ODIT.info > Дискусия > ЗДДС Започни нова тема

Гореща тема! заприхождаване и продажба на отпадъци

 заприхождаване и продажба на отпадъци 123 (гост) 07.02.2011 12:14

Здравейте!
Ние сме фирма , която се занимава с търговия . От тази година имаме сключен договор с фирма за изкупуване на отпадъци - кашони, найлони и ламарина. Ще бъда благодарна, ако някой с опит сподели по какви цени и как се заприхождават отпадъците и начислява ли се ддс при продажбата им?
Благодаря предварително на отзовалите се!
Приятен ден и спорна седмица!

 RE: заприхождаване и продажба на отпадъци neli7304 Профил Изпрати email 07.02.2011 12:17

Бих ги заприходила по цените, по които ми ги изкупуват.

 RE: заприхождаване и продажба на отпадъци 123 (гост) 07.02.2011 12:19

И аз мисля така , но незнам дали има нещо по- специфично при тези сделки, а в момента нямам никакво време да се ровя и затова помолих за помощ.

 RE: заприхождаване и продажба на отпадъци neli7304 Профил Изпрати email 07.02.2011 12:21

Пазарната оценка е най-вярната.

Имаш достатъчно работа, та не се задълбочавай за найлони и кашони.:)))

 RE: заприхождаване и продажба на отпадъци 123 (гост) 07.02.2011 12:23

а нали си пускам фактурата като начислявам ддс ...???

 RE: заприхождаване и продажба на отпадъци neli7304 Профил Изпрати email 07.02.2011 12:25

Предполагам. С ЗДДС съм на Вие.

За металните отпадъци има специфика, но тя е за пр-ята , които изкупуват. За продаващите не мисля.

Това да кажат колегите, дето са на Ти с ЗДДС.:))))

 RE: заприхождаване и продажба на отпадъци Abby12 Профил 07.02.2011 12:30

Вие ли изкупувате или на вас ви изкупуват отпадъците от опаковки? Ако вие изкупувате ми се струва, че ви трябва лиценз/разрешително - виж ЗУО.

 RE: заприхождаване и продажба на отпадъци mka76 Профил 07.02.2011 12:31

Не се начислява ДДС- в основание за неначислява се изписва "Чл. 163а, ал. 2 от ЗДДС"
Фирмата, която изкупува е длъжна да си самоначили с протокол ДДС-то

 RE: заприхождаване и продажба на отпадъци 123 (гост) 07.02.2011 12:36

Благодаря! И аз открих през това време - че не се начислява ддс .

 RE: заприхождаване и продажба на отпадъци neli7304 Профил Изпрати email 07.02.2011 12:40

Изкупувашия в покупти и подажби показва, но мислех, че е само за металните отпадаци.

 RE: заприхождаване и продажба на отпадъци mka76 Профил 07.02.2011 12:48

Само да добавя, че ДДСне се начислява само ако продаваш на регистрирана фирма по ддс.
Ако фирмата, която изкупува отпадъка е нерегистрирана - ддс е изискуем от доставчика.

 RE: заприхождаване и продажба на отпадъци paragrafict Профил Изпрати email 08.02.2011 12:39

Да използвам темата да попитам – основанието за неначисляване на ДДС по чл.163а, ал3 кога се ползва – дали трябва задължително отпадъта да е производствен /възникнал от определен технологичен процес/ или това може да е инцидентен отпадък от амортизация на ДМА. Правилно ли ще бъде, ако във фактурата напиша – вместо отпадък – бракуван автомобил, бракувана стълба и т.н.?
И второ – как да пусна касов бон без ДДС? На практика в самия бон няма ДДС-то на отделен ред, но в дневния отчет цялата стойност се дели на стойност без ДДС + ДДС.
 

 RE: заприхождаване и продажба на отпадъци neli7304 Профил Изпрати email 08.02.2011 12:41

Апарата трябва да е настроен и да има такъв отделен код.
реклама

ODIT.info > Дискусия > ЗДДС

Моят ODIT.info