ODIT.info > Дискусия > Осигуряване Започни нова тема

Мнооого гореща тема! Нощен труд положен в празничен ден

 Нощен труд положен в празничен ден totaliana Профил 14.10.2010 11:13

Когато лице е полагало нощен труд на празничен ден ,как се изчеслава доплащането му? Благодаря много!!!

 RE: Нощен труд положен в празничен ден ЛС Профил 14.10.2010 11:14

А лицето на сумарно ли е?

 RE: Нощен труд положен в празничен ден totaliana Профил 14.10.2010 11:14

Не -пазач на график

 RE: Нощен труд положен в празничен ден neli7304 Профил Изпрати email 14.10.2010 11:15

Ако питаш за ДТВНТ- както в непрачничен ден.

 RE: Нощен труд положен в празничен ден ЛС Профил 14.10.2010 11:15

Отговор на totaliana(14.10.2010 11:14):
totaliana каза:
Не -пазач на график


хехехех тук ме отепа направо :((((((((((((

А бе ти като работиш това, защо не си изясниш някои нещица ?
Не работи на сумарно работно време, ами е пазач на ГРАФИК !?!?


майко милаааааааааааааа

 RE: Нощен труд положен в празничен ден neli7304 Профил Изпрати email 14.10.2010 11:15

Най-вероятно е на сумирано.

 RE: Нощен труд положен в празничен ден totaliana Профил 14.10.2010 11:16

Дали се удвоява надницата му за нощните часове и отделно се доплаща за нощен труд?

 RE: Нощен труд положен в празничен ден ЛС Профил 14.10.2010 11:17

Отговор на totaliana(14.10.2010 11:16):
totaliana каза:
Дали се удвоява надницата му за нощните часове и отделно се доплаща за нощен труд?


Удвоява се надницата и още как и отделно за нощен. Ама вземи и си прочети за сумарно работно време и недей писа глупости.

 RE: Нощен труд положен в празничен ден neli7304 Профил Изпрати email 14.10.2010 11:17

Чевек, първо отговори на въпроса, това извънреден труд ли е или човека работи при сумирано отчитане на Рв и това му е работен ден по график

 RE: Нощен труд положен в празничен ден totaliana Профил 14.10.2010 11:17

Да на сумирано е...................

 RE: Нощен труд положен в празничен ден ЛС Профил 14.10.2010 11:18

Отговор на totaliana(14.10.2010 11:17):
totaliana каза:
Да на сумирано е...................


Е прочети тогава това, което съм ти писала в 11.17
И да не вземеш да платиш цяла надница двойна. Плащаш само за часовете, които са в празника.

 RE: Нощен труд положен в празничен ден unovska Профил Изпрати email 14.10.2010 11:38

А как ще коментират долунаписаното от МТСП ЛС и Нели7304
Ние никога не плащаме четворно, разговарях и с тези, които правят програмния продукт за ТРЗ и те казват, че това го чуват за 1-ви път от 20 години.


РАЗЯСНЕНИЕ НА МТСП ОТ 15.03.2010 Г. ВЪВ ВРЪЗКА С ЧЛ. 262 ОТ КТ

МИНИСТЕРСТВО НА ТРУДА И СОЦИАЛНАТА ПОЛИТИКА

Въпрос:
Ако за извънреден труд, положен на официален празник, се заплати съгласно чл. 262, ал. 1, т. 3 от КТ, трябва ли за същия да бъде изплатено и възнаграждение съгласно чл. 264 от КТ?

Отговор:
Съгласно чл. 262 от Кодекса на труда (КТ) положеният извънреден труд се заплаща с увеличение, уговорено между работника или служителя и работодателя, но не по-малко от: 1. 50 на сто - за работа през работните дни; 2. 75 на сто - за работа през почивните дни; 3. 100 на сто - за работа през дните на официалните празници; 4. 50 на сто - за работа при сумирано изчисляване на работното време. В разпоредбата на чл. 262, ал. 2 от Кодекса на труда е регламентирано, че когато не е уговорено друго, увеличението за положения извънреден труд се изчислява върху трудовото възнаграждение, определено в трудовия договор. В този текст се има предвид трудовото възнаграждение, определено с трудовия договор - чл. 66, ал. 1, т. 7 от КТ.
В чл. 264 от Кодекса на труда е предвидено, че за работа през дните на официалните празници, независимо дали представлява извънреден труд или не, на работника или служителя се заплаща според уговореното, но не по-малко от удвоения размер на трудовото му възнаграждение. За тези работници и служители, за които работата в деня на официалния празник се счита за извънреден труд, увеличението се определя на база не по-малка от удвоения размер на уговореното възнаграждение, т.е. те трябва да получат не по-малко от четворния му размер, когато е официален празник и полага извънреден труд в този ден.

Отговор на ЛС(14.10.2010 11:18):
ЛС каза:


Е прочети тогава това, което съм ти писала в 11.17
И да не вземеш да платиш цяла надница двойна. Плащаш само за часовете, които са в празника.

 RE: Нощен труд положен в празничен ден ЛС Профил 14.10.2010 11:42

И какво искаш да ти коментирам, нещо по-различно ли съм написала ? Четворно ли, че де го видя това четворно ?
Ти четеш ли на кои е четворното или.................

 RE: Нощен труд положен в празничен ден unovska Профил Изпрати email 14.10.2010 11:47

Имам предвид точно това, наша фирма клиент има извънреден труд на официален празник, персонала работи на щат и почива. Те не пожелаха четворно заплащане, а платиха само надница и я удвоиха.
Отговор на ЛС(14.10.2010 11:42):
ЛС каза:
И какво искаш да ти коментирам, нещо по-различно ли съм написала ? Четворно ли, че де го видя това четворно ?
Ти четеш ли на кои е четворното или.................

 RE: Нощен труд положен в празничен ден ЛС Профил 14.10.2010 11:49

А извънреден труд изплатиха ли?

100 на сто - за работа през дните на официалните празници но от удвоения размер на възнаграждението

 RE: Нощен труд положен в празничен ден neli7304 Профил Изпрати email 14.10.2010 11:50

пускайте си отделна тема

 RE: Нощен труд положен в празничен ден ЛС Профил 14.10.2010 11:51

Отговор на neli7304(14.10.2010 11:50):
neli7304 каза:
Абе ти 100 % като 300 % ли ги виждаш, че говориш за четворно заплащане?
Наистина са ти много объркани понятията.
Кое какво е и за какво се плаща.
И след като е на сумирано отчитане, забрави за извънредния труд в празничен ден.


Прочети добре какво е написала, стига си бързала кат пърле

 RE: Нощен труд положен в празничен ден unovska Профил Изпрати email 14.10.2010 11:54

Не е нужно да не нагрубяваме, защо и вие не четете, както писах по горе хората работят на щат и на официалния празник са в почивка. Платиха им надница и я удвоиха. Това, което изчитам от писмото на МТСП е, че трябва да им се плати надница, работа на празник и това се удвоява, а те не го спазиха и затова го коментирам с Вас.
Отговор на neli7304(14.10.2010 11:50):
neli7304 каза:
Абе ти 100 % като 300 % ли ги виждаш, че говориш за четворно заплащане?
Наистина са ти много объркани понятията.
Кое какво е и за какво се плаща.
И след като е на сумирано отчитане, забрави за извънредния труд в празничен ден.

 RE: Нощен труд положен в празничен ден ЛС Профил 14.10.2010 11:56

Отговор на unovska(14.10.2010 11:54):
unovska каза:
Не е нужно да не нагрубяваме, защо и вие не четете, както писах по горе хората работят на щат и на официалния празник са в почивка. Платиха им надница и я удвоиха. Това, което изчитам от писмото на МТСП е, че трябва да им се плати надница, работа на празник и това се удвоява, а те не го спазиха и затова го коментирам с Вас.



Прецакали са хората, а на тези които се занимават с тази програма им кажи повече да четат. Можете да си търсите паричките, ако не платят доброволно, чрез съда.
1. Имат право на двоен размер надница
2. Имат право на извънреден труд 100%, който е изчислен от двойния размер на надницата

 RE: Нощен труд положен в празничен ден unovska Профил Изпрати email 14.10.2010 11:58

Благодаря ти ЛС, значи правилно съм разбрала.

Успешен ден

Отговор на ЛС(14.10.2010 11:56):
ЛС каза:


Прецакали са хората, а на тези които се занимават с тази програма им кажи повече да четат. можете да си търсите паричките, ако не платят доброволно, чрез съда.

 RE: Нощен труд положен в празничен ден neli7304 Профил Изпрати email 14.10.2010 11:58

пускайте си отделна тема

 RE: Нощен труд положен в празничен ден ЛС Профил 14.10.2010 12:00

Отговор на neli7304(14.10.2010 11:58):
neli7304 каза:




Защо не погледнеш, че в тази тема има втори въпрос зададен, а не продължаваме първият зададен!?!? И е коренно различен от първият?

Първо се чете и тогава се отговаря.

 RE: Нощен труд положен в празничен ден unovska Профил Изпрати email 14.10.2010 12:05

Нели,
Аз съм ТРЗ в СК, която прави заплатите на тези клиенти, намерила съм текста защото ме интересува тази материя като специалист, но те не го приеха, обърнах се и към програмистите, те казаха, че не е вярно, но това което е написано има логика в него, Вашите коментари са компетентни, затова питах и Вас. Не ми пречи да го напиша и в нова тема, не е проблем. Интересуваме, как е правилно и се старая да работя в съответствие с нормативната уредба.

Успешен ден и благодаря

Отговор на neli7304(14.10.2010 11:58):
neli7304 каза:
мислех, че все още се интересуваш от това, което ти трябва да начислиш, за да спазиш закона, а не от това кой какво бил направил някога и дали то е било законосъобразно или са нарушили закона.
Като ще поставяш нов казус, защо не пуснеш нова тема?
Не съм искала да те нагрубявам.

автор: ЛС | Дата: 14.10.2010 11:14
А лицето на сумарно ли е?

RE: Нощен труд положен в празничен денАвтор: totaliana | Дата: 14.10.2010 11:14
Не -пазач на график
 

 RE: Нощен труд положен в празничен ден neli7304 Профил Изпрати email 14.10.2010 12:16

Извинявай, грешката е моя. Мислех, че предишната питаща отива в друга посока.
Чета нещо паралелно с писането тук и ми се омота главата.:)))))
Като има подобен проблем, пращам чорбаджиите да си говорят с ДЕС и адвокати, Отговорността си е тяхна.
реклама

ODIT.info > Дискусия > Осигуряване