ODIT.info > Дискусия > Бюджет Започни нова тема

Тема. Плащане осигурителни вноски 2013г

 Плащане осигурителни вноски 2013г rosipop Профил Изпрати email 01.03.2013 00:50

Когато се изплащат заплати в текущия месец кога се внасят осигурителните вноски?
Предлагам за коментар следния пример:
За месец февруари 2013г са изплатени само чисти суми на 21.02.2013г. За извършване на плащането им е изготвена разчетно-платежна ведомост като дните след 20-то число са отразени като отработени.
На 26.02.2013г лице излиза в болнични. В края на месеца се прави корекция във ведомостта, като се отразяват реално отработените дни и дните в болнични.
В началото на следващия месец се внасят осигурителни вноски по вече коригираната разчетно-платежна ведомост. По нея се съставят и подават в НАП Декларация обр. 1 и Декларация обр.6.
Очевидно в този случай изплатената чиста сума на лицето ползавало болничен от 26 до 28 февруари е по-голяма от действително полагащата му се за месеца, а внесените осигурителните вноски и данък са по-малки от дължимите на реално изплатените чисти суми.
Въпроса ми е: Подавайки декларация обр.1 и обр.6 на база корекция на ведомостта без да е удържано от лицето надплатеното му трудово възнаграждение не съставям ли документ с невярно съдържание???

 RE: Плащане осигурителни вноски 2013г rosipop Профил Изпрати email 03.03.2013 08:53

Много сложно ли съм го написала или просто "нема такава ситуация"???

 RE: Плащане осигурителни вноски 2013г ivanini Профил Изпрати email 03.03.2013 09:31

Съгласно чл.7, ал.1 от КСО осигурителните вноски за държавното обществено осигуряване за лицата по чл. 4, ал. 1 и 2 се внасят от осигурителите до 25-о число на месеца, следващ месеца, през който е положен трудът.Това означава, че считано от 01.01.2013г. момента на плащане на заплатата е без значение за срока на плащането на осигуровките - социални и здравни.Момента на плащане на заплатата е от значение за декл.1 и 6, като вододела е 25-то число.
 

 RE: Плащане осигурителни вноски 2013г rosipop Профил Изпрати email 06.03.2013 07:29

За сроковете спор няма. Питането ми е коректно ли е да се плаща цялата работна заплата по една ведомост, а да се подава Д1 и Д6 по друга ( след корекция на работните дни)???
реклама

ODIT.info > Дискусия > Бюджет

Моят ODIT.info