ODIT.info > Дискусия > Счетоводство Започни нова тема

Тема. Справка по чл.73

 Справка по чл.73 Nelinapt Профил 02.01.2014 10:11

През 2013г. собственик на ЕООД продава дяловете си на друго лице.Трябва ли да посоча вече бившия собственик на капитала в справката по чл.73 с код203 , която фирмата трябва да подаде?

 RE: Справка по чл.73 тониК Профил Изпрати email 02.01.2014 10:34

Лицето декларира в спр. по чл.50 ЗДДФЛ, ама фирмата какво ще декларира!? Да не е дружество купуващо от ФЛ.Имаме ФЛ продава на ФЛ.
Доп.Е, сори, лично мнение.Може и да бъркам!: (

 RE: Справка по чл.73 neli7304 Профил Изпрати email 02.01.2014 17:42

Отговор на тониК(02.01.2014 10:34):
тониК каза:
Лицето декларира в спр. по чл.50 ЗДДФЛ, ама фирмата какво ще декларира!? Да не е дружество купуващо от ФЛ.Имаме ФЛ продава на ФЛ.
Доп.Е, сори, лично мнение.Може и да бъркам!: (


Прав си. не е изяснен статута на "собственик на ЕООД"- ФЛ, ЮЛ, друго.

 RE: Справка по чл.73 Abby12 Профил 02.01.2014 17:49

Отговор на neli7304(02.01.2014 17:42):
neli7304 каза:

Прав си. не е изяснен статута на "собственик на ЕООД"- ФЛ, ЮЛ, друго.


неУко, кво го брига продаващия собственик справката по чл. 73?
 

 RE: Справка по чл.73 Nelinapt Профил 03.01.2014 09:39

Едноличния собственик на капитала е физическо лице.Въпросната фирма Х си сменя собственика.Т.е. едно ФЛ продава дяловете си на друго ФЛ.И до колкото разбирам това не се отразява в справката по чл.73 а само лицето ще си подаде по чл.50 където ще декларира продажбата.
реклама

ODIT.info > Дискусия > Счетоводство

Моят ODIT.info