ODIT.info > Дискусия > Осигуряване Започни нова тема

Гореща тема! чл. 67, ал. 1, т. 1 от КТ във връзка с чл. 70 и 71 от КТ

 чл. 67, ал. 1, т. 1 от КТ във връзка с чл. 70 и 71 от КТ тони (гост) 28.04.2006 11:02

Когато ТД е сключен на " основание чл. 67, ал. 1, т. 1 от КТ във връзка с чл. 70 и 71 от КТ " със срок на изпитване 6 месеца след изтичането на изпитателния срок договора става безсрочен. Подава ли се уведомление за промяната на вида на договора?

 Re: чл. 67, ал. 1, т. 1 от КТ във връзка с чл. 70 и 71 от КТ Biska Профил Изпрати email 28.04.2006 11:09

НЕ
НО НЕЗНАМ КОЕ Е ПО-ПРАВИЛНО: ЧЛ. 70 ВЪВ ВРЪЗКА С ЧЛ. 67 или ЧЛ. 67 ВЪВ ВРЪЗКАС ЧЛ. 70

АЗ СЪМ ГО НАПИСАЛА ПО ПЪРВИЯ НАЧИН

 Re: чл. 67, ал. 1, т. 1 от КТ във връзка с чл. 70 и 71 от КТ Руми (гост) 28.04.2006 11:10

Не се подава! само доп.споразумения по чл.67 ал.1 т.1

 Re: чл. 67, ал. 1, т. 1 от КТ във връзка с чл. 70 и 71 от КТ gg (гост) 28.04.2006 11:12

no

 Re: чл. 67, ал. 1, т. 1 от КТ във връзка с чл. 70 и 71 от КТ Biska Профил Изпрати email 28.04.2006 11:15

АЗ ДОРИ НЕ СЪМ СИГУРНО ЧЕ ТРЯБВА ДА СЕ ПИШЕ ДОПЪЛНИТЕЛНО СПОРАЗУМЕНИЕ,
ТАКА ЛИ Е НАИСТИНА??????

 Re: чл. 67, ал. 1, т. 1 от КТ във връзка с чл. 70 и 71 от КТ rumi4ka (гост) 28.04.2006 11:16

Допълнително споразумение № към ТД
Днес ..... на основани чл.119 и чл.67ал.1т.1 от КТ.......
за срок неопределено време

 Re: чл. 67, ал. 1, т. 1 от КТ във връзка с чл. 70 и 71 от КТ rumi4ka (гост) 28.04.2006 11:18

основание

 Re: чл. 67, ал. 1, т. 1 от КТ във връзка с чл. 70 и 71 от КТ rumi4ka (гост) 28.04.2006 11:20

Biska аз винаги пиша доп.споразумение при изтичане на изп.срок и единия екземпляр е за работника нали все пак на него му трябвя за пред банката
като видат безсрочен и бам .....

 Re: чл. 67, ал. 1, т. 1 от КТ във връзка с чл. 70 и 71 от КТ Албена Профил 28.04.2006 11:21

Това май е дъвкано доста пъти. Ако до изтичане срока на изпитване договорът не епрекратен става автоматично безсрочен и не се подава уведомление. Ако пък решите да пуснете допълнително споразумение че от дата...договорът става безсрочен, то тогава подавате уведомление.

 Re: чл. 67, ал. 1, т. 1 от КТ във връзка с чл. 70 и 71 от КТ satanasowa Профил Изпрати email 28.04.2006 11:25

Обратното се пише

 Re: чл. 67, ал. 1, т. 1 от КТ във връзка с чл. 70 и 71 от КТ Гани Профил 28.04.2006 22:44

rumi4ka, банките проверяват в НАП какъв е договорът. Ние поне при подобен случай (основание 07), ако създават проблем от банката, правим доп. споразумение с основание 01, съответно уведомяваме НАП.

 Re: чл. 67, ал. 1, т. 1 от КТ във връзка с чл. 70 и 71 от КТ АНДРИАНА (гост) 28.04.2006 23:10

НЕ СЕ ПОДАВА НОВО УВЕДОМЛЕНИЕ. пРИ НАС ВСИЧКИ КОИТО ЗАПОЧНАТ РАБОТА СА НА ИЗПИТАТЕЛЕН СРОК И СЛЕЗ ТОВА, АКО БЪДАТ ОДОБРЕНИ ОСТАВАТНА ПОСТОЯННА РАБОТА. ПИТАЛА СЪМ В НОИ И МИ ОТГОВОРИХА, ЧЕ НЕ ТРЯБВА ДА ПОДАВАМ НОВО УВЕДОМЛЕНИЕ.

 Re: чл. 67, ал. 1, т. 1 от КТ във връзка с чл. 70 и 71 от КТ kimba Профил 29.04.2006 00:22

До Гани:
Интересно с какво ли система разполагат банките, за да проверяват основанието на договорите? Може би са офиси на НАП? Или са вързани с НОИ? Бе знае ли човек с тая толкова напреднала техника :)))

 RE: чл. 67, ал. 1, т. 1 от КТ във връзка с чл. 70 и 71 от КТ zoqkurteva1 Профил Изпрати email 08.05.2012 13:12

Назначена съм по чл.67 ал.1 т.1 и ми бе прекратен трудовия договор на втория месец , поради намаляване обема на работа. Досега нямам прекъсване в трудовия стаж и не съм ползвала услугите на трудова борса. Какви са правата ми от тук нататък? И какво е обещетението от борсата?

 RE: чл. 67, ал. 1, т. 1 от КТ във връзка с чл. 70 и 71 от КТ bonou2 Профил 08.05.2012 13:15

на първо четене - пълни права, пълна борса :

Чл. 54б. (Нов - ДВ, бр. 1 от 2002 г., в сила от 01.01.2002 г.) (1) (*) (Изм. - ДВ, бр. 112 от 2003 г., в сила от 01.01.2004 г., изм. - ДВ, бр. 109 от 2008 г., в сила от 01.01.2009 г., изм. - ДВ, бр. 98 от 2010 г., в сила от 01.01.2011 г., изм. - ДВ, бр. 100 от 2010 г., в сила от 01.01.2011 г., изм. - ДВ, бр. 100 от 2011 г., в сила от 01.01.2012 г.) Дневното парично обезщетение за безработица е в размер 60 на сто от среднодневното възнаграждение или среднодневния осигурителен доход, върху който са внесени или дължими осигурителни вноски във фонд "Безработица" за последните 24 календарни месеца, предхождащи месеца на прекратяване на осигуряването, и не може да бъде по-малко от минималния дневен размер на обезщетението за безработица.

+ обещетение от работодателя чл.222 ал 1 ( както сте го написали за обема и т.н)

пп
бая стара тема...

 RE: чл. 67, ал. 1, т. 1 от КТ във връзка с чл. 70 и 71 от КТ zoqkurteva1 Профил Изпрати email 08.05.2012 15:16

благодаря за отговора,но работодателя ми казва,че нямам право на обещетение от една работна заплата,тъй като съм била назначена на временен трудов договор и не са изтекли 3 месеца от назначението ми Отговор на zoqkurteva1(08.05.2012 13:12):

 RE: чл. 67, ал. 1, т. 1 от КТ във връзка с чл. 70 и 71 от КТ neli7304 Профил Изпрати email 08.05.2012 15:17

Отговор на zoqkurteva1(08.05.2012 15:16):
zoqkurteva1 каза:
благодаря за отговора,но работодателя ми казва,че нямам право на обещетение от една работна заплата,тъй като съм била назначена на временен трудов договор и не са изтекли 3 месеца от назначението ми


Нищо вярно в твърдунията на работодателя Ви, ако наисситина ТД е на осн. чл.67, ал.1, т.1 Кт и е прекратен на осн. чл.328, ал.1, т.3 КТ

 RE: чл. 67, ал. 1, т. 1 от КТ във връзка с чл. 70 и 71 от КТ Abby12 Профил 08.05.2012 15:19

Отговор на zoqkurteva1(08.05.2012 15:16):
zoqkurteva1 каза:
но работодателя ми казва


на е важно какво казва, а какво пише в трудовия ви договор, подписан от вас и от него

доп: и в заповедта за прекратяване

 RE: чл. 67, ал. 1, т. 1 от КТ във връзка с чл. 70 и 71 от КТ elena5158 Профил Изпрати email 23.01.2013 19:40

Трудов договор по чл.67 ал.1 т.1 и чл.70 КТ - работа на 4 часа през седмицата.В УП-3 как ще се посочи, като пълен работен месец т.е. 1 месец или 1/2 месец / 15 дни/ .За 1 година работа на половин ден в УП-3 - 12 месеца ли се посочва или 6 месеца?
 

 RE: чл. 67, ал. 1, т. 1 от КТ във връзка с чл. 70 и 71 от КТ neli7304 Профил Изпрати email 23.01.2013 19:43

Отговор на elena5158(23.01.2013 19:40):
elena5158 каза:
Трудов договор по чл.67 ал.1 т.1 и чл.70 КТ - работа на 4 часа през седмицата.В УП-3 как ще се посочи, като пълен работен месец т.е. 1 месец или 1/2 месец / 15 дни/ .За 1 година работа на половин ден в УП-3 - 12 месеца ли се посочва или 6 месеца?


Изчислявате осигурителния стаж. Не е никое от предположенията Ви.
реклама

ODIT.info > Дискусия > Осигуряване

Моят ODIT.info