ODIT.info > Дискусия > Данъци Започни нова тема

Тема. Декларация по чл.17 от МДТ

 Декларация по чл.17 от МДТ m72 Профил 10.11.2010 14:57

Трабва ли да се подаде декларация по чл.17 при продажба на недвижим имот?Ние сме фирма, която е продала НИ.

 RE: Декларация по чл.17 от МДТ Zlat75 Профил Изпрати email 10.11.2010 14:59

не не трябва поне в Община Илинден пускаме само едно уведомление с документа за продажба копие де

 RE: Декларация по чл.17 от МДТ IvayloPopov Профил 10.11.2010 15:00

Както не трябва като си продадеш колата, така не трябва и като продадеш имот.
Тази декларация си е само за придобиване.

 RE: Декларация по чл.17 от МДТ peti91 Профил 10.11.2010 15:04

да бе да - ама ние като продадохме кола - с копие от фактурите за продажба "отписахме" ДА от нашите партиди - пък който си го е купил - да си го декларира....

 RE: Декларация по чл.17 от МДТ ely_g Профил Изпрати email 10.11.2010 15:08

Настоящата декларация се подава от данъчнозадълженото лице в качеството му на ………………………………………
/собственик/ ползвател/концесионер/
на имота, тъй като /отбележете с “х”/:
- е придобило нежилищен имот , за който е подадена декларация по чл. 14 ЗМДТ с вх. № …………/………….
- е придобило обект във вече деклариран имот
- е настъпила промяна във вече декларирани обстоятелства
- подава коригираща декларация за този имот


това е от самата декларация и не виждам какво бихте отметнали при подаването

 RE: Декларация по чл.17 от МДТ peti91 Профил 10.11.2010 15:19

ами "промяна на декларирани обстоятелства" какво ли би означавало - продавам го - не искам да се води по моя партида....

 RE: Декларация по чл.17 от МДТ Оги Профил 11.11.2010 11:26

Като отидеш за вземеш удостоверение за липса на зъдължения и ти бликнат данъците с лихвите на продадения имот- тогава най-ясно ще ти стане трябва ли или не трябва и каква опция може да избереш от декларацията по чл. 17. ;-)
 

 RE: Декларация по чл.17 от МДТ MariyaP Профил 11.11.2010 11:54

Закрийте си партидата - в повечето общини имат бланка, ако не - свободен текст с копие на НА. Последно ми искаха вх. № на Декларация по чл.14 ЗМДТ, за да си го закрият коректно при тях.
реклама

ODIT.info > Дискусия > Данъци