ODIT.info > Дискусия > Осигуряване Започни нова тема

Мнооого гореща тема! граждански договор на самоосигуряващо се лице

 граждански договор на самоосигуряващо се лице кали (гост) 14.04.2011 18:41

ще сключваме граждански договор на лице което е самоосигуряващо.Имали образец на декларация с която лицето да декларира пред работодателя че е самоосигуряващо и не трябва да му се внасят вноски?В сметката за изплатени суми пише че не се попълва когате е сол ами данъка на лицето трябва ли да се попълни? Имали пак нормативно признати разходи Декларация 1 и 6 подавали се за това лице? Извинявайте за многото въпроси но за пръв път се сблъскваме с граж договор.

 RE: граждански договор на самоосигуряващо се лице тониК Профил Изпрати email 14.04.2011 18:43

Има си СИС,попълвате, плащате 100% и толкова: )

 RE: граждански договор на самоосигуряващо се лице mozak Профил 14.04.2011 18:44

Има си и СОЛ. доколкото разбирам
та да не пресоли със СИС-а

Отговор на тониК(14.04.2011 18:43):
тониК каза:
Има си СИС,попълвате, плащате и толкова: )

 RE: граждански договор на самоосигуряващо се лице XXXXX Профил 14.04.2011 18:44

Няма образец – свободен текст. Нека поне укаже БУЛСТАТА, по който се самоосигурява. Не подавате Д1. Дод по ГД не се включва в Д6
Надявам се този СОЛ, да не е съдружник в същата фирма
И не „Работодател”, а „възложител”

 RE: граждански договор на самоосигуряващо се лице mozak Профил 14.04.2011 18:45

И така не е

Отговор на тониК(14.04.2011 18:43):
тониК каза:
Има си СИС,попълвате, плащате 100% и толкова: )

 RE: граждански договор на самоосигуряващо се лице mozak Профил 14.04.2011 18:46

Беше

Отговор на XXXXX(14.04.2011 18:44):
XXXXX каза:
За данъка издавате сл.бележка.

 RE: граждански договор на самоосигуряващо се лице тониК Профил Изпрати email 14.04.2011 18:49

Отговор на mozak(14.04.2011 18:45):
mozak каза:
И така не е



Аха, нанесъл си промени в чл.43, ал.4, 5/ ЗДДФЛ..!! Добре!: )Иначе - справи се: (
Пропуснах умишлено декларацията защото лицето в питането каза, че е установила това /иначе не би питала в този смисъл/: ( Айде прочети ме пак и си го запиши: )))

 RE: граждански договор на самоосигуряващо се лице mozak Профил 14.04.2011 18:55

как ли пък няма да те чета по сто пъти
обикновено и след стотната редакция не нацелваш нещата

 RE: граждански договор на самоосигуряващо се лице тониК Профил Изпрати email 14.04.2011 18:57

Никъде нямам редакция.Сори!: )Нали си ме и цитирал:( То и Закона да ти напиша...пак няма да си съгласен..: ))

 RE: граждански договор на самоосигуряващо се лице mozak Профил 14.04.2011 19:00

Айде пак да те цитирам:

Има си СИС,попълвате

ама на тоя СИС с големи букви пише:


ТАЗИ СМЕТКА НЕ СЕ ПОПЪЛВА, КОГАТО ПОЛУЧАТЕЛЯТ НА ДОХОДА Е САМООСИГУРЯВАЩО СЕ ЛИЦЕ И Е ДЕКЛАРИРАЛО ТОВА ОБСТОЯТЕЛСТВО С ПИСМЕНА ДЕКЛАРАЦИЯ ПРЕД ПЛАТЕЦА НА ДОХОДА

Та кой какво
попълва?

 RE: граждански договор на самоосигуряващо се лице 123 (гост) 14.04.2011 19:03

Лошо, когато МОЗЪКЪТ ти излезе от главата, тя олекне и е безполезна и влезе в одит , големи грешки се получават.

Що не си го прибереш обратно и не замълчиш!

 RE: граждански договор на самоосигуряващо се лице mozak Профил 14.04.2011 19:04

Отговор на тониК(14.04.2011 18:57):
тониК каза:
То и Закона да ти напиша...пак няма да си съгласен..: ))


Със сигурност - и Закон да препишеш, пак ще объркаш нещо.

 RE: граждански договор на самоосигуряващо се лице тониК Профил Изпрати email 14.04.2011 19:04

Съгласих се.Изпълнителят издава първичния документ тъй като в случая нищо не се удържа: )При това положение СИС е излишен като насрещен първичен документ между два субекта: )В случая просто наблегнах, че не се удържат осиг.вноски и данък: )) Така е.Пък ги и имам такива почти дузина месечно: ))))))))))Eгати: )))Тя и питащата го е написала:"В сметката за изплатени суми пише че не се попълва когате е сол...".....: )) E, не съм написал "дежурната" служ.бележка в два екз., което значи, че знам че е по-друга процедурата, ама ..а де..!: )))

 RE: граждански договор на самоосигуряващо се лице кали (гост) 14.04.2011 19:56

вие не ми помагате а спорите кой поече знае ама аз нищо не разбах и затова се объщам към знаещите

 RE: граждански договор на самоосигуряващо се лице тониК Профил Изпрати email 14.04.2011 20:00

Е, какво повече от това!?Изпълнителят декларира в свободен текст, че е самоосигуряващо се лице и му изплащате 100% от договореното.Не Ви интересуват НПР.Няма Д1, няма Д6, няма служ.б-ка...То Ви издава първичен документ...р-ска, квитанция, ф-ра.А прочете ли чл.43, ал.4 и 5 от ЗДДФЛ!?: (

 RE: граждански договор на самоосигуряващо се лице mozak Профил 14.04.2011 20:45

А поне това прочете ли:

Няма образец – свободен текст. Нека поне укаже БУЛСТАТА, по който се самоосигурява. Не подавате Д1. Дод по ГД не се включва в Д6
Надявам се този СОЛ, да не е съдружник в същата фирма
И не „Работодател”, а „възложител”

Какво повече искаш да ти се обясни? Този отговор ти е даден точно на третата минута.
Отговор на кали(14.04.2011 19:56):
кали каза:
вие не ми помагате а спорите кой поече знае ама аз нищо не разбах и затова се объщам към знаещите

 RE: граждански договор на самоосигуряващо се лице perushan Профил 14.04.2011 20:47

Отговор на кали(14.04.2011 18:41):
кали каза:
Извинявайте за многото въпроси но за пръв път се сблъскваме с граж договор.


Нещо като челен удар сте си докарали с този граж договор

 RE: граждански договор на самоосигуряващо се лице тониК Профил Изпрати email 14.04.2011 20:53

Отговор на mozak(14.04.2011 20:45):
mozak каза:
А поне това прочете ли:

Няма образец – свободен текст. Нека поне укаже БУЛСТАТА, по който се самоосигурява. Не подавате Д1. Дод по ГД не се включва в Д6
Надявам се този СОЛ, да не е съдружник в същата фирма
И не „Работодател”, а „възложител”

Какво повече искаш да ти се обясни? Този отговор ти е даден точно на третата минута.


Ами това:
"Дод по ГД не се включва в Д6" !
и твоето:"Какво повече искаш да ти се обясни?"

 RE: граждански договор на самоосигуряващо се лице mozak Профил 14.04.2011 21:01

Е кво - да не би да се включва?
ама не пита защо не се включва, нали?

Отговор на тониК(14.04.2011 20:53):
тониК каза:

Ами това:
"Дод по ГД не се включва в Д6" !
и твоето:"Какво повече искаш да ти се обясни?"

 RE: граждански договор на самоосигуряващо се лице тониК Профил Изпрати email 14.04.2011 21:04

Отговор на mozak(14.04.2011 21:01):
mozak каза:
Е кво - да не би да се включва?
ама не пита защо не се включва, нали?



Ти май бъзик си прайш с мен!: ))) Амииии.....ако му удържиш - ще го включиш разбира се: ))))
Доп.Доста бързо се ...допълваш: )))Тъй с "тънки"недомлъвки, трудно ще ни разберат питащите: (

 RE: граждански договор на самоосигуряващо се лице mozak Профил 14.04.2011 21:09

Отговор на тониК(14.04.2011 21:04):
тониК каза:

Амииии.....ако му удържиш - ще го включиш разбира се: ))))



Може и да, може и не - според зависи.

 RE: граждански договор на самоосигуряващо се лице тониК Профил Изпрати email 14.04.2011 21:10

Отговор на mozak(14.04.2011 21:09):
mozak каза:


Може и да, може и не - според зависи.

Е, тогава - разбрахме се: ))/макар, че според питането - хич не зависи/

 RE: граждански договор на самоосигуряващо се лице mozak Профил 14.04.2011 21:14

За питането отговорът на XXXXX си е доста.
Разбира се след леката корекция, за която изцяло и нагло си приписвам заслугата.

 RE: граждански договор на самоосигуряващо се лице Michaela Профил 14.04.2011 22:55

Да не отварям нова тема, ще попитам тук.
Лице, работещо по трудов договор е и самоосигуряващо се лице /не получава доходи като самоосигуряващо се лице/. През годината е работило по ГД, като по някои от тях възложителя е приспаднал 25% НПР и е внесъл осигуровките и данъка както е при лицата, различни от самоосигуряващите се. Сега при годишното изравняване и при подаване на декл.по чл.50 лицето трябва ли да внесе осигуровки и данък като самоосигуряващо се лице? Ще станат при това положение двойно внесени осигуровки и данък за едни и същи доходи..
 

 RE: граждански договор на самоосигуряващо се лице гост (гост) 15.04.2011 08:53

СОЛ издава ф-ра!
Отговор на кали(14.04.2011 18:41):
кали каза:
ще сключваме граждански договор на лице което е самоосигуряващо.Имали образец на декларация с която лицето да декларира пред работодателя че е самоосигуряващо и не трябва да му се внасят вноски?В сметката за изплатени суми пише че не се попълва когате е сол ами данъка на лицето трябва ли да се попълни? Имали пак нормативно признати разходи Декларация 1 и 6 подавали се за това лице? Извинявайте за многото въпроси но за пръв път се сблъскваме с граж договор.
реклама

ODIT.info > Дискусия > Осигуряване