ODIT.info > Дискусия > Трудови отношения Започни нова тема

Гореща тема! уведомление по чл.123

 уведомление по чл.123 glupcho Профил 18.10.2011 15:54

имам прехвърлени работници с уведомление по чл.123 - въпросът ми е:
1. нужно ли е да се изготвят някакви допълнителни споразумения с всеки от работниците, за настъпилата промяна в името и Булстата на фирмата при това положене и по кой чл. да са тези допълнителни споразумение и
2. в трудовата книжка - трябва ли да прекратя от стария работодател трудовата книжка като офирмя стажа в нея и да попълня с датата на прехвълянето започването в новата или само като преназначаване да отразя това нещо и чак като напусне съответния работник да му приключа книжката с общия трудов стаж и от двете фирми?

 RE: уведомление по чл.123 MarPan Профил Изпрати email 18.10.2011 15:56

По т.2 - не. Само като преназначаване.

 RE: уведомление по чл.123 marginal Профил Изпрати email 18.10.2011 16:03

По т.1 - да
и трябва да ги пуснеш и в НАП

Отговор на glupcho(18.10.2011 15:54):
glupcho каза:
имам прехвърлени работници с уведомление по чл.123 - въпросът ми е:
1. нужно ли е да се изготвят някакви допълнителни споразумения с всеки от работниците, за настъпилата промяна в името и Булстата на фирмата при това положене и по кой чл. да са тези допълнителни споразумение и
2. в трудовата книжка - трябва ли да прекратя от стария работодател трудовата книжка като офирмя стажа в нея и да попълня с датата на прехвълянето започването в новата или само като преназначаване да отразя това нещо и чак...

 RE: уведомление по чл.123 marginal Профил Изпрати email 18.10.2011 16:06

нали сам пишеш чл.123 -?????

Отговор на glupcho(18.10.2011 15:54):
glupcho каза:
имам прехвърлени работници с уведомление по чл.123 - въпросът ми е:
1. нужно ли е да се изготвят някакви допълнителни споразумения с всеки от работниците, за настъпилата промяна в името и Булстата на фирмата при това положене и по кой чл. да са тези допълнителни споразумение и
2. в трудовата книжка - трябва ли да прекратя от стария работодател трудовата книжка като офирмя стажа в нея и да попълня с датата на прехвълянето започването в новата или само като преназначаване да отразя това нещо и чак...

 RE: уведомление по чл.123 neli7304 Профил Изпрати email 18.10.2011 22:13

Няма допълнително споразумение.

За нищо не се споразумяват страните. Прехвърлянето става по силата на закона. Пишеш чл.123 Кт и новия работодател.

Не приключваш ТК.

 RE: уведомление по чл.123 glupcho Профил 18.10.2011 23:14

Отговор на marginal(18.10.2011 16:03):
marginal каза:
По т.1 - да
и трябва да ги пуснеш и в НАП




е защо пък да ги пускам в НАП тези допълнителни споразумения, нали е подадено вече уведомление по чл.123, а длъжностите на хората си им остават същите

 RE: уведомление по чл.123 glupcho Профил 18.10.2011 23:16

Отговор на neli7304(18.10.2011 22:13):
neli7304 каза:
Няма допълнително споразумение.

За нищо не се споразумяват страните. Прехвърлянето става по силата на закона. Пишеш чл.123 Кт и новия работодател.

Не приключваш ТК.



значи в ТК само преназначавам по чл.123 лицата от деня на прехвърлянето им в новата фирма вече с новото име на фирмата и не е нужно да се правят допълнителни споразумения с всеки човек отделно
а някой ден като напусне някой и му приключа ТК да пиша ли някаква забележка, че от еди коя си дата фирмата е сменила името и булстата си?

 RE: уведомление по чл.123 marginal Профил Изпрати email 19.10.2011 08:07

Е как НАП ще разбере, че ще ги осигуряваш от овата фирма без документи?

Отговор на glupcho(18.10.2011 23:14):
glupcho каза:


е защо пък да ги пускам в НАП тези допълнителни споразумения, нали е подадено вече уведомление по чл.123, а длъжностите на хората си им остават същите

 RE: уведомление по чл.123 marginal Профил Изпрати email 19.10.2011 08:08

в ТК няма забележка, ти като напишеш чл.123 и на новият ред името на новата фирма-то ще се разбере. Аз мисля, че трябва ТД за всеки работник

Отговор на glupcho(18.10.2011 23:16):
glupcho каза:

значи в ТК само преназначавам по чл.123 лицата от деня на прехвърлянето им в новата фирма вече с новото име на фирмата и не е нужно да се правят допълнителни споразумения с всеки човек отделно
а някой ден като напусне някой и му приключа ТК да пиша ли някаква забележка, че от еди коя си дата фирмата е сменила името и булстата си?

 RE: уведомление по чл.123 glupcho Профил 19.10.2011 08:14

Отговор на marginal(19.10.2011 08:07):
marginal каза:
Е как НАП ще разбере, че ще ги осигуряваш от овата фирма без документи?




нали е подадено в НАП уведомление по чл.123! там пише от кой булстат в кой вече нов ще се осигуряват съответните хора - какво още искаш да подам?
 

 RE: уведомление по чл.123 marginal Профил Изпрати email 19.10.2011 08:21

аз не разбрах, че си подал...извинявай
мисля, че е това.
Но да знаеш, че ако уволявате някой датата на договора трябва да съвпада с това на чл.123
иначе не го приема


Отговор на glupcho(19.10.2011 08:14):
glupcho каза:


нали е подадено в НАП уведомление по чл.123! там пише от кой булстат в кой вече нов ще се осигуряват съответните хора - какво още искаш да подам?
реклама

ODIT.info > Дискусия > Трудови отношения