ODIT.info > Дискусия > Осигуряване Започни нова тема

Гореща тема! Декларация 7

 Декларация 7 krasi79 Профил 06.03.2012 14:36

Здравейте! Служител е освободен, считано от 05.03,2012 г., поради намаляне обема работа. Ще й се изплати обезщетение по чл 222 до 04.04.2012 г., при представяне на доказателства. До кога трябва да подаде декларация 7 - до 30.04.2012 или до 31.05.2012? Предварително благодаря!

 RE: Декларация 7 bonou2 Профил 06.03.2012 14:38

в стандартните срокове за това - обещетение чл.222 АЛ.1 ...няма нищо общо - както знаете даже няма здравна вноска.
Т.е до края на месеца - следаващ месеца, в който здравната вноска е дължима...

 RE: Декларация 7 krasi79 Профил 06.03.2012 14:40

Много благодаря, бях почти сигурна, че е така, но все пак да попитам по - знаещите! Хубав и спорен ден!

 RE: Декларация 7 Ани1 Профил 06.03.2012 14:41

А този служител няма ли да се регистрира на БТ?

 RE: Декларация 7 bonou2 Профил 06.03.2012 14:43

Отговор на Ани1(06.03.2012 14:41):
Ани1 каза:
А този служител няма ли да се регистрира на БТ?


....и ако има право на обещетение ...вноската ще е НЕдължима ...;)
толкова е безумна тази декларация :(

 RE: Декларация 7 krasi79 Профил 06.03.2012 14:45

.. и не е длъжен да подава декл 7 в този случай?

Отговор на bonou2(06.03.2012 14:43):
bonou2 каза:


....и ако има право на обещетение ...вноската ще е НЕдължима ...;)
толкова е безумна тази декларация :(

 RE: Декларация 7 Ани1 Профил 06.03.2012 14:46

след като изтече периодът с обезщетение, тогава подава Декларация 7

Отговор на krasi79(06.03.2012 14:45):
krasi79 каза:
.. и не е длъжен да подава декл 7 в този случай?


 RE: Декларация 7 bonou2 Профил 06.03.2012 14:46

Всички лица, които имат задължение сами да внасят здравноосигурителни вноски от 01.01.2010 г. подават нова декларация – образец 7. Тя се подава в териториалните структури на НАП по постоянен адрес. Това в масовия случай са трайно безработни, които не получават обезщетения от бюрата по труда и не са осигурени здравно от държавата. Задължението за подаване на декларация образец 7 не се отнася за лицата, регистрирани като самоосигуряващи се (едноличните търговци, собствениците или съдружниците в търговски дружества, регистрирани като упражняващи свободна професия или занаятчийска дейност, земеделските и тютюнопроизводителите).

тези с обещетение - държавата им ги внася .

 RE: Декларация 7 krasi79 Профил 06.03.2012 14:52

значи ако се регистрира на БТ - след периода с обезщетението;
а ако не се регистрира - до 30 април, и то ако не си е намерила работа.
Правилно ли разбрах?

 RE: Декларация 7 Ани1 Профил 06.03.2012 14:53

да

Отговор на krasi79(06.03.2012 14:52):
krasi79 каза:
значи ако се регистрира на БТ - след периода с обезщетението;
а ако не се регистрира - до 30 април, и то ако не си е намерила работа.
Правилно ли разбрах?
 

 RE: Декларация 7 krasi79 Профил 06.03.2012 14:54

Много благодаря!
реклама

ODIT.info > Дискусия > Осигуряване

Моят ODIT.info