ODIT.info > Дискусия > Данъци Започни нова тема

Тема. ГДД чл.50, Приложение 3 , част III "придобит доход"?

 ГДД чл.50, Приложение 3 , част III "придобит доход"? brehh Профил 20.04.2013 17:58

Приложение №3,
Част III.- Авансово удържан и/или внесен данък по реда на ЗДДФЛ
на ред 1 "Авансово удържан през годината данък от платеца на дохода"
в колона трета "Придобит доход" коя сума следва да се посочи?
1. чистата сума получена от лицето, без данък и лични ОВ
2. сумата от ред 7.8
3. сумата от ред 7.10 - "облагаем доход", /след приспадане на лични ОВ/
4. сумата след приспадане на НПР

 RE: ГДД чл.50, Приложение 3 , част III "придобит доход"? Rumy2000 Профил 20.04.2013 18:13

"Придобит доход" означава брутния доход. Виж отдолу има забележка.

 RE: ГДД чл.50, Приложение 3 , част III "придобит доход"? kristinapetrova Профил 20.04.2013 18:16

Забележка: * Вписва се сборът от сумите по приложените към декларацията служебни бележки по чл. 45, ал. 4 от ЗДДФЛ.


В служебните бележки пише:

следва да се изплати сумата ............................. лв.

Според мен се вписва "мръсната" сума.

 RE: ГДД чл.50, Приложение 3 , част III "придобит доход"? Rumy2000 Профил 20.04.2013 18:24

В служебните бележки не пише - следва да се изплати сумата, а - са изплатени
Вписва се брутната сума - това се смята за доход на физическото лице

 RE: ГДД чл.50, Приложение 3 , част III "придобит доход"? kristinapetrova Профил 20.04.2013 18:35

Сериозно? Че къде съм гледала аз тогава?


25.01.2013
"Сметка за изплатени суми" и "Служебна бележка по чл. 45, ал. 4 от ЗДДФЛ


В Сметката съм гледала, но и в бележките е видно коя сума е "мръсна" и коя "чиста", и коя точно трябва да се вписва. Или не е?

 RE: ГДД чл.50, Приложение 3 , част III "придобит доход"? Rumy2000 Профил 20.04.2013 18:41

И къде по точно в служебната бележка пише "следва да се изплати" ??

 RE: ГДД чл.50, Приложение 3 , част III "придобит доход"? kristinapetrova Профил 20.04.2013 18:45

Йей, пак ли да се уточнявам?

 RE: ГДД чл.50, Приложение 3 , част III "придобит доход"? Rumy2000 Профил 20.04.2013 18:50

В крайна сметка всеки отговаря за това което пише по декларациите.
Така че "брех" реши сам.
 

 RE: ГДД чл.50, Приложение 3 , част III "придобит доход"? brehh Профил 20.04.2013 19:09

Мерси Руми,
правилно си попълвам, но реших въпреки това пак да питам,
още веднаж благодаря.

Отговор на Rumy2000(20.04.2013 18:13):
Rumy2000 каза:
"Придобит доход" означава брутния доход. Виж отдолу има забележка.
реклама

ODIT.info > Дискусия > Данъци