ODIT.info > Дискусия > Данъци Започни нова тема

Гореща тема! Договор за заем

 Договор за заем Боби (гост) 05.03.2011 18:00

Здравейте!
Имам следното питане, на фирмата ни която не е регистриране по ЗДДС е предоставен заем от чужда фирма в размер на 245хил.лева за закупуване на автомоби, който по договора трябва да се върне м.02,2010. Този заем няма да се връща /колкото и невероятно да изглежда/. Въпросът ми е мога ли да го призная като приход и да му платя 10% печалба и дали ще се дължи ДДС? Благодаря на отзовалите се!

 RE: Договор за заем altercate Профил 05.03.2011 19:43

Този заем няма да се връща /колкото и невероятно да изглежда/

Чак невероятно да е-)

Я кажи какво черно на бяло имаш, че няма да се връща?

 RE: Договор за заем Боби (гост) 05.03.2011 22:24

Анекс към договор за заем

Отговор на altercate(05.03.2011 19:43):
altercate каза:
Този заем няма да се връща /колкото и невероятно да изглежда/

Чак невероятно да е-)

Я кажи какво черно на бяло имаш, че няма да се връща?

 RE: Договор за заем neli7304 Профил Изпрати email 05.03.2011 22:39

Това опрощаване на дълг, почти веднага след предоставане на сумата си е 100 % дарение.

"фирмите" свързани лица ли са?

 RE: Договор за заем Боби (гост) 05.03.2011 22:47

Не са свързани лица, за заема са начислявани лихви и е преобразуван фин резултат

Отговор на neli7304(05.03.2011 22:39):
neli7304 каза:
Това опрощаване на дълг, почти веднага след предоставане на сумата си е 100 % дарение.

"фирмите" свързани лица ли са?

 RE: Договор за заем Боби (гост) 05.03.2011 22:50

Интересува ме дали да изчакам 5 годишната давност, за да призная задължението като приход или да направим анекс към договора за опрощаване на задължението. И какви данъчни последствия би имало в двата случая?

Отговор на Боби(05.03.2011 22:47):
Боби каза:
Не са свързани лица, за заема са начислявани лихви и е преобразуван фин резултат


 RE: Договор за заем neli7304 Профил Изпрати email 05.03.2011 22:51

Освен опит за "скрито" съдрижие, друго основание, щом не е дарение, не виждам за даване на парите.
Най-вероятно ще бъдете обект на разследване, при такъв размер .

 RE: Договор за заем neli7304 Профил Изпрати email 05.03.2011 22:54

Дано поне парите да са "чисти"!

 RE: Договор за заем zaveqna Профил 05.03.2011 22:55

зкпо чл.46

 RE: Договор за заем Боби (гост) 05.03.2011 22:57

Честно казано нямам представа какви са взаимоотношенията между двете фирми, мисля че причината е друга за този заем, сега искам да оправя тази ситуация. Ако бъдат платени данъци върху предоставената сума има ли значение какво е основанието за опрощаването на заема. И друго което ме интересува ДДС ще се дължи ли върху сумата?
Отговор на neli7304(05.03.2011 22:51):
neli7304 каза:
Освен опит за "скрито" съдрижие, друго основание, щом не е дарение, не виждам за даване на парите.
Най-вероятно ще бъдете обект на разследване, при такъв размер .
 

 RE: Договор за заем zaveqna Профил 05.03.2011 22:57

Отговор на Боби(05.03.2011 22:57):
Боби каза:
И друго което ме интересува ДДС ще се дължи ли върху сумата?


какъв ддс,
нали не е регистрирана?
реклама

ODIT.info > Дискусия > Данъци