ODIT.info > Дискусия > Разни Започни нова тема

Гореща тема! ГФО В ТР СПЕШНО МОЛЯ ПОМАГАЙТЕ

 ГФО В ТР СПЕШНО МОЛЯ ПОМАГАЙТЕ dima111 Профил 10.12.2013 09:31

Здравейте,
Получих отказ за вписване на ГФО в ТР на фирма без дейност. Направих всички документи както си му е реда и след като изчаках срока за обжалване /днес/ ги пуснах с ел. подпис отново.
НО забравих да прикача решението на ЕСК!
Ами сега? Как да го подам като вече съм подписала и имам вх номер? Дали ще пуснат указания или отново ще получа директен отказ?
Моля насочете ме как да постъпя.

 RE: ГФО В ТР СПЕШНО МОЛЯ ПОМАГАЙТЕ mehana Профил Изпрати email 10.12.2013 09:35

Сигурно пак отказ,пак плащате такса и всичко наново.

 RE: ГФО В ТР СПЕШНО МОЛЯ ПОМАГАЙТЕ dima111 Профил 10.12.2013 09:38

звънях, но никой не ми отговаря. Чудя се няма ли вариянт да преставя допълнително документи към вх номер например?

 RE: ГФО В ТР СПЕШНО МОЛЯ ПОМАГАЙТЕ beniamina Профил 10.12.2013 09:46

С формуляр Ж можеш!
Отговор на dima111(10.12.2013 09:38):
dima111 каза:
звънях, но никой не ми отговаря. Чудя се няма ли вариянт да преставя допълнително документи към вх номер например?

 RE: ГФО В ТР СПЕШНО МОЛЯ ПОМАГАЙТЕ dima111 Профил 10.12.2013 09:48

още сега ли нали?

Отговор на beniamina(10.12.2013 09:46):
beniamina каза:
С формуляр Ж можеш!

 RE: ГФО В ТР СПЕШНО МОЛЯ ПОМАГАЙТЕ Pupeshche Профил 10.12.2013 09:48

подайте пак, със съответния формуляр, Ж1 май беше.
Какво ви пише в указанията?
Трябва да подадете освен липсващия документ и декларациите по чл. 13 и пълномощното

 RE: ГФО В ТР СПЕШНО МОЛЯ ПОМАГАЙТЕ Pupeshche Профил 10.12.2013 09:49

Докато ви изтече срокът за корекция по указанието имате право да подадете колкото си искате Ж1-та :)

 RE: ГФО В ТР СПЕШНО МОЛЯ ПОМАГАЙТЕ dima111 Профил 10.12.2013 09:50

не нямам още указания, а след отказа сега ги пуснах, но в момента в който ги подписах видях че не съм прикачила решението на едноличният собственик на капитала!
А това решение от собственика на капитала ли трябва да бъде подписано или от управителя на фирмата който е вписан в ТР?

Отговор на Pupeshche(10.12.2013 09:48):
Pupeshche каза:
подайте пак, със съответния формуляр, Ж1 май беше.
Какво ви пише в указанията?
Трябва да подадете освен липсващия документ и декларациите по чл. 13 и пълномощното

 RE: ГФО В ТР СПЕШНО МОЛЯ ПОМАГАЙТЕ Pupeshche Профил 10.12.2013 09:57

Пуснете Ж1, не чакайте новите указания.
Решението се разписва от собственикът, той приема отчетите.

 RE: ГФО В ТР СПЕШНО МОЛЯ ПОМАГАЙТЕ dima111 Профил 10.12.2013 09:57

пускам го веднага! Благодаря!

Отговор на Pupeshche(10.12.2013 09:57):
Pupeshche каза:
Пуснете Ж1, не чакайте новите указания.
Решението се разписва от собственикът, той приема отчетите.

 RE: ГФО В ТР СПЕШНО МОЛЯ ПОМАГАЙТЕ jasta13 Профил 10.12.2013 10:00

Кое е толкова спешното, не разбирам, че трябва и да крещите? Бездруго срока за ново подаване е в седемдневния срок за обжалване, а не след него.

 RE: ГФО В ТР СПЕШНО МОЛЯ ПОМАГАЙТЕ Pupeshche Профил 10.12.2013 10:09

Мисля, че тя/той говори за указания, не за обжалване.

 RE: ГФО В ТР СПЕШНО МОЛЯ ПОМАГАЙТЕ Нуша Профил Изпрати email 10.12.2013 10:25

По въпроса от кого да е подписано решението за приемане на ГФО - кой има интерес да приеме отчета - собственика на капитала. Управителя, когато той е различно от собственика лице - е натоварен да извършва определена дейност само, не да се разпорежда с капитала на дружеството.

 RE: ГФО В ТР СПЕШНО МОЛЯ ПОМАГАЙТЕ dima111 Профил 10.12.2013 10:42

това не е вярно. Преди години пуснах така в седемдневният срок и получих отказ защото той не бил изтекъл и сме нямали право да подаваме докато не изтече 7 дневният срок.
п.п. може пък и служителя който го е писал да е бил в грешка, но наистина така беше.

Отговор на jasta13(10.12.2013 10:00):
jasta13 каза:
Кое е толкова спешното, не разбирам, че трябва и да крещите? Бездруго срока за ново подаване е в седемдневния срок за обжалване, а не след него.

 RE: ГФО В ТР СПЕШНО МОЛЯ ПОМАГАЙТЕ abeama Профил 10.12.2013 10:55

това не е вярно.

абе дали?

ама да обясниш по-точно - какво е подадено, какво и как е отговорено и т.н.
 

 RE: ГФО В ТР СПЕШНО МОЛЯ ПОМАГАЙТЕ jasta13 Профил 10.12.2013 11:00

Чл. 94. (Изм. - ДВ, бр. 111 от 2007 г., в сила от 01.01.2008 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 101 от 2011 г., в сила от 01.01.2012 г.) При подаване на ново заявление след постановен отказ, ако заявителят е отстранил посочените в мотивирания отказ пречки за извършване на исканото вписване, заличаване или обявяване и са налице предвидените в чл. 21 от Закона за търговския регистър изисквания, длъжностното лице по регистрацията извършва исканото вписване, заличаване или обявяване.
(2) (Нова - ДВ, бр. 6 от 2009 г., в сила от 23.01.2009 г.) При подаване на новото заявление заявителят може да се ползва от представени вече документи, приложени към заявлението, по което е постановен отказ, като посочи номера на заявлението и вида на документите.
(3) (Предишна ал. 2 - ДВ, бр. 6 от 2009 г., в сила от 23.01.2009 г.) При подаване на ново заявление след постановен отказ в рамките на срока за обжалване на отказа се счита, че срокът за заявяване е спазен.

Няма смисъл да цитирам името на нормативния акт, защото то не е ЕЖК, съотв. не представлява интерес за широката аудитория.
реклама

ODIT.info > Дискусия > Разни

Моят ODIT.info