ODIT.info > Дискусия > Осигуряване Започни нова тема

Тема. ДУК и майчинство

 ДУК и майчинство marinamar Профил 15.07.2013 17:24

Управител по ДУК на ООД ще излиза в майчинство.

Според вас проблем ли е, че името на жената излиза в Търговския регистър като управител?
Трябва ли да се заличи, за да няма проблеми от НОИ?

Да поясня, че управителката не участва в собствеността ( ако има значение).

 RE: ДУК и майчинство Kaktus15 Профил 15.07.2013 17:38

До 410 дни ще си получава майчинството, но след това трябва да се назначи нов управител и да се обяви в ТР

 RE: ДУК и майчинство marinamar Профил 15.07.2013 17:42

Благодаря за отговора. Значи трябва да се назначи управител по заместване?
Защото ако се прекрати ДУК няма да има право вна обезщетение за отглеждане на дете до 2 години?

 RE: ДУК и майчинство elisaveta_p Профил Изпрати email 15.07.2013 18:19

Отговор на Kaktus15(15.07.2013 17:38):
Kaktus15 каза:
До 410 дни ще си получава майчинството,

Хъм, може и да получава. Но КСО го казва по друг начин. Особено за 135-те дни.
А НОИ както отпуска обезщетения, така си ги иска и обратно.


Отговор на Kaktus15(15.07.2013 17:38):
Kaktus15 каза:
...но след това трябва да се назначи нов управител и да се обяви в ТР


Ееее, аде де. НОИ ли ще взема решение кой да бъде управител на някое дружество. И като старият управител вече не е управител, за чий да му плащат обезщетине след първата година?



marinamar каза:
Значи трябва да се назначи управител по заместване?

Да, по член 6. Само не питай от къде е този член.



marinamar каза:
Защото ако се прекрати ДУК няма да има право вна обезщетение за отглеждане на дете до 2 години?


Това е единственото безспорно в цялата тая работа.

 RE: ДУК и майчинство Mike Power Профил Изпрати email 16.07.2013 09:30

В нормативната уредба няма изрично изискване за периодите на бременност и раждане и на отглеждане на малко дете управлението на ЕООД да е възложено на друго лице. Но в случай че търговското дружество не се представлява и управлява от друго лице – прокурист по чл. 21 или търговски пълномощник по чл. 26 от Търговския закон, има основание да се предположи, че собственикът на капитала, който е и управител, извършва лична трудова дейност по управлението и представителството на дружеството. Във връзка с упражняването на осигурителните права и задължения може да бъде извършена проверка от контролните органи на НОИ и/или да бъдат сезирани органите по приходите на НАП с цел да се установи извършването на лична трудова дейност.

 RE: ДУК и майчинство marinamar Профил 16.07.2013 09:42

Мерси, че се включихте. Нямам голям опит с майки, признавам.

Става ли да се назначи прокурист на трудов договор, на 2 или 4 часа ?

 RE: ДУК и майчинство tuturutka Профил 16.07.2013 09:51

Отговор на marinamar(16.07.2013 09:42):
marinamar каза:
Мерси, че се включихте. Нямам голям опит с майки, признавам.

Става ли да се назначи прокурист на трудов договор, на 2 или 4 часа ?


Тц!
 

 RE: ДУК и майчинство marinamar Профил 16.07.2013 10:11

Що така? Нали е трудов?
реклама

ODIT.info > Дискусия > Осигуряване