304 Профил Изпрати email 12.04.2011 16:47

А други доходи?

 RE: ГОДИШНА ДАНЪЧНА ДЕКЛАРАЦИЯ ПО ЧЛ.50 ОТ ЗДДФЛ Михаела (гост) 12.04.2011 17:10

Само при един работодетел съм била през цялата 2010г. :) Нямам доходи от други дейности.
 

 RE: ГОДИШНА ДАНЪЧНА ДЕКЛАРАЦИЯ ПО ЧЛ.50 ОТ ЗДДФЛ уф (гост) 12.04.2011 17:40

Не подавате, ако и към 31.12. сте била на ТД с един работодател.
Подавате, ако към 31.12. нямате работодател
реклама

ODIT.info > Дискусия > Счетоводство

Моят ODIT.info