ODIT.info > Дискусия > Счетоводство Започни нова тема

Гореща тема! Приложение №4 от ГДД по чл.92 от ЗКПО.

 Приложение №4 от ГДД по чл.92 от ЗКПО. angi1 Профил 30.01.2014 10:33

ООД плаща сума за наем на физическо лице отговарящо на &1, т.3, б."а" от ДР на ДОПК - свързано лице.
Трябва ли сумата да се попълва в приложението?
Как тълкувате ред 7 ?

 RE: Приложение №4 от ГДД по чл.92 от ЗКПО. angi1 Профил 30.01.2014 10:40

Бут.

 RE: Приложение №4 от ГДД по чл.92 от ЗКПО. Дицве Профил 30.01.2014 10:53

Ред 7 е сборен и се попълва само ,ако мислите,че вашите сделки са такива ,че трябва да се увеличи ФР.
В К и К инфо има много дълга дискусия по повад на това Приложение ,може да погледнете и там.

 RE: Приложение №4 от ГДД по чл.92 от ЗКПО. 101112 Профил 30.01.2014 10:53

А изплатените суми за положен личен труд на съдружниците? Според мен трябва, но нека и други да се включат

 RE: Приложение №4 от ГДД по чл.92 от ЗКПО. angi1 Профил 30.01.2014 11:06

Отговор на Дицве(30.01.2014 10:53):
Дицве каза:
Ред 7 е сборен и се попълва само ,ако мислите,че вашите сделки са такива ,че трябва да се увеличи ФР.
В К и К инфо има много дълга дискусия по повад на това Приложение ,може да погледнете и там.


Благодаря!
Даже сега се загледах по обстойно че пише: " не се попълват данни....."

 RE: Приложение №4 от ГДД по чл.92 от ЗКПО. elenaa Профил 25.02.2014 14:37

Колеги, има ли вече отговор на въпроса на angi1 от 30.01.2014г. Аз имам същия въпрос и уточнявам, че договорът при моя случай е сключен преди 5 години. Трябва ли сумата за наема, платена през 2013г. по договор от 2008 година да се включи в това приложение?

 RE: Приложение №4 от ГДД по чл.92 от ЗКПО. delphine Профил 25.02.2014 15:21

Вероятно идеята на въпроса е дали, ако сделката с наема е сключена 2008 и сега имаме плащане само по нея ще трябва да се декларира ? Това Приложение става много забавно бих казала. Тука ще има мнения и за да и за не. Може да има и такъв поглед по въпроса - няма сделка 2013, но имате финансово взаимоотношение с това лице....НАП мълчи обаче.......

 RE: Приложение №4 от ГДД по чл.92 от ЗКПО. kristinapetrova Профил 25.02.2014 15:51

Този доход от наем се декларира с декларацията по чл.55 зддфл, справка по чл.73 зддфл, гдд чл.50 зддфл.

Друга декларация да съм пропуснала?

 RE: Приложение №4 от ГДД по чл.92 от ЗКПО. elenaa Профил 25.02.2014 16:45

Договорът е сключен през 2008г и е постоянен. Всяка година се плаща наем по него. Лицето си декларира наема с ГДД по чл.50 от ЗДДФЛ, а фирмата декларира всяко тримесечие наема с декларация по чл.55 и годишно-със справка по чл.73 от ЗДДФЛ. Наемът, изплатен за 2013г. ще се включи ли в Приложение №4?

 RE: Приложение №4 от ГДД по чл.92 от ЗКПО. elenaa Профил 13.03.2014 10:30

Моля, ако някой може да ми отговори на питането от 25.02.-16:45

 RE: Приложение №4 от ГДД по чл.92 от ЗКПО. mango Профил 13.03.2014 10:59

елена, колко пъти ще го облагаш този наем?
само заради това няма да се замислям за включване или не.
 

 RE: Приложение №4 от ГДД по чл.92 от ЗКПО. Маграт Профил 13.03.2014 11:09

Отговор на elenaa(13.03.2014 10:30):
elenaa каза:
Моля, ако някой може да ми отговори на питането от 25.02.-16:45


Декларира се.
реклама

ODIT.info > Дискусия > Счетоводство