ODIT.info > Дискусия > Трудови отношения Започни нова тема

Тема. Изчисляване на обезщетение по чл.220 КТ за неспазено предизвестие

 Изчисляване на обезщетение по чл.220 КТ за неспазено предизвестие veneta11 Профил Изпрати email 01.11.2012 10:28

Здравейте, може ли някой да ми помогне? Нищо не мога да намеря по въпроса..Звънях къде ли не, в МТСП, НОИ, НАП и нищо...
Как се изчислява дневното брутно възнаграждение за изчисляване на обезщетение за неспазено предизвестие по чл. 220 от КТ? Взима се брутното възн. от предходния пълен отработен месец, но как се получава дневното- като се раздели брутното възнаграждение на работните дни от предходния или текущия месец?

 RE: Изчисляване на обезщетение по чл.220 КТ за неспазено предизвестие Ани1 Профил 01.11.2012 12:14

1. Взима се брутното възн. от предходния пълен отработен месец,
не е вярно

Чл. 228. (1) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) Брутното трудово възнаграждение за определяне на обезщетенията по този раздел е полученото от работника или служителя брутно трудово възнаграждение за месеца, предхождащ месеца, в който е възникнало основанието за съответното обезщетение, или последното получено от работника или служителя месечно брутно трудово възнаграждение, доколкото друго не е предвидено.

независимо колко отработени дни има

2. Брутното /раб.дни в съответния месец

 RE: Изчисляване на обезщетение по чл.220 КТ за неспазено предизвестие veneta11 Профил Изпрати email 01.11.2012 12:41

ок, мерси

 RE: Изчисляване на обезщетение по чл.220 КТ за неспазено предизвестие neli7304 Профил Изпрати email 01.11.2012 20:19

Отговор на Ани1(01.11.2012 12:14):
Ани1 каза:
1. Взима се брутното възн. от предходния пълен отработен месец,
не е вярно

Чл. 228. (1) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) Брутното трудово възнаграждение за определяне на обезщетенията по този раздел е полученото от работника или служителя брутно трудово възнаграждение за месеца, предхождащ месеца, в който е възникнало основанието за съответното обезщетение, или последното получено от работника или служителя месечно брутно трудово възнаграждение, доколкото друго не е предвидено.

н...


Спорно, колега, много спорно. :)))

Това е дъвкано. Да не цитирам пак съдебна практика и писма на МТСП (не че нещо знаят) и в двата варианта.

 RE: Изчисляване на обезщетение по чл.220 КТ за неспазено предизвестие jorro22 Профил 01.11.2012 20:30

А бе спорното е да си говорите в мъжки род на "колега".. Другото са подробности от пейсажа..
 

 RE: Изчисляване на обезщетение по чл.220 КТ за неспазено предизвестие jorro22 Профил 01.11.2012 20:33

Също така спорно е "пейсаш" или "пейзаш"... ама някой дали го забеляза
реклама

ODIT.info > Дискусия > Трудови отношения

Моят ODIT.info