ODIT.info > Дискусия > Данъци Започни нова тема

Тема. Данък дивидент

 Данък дивидент dijit Профил 28.01.2013 13:58

Здравейте, по ново му разберам, че данък в/у дивидент ще се плаща по код 111111 и сметка РБ. Ако нещо бъркам нека да бъда ухулен и поправен!

Предварително благодарности на всички!!!

 RE: Данък дивидент dijit Профил 28.01.2013 14:23

Никой ли не е изплащал дивиденти през декември 2012 год. ???

 RE: Данък дивидент XXXXX Профил 28.01.2013 14:29

По друг код трудно ще преведеш нещо /освен ДЗПО/ :)

ПП Следващия път не така: Ако нещо бъркам нека да бъда ухулен и поправен!
, а Нали съм прав? ;)

 RE: Данък дивидент dijit Профил 28.01.2013 14:39

Ако нещо бъркам нека да бъда ухулен и поправен!

Това бе шега, а относно дивидента те ще го обвържат с декл. по чл. 73 и само това? Малко се притеснявам, че за шефа става въпрос.
Д ане би да трябва с някаква декларация да се декларира? Обърках се вече тотално!!!

Извинявай ХХХХХ ако съм те засегнал по някакъв начин. ;)

 RE: Данък дивидент XXXXX Профил 28.01.2013 14:45

Аааа, не се засягам лесно :)
А това за декларацията - и на мен не ми е съвсем ясно. Ако дивидента е през 2013 - има декларация по чл.55, ако е през 2012 - справка по чл.73. А в някои случаи - трябват и двете.
Тъй като нямам дивидент от м.12.2012 или от 01.2013 - още не съм се запознала с новостите в тази насока. Пък във форума има доста подобни теми...

 RE: Данък дивидент dijit Профил 28.01.2013 14:48

Радвам се, че не се засягаш ХХХХХ !!!
Дивидента ми е от 12.2012 и смятам само със справка по чл. 73 да мина. Много четох и друго не намерих. Дано ги обвържат правилно, че голямо мазало при НАП с единната сметка. Хубав ден ти желая.

 RE: Данък дивидент SpokoSpoko Профил 28.01.2013 15:01

И декл. по чл.55, ако данъкът е платен през 2013 г. Вижте и др.разисквания в този форум http://www.odit.info/?s=6&i=281877&f=2
 

 RE: Данък дивидент dijit Профил 28.01.2013 15:33

Благодаря! А това за сметка на НАП Големи данакоплатци верно ли е? Освен във форума другаде не видях по въпроса!

[[citat]]
SpokoSpoko каза:
И декл. по чл.55, ако данъкът е платен през 2013 г. Вижте и др.разисквания в този форум Отговор на SpokoSpoko(28.01.2013 15:01):
реклама

ODIT.info > Дискусия > Данъци