Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук. Разбрах

ODIT.info > Дискусия > Осигуряване Започни нова тема

Тема. д6 м.13 сол коригиране на данни

 д6 м.13 сол коригиране на данни kristinapetrova Профил 29.03.2017 09:32

д1 се коригират до 30 април на годината, следваща годината, за която се отнасят.

(5) Декларации по ал. 1 не се подават за коригиране и заличаване на данни след 30 април на годината, следваща годината, за която се отнасят. След този срок декларации се подават само на електронен или хартиен носител след разрешение на Националната агенция за приходите или Националния осигурителен институт във връзка с възложените им дейности.



А д6 годишна? До срока за подаване на същата? След изтичане на срока(30април) на място?


(11) (Доп. - ДВ, бр. 100 от 2014 г., в сила от 01.01.2015 г., изм. - ДВ, бр. 5 от 2017 г., в сила от 01.01.2017 г.) Декларация образец № 6, подадена от лицата по чл. 3, ал. 3, т. 2, 4 и 5, може да се коригира до изтичане на срока за подаването ѝ. След този срок декларации се подават на хартиен носител или на електронен носител и хартиен носител след разрешение на Националната агенция за приходите.

 RE: д6 м.13 сол коригиране на данни bonou2 Профил 29.03.2017 10:36

не само "на място", но и след разрешение от НАП- буквално.

 RE: д6 м.13 сол коригиране на данни kristinapetrova Профил 29.03.2017 10:43

Ясно. Благодаря. Хубав ден.

 RE: д6 м.13 сол коригиране на данни bonou2 Профил 29.03.2017 10:52

честно казано предвид това:
"От тази година гражданите и фирмите имат още една възможност веднъж годишно сами да коригират дължимия данък, деклариран пред НАП с годишната данъчна декларация. Това става с подаването на еднократна коригираща декларация след изтичане на срока за подаване на годишната данъчна декларация. Коригиращата декларация се подава до 30 септември на текущата година за промени, свързани с декларираните данъци от предходната година. "

Не виждам защо не се разреши и за Д6, ама, независимо дали е корекция или някакво допллащане.
Може нещо да пропускам ест.

 RE: д6 м.13 сол коригиране на данни kristinapetrova Профил 29.03.2017 11:07

Странно е. При допусната техническа грешка, ако лицето иска да коригира задълженията си, особено в посока увеличение, би следвало да е по-улеснена процедурата по корекция.

 RE: д6 м.13 сол коригиране на данни bonou2 Профил 29.03.2017 11:09

това обаче - не е корекция на Д6.

Отговор на kristinapetrova(29.03.2017 11:07):
kristinapetrova каза:
особено в посока увеличение.

 RE: д6 м.13 сол коригиране на данни kristinapetrova Профил 29.03.2017 11:10

Подава се нова, редовна. Значи може да се подаде за стар период?

Отговор на bonou2(29.03.2017 11:09):
bonou2 каза:
това обаче - не е корекция на Д6.


 RE: д6 м.13 сол коригиране на данни micheto220 Профил Изпрати email 13.04.2017 17:03

Здравейте да вмъкна тук и моето питане , пуснала съм д- я 6 13-ка на самоосигуряващо се лице но при год .изравняване има за довнасяне , да залича ли д-я 6 13 и да пусна нова + сумите за довнасяне или нова само с разликата за довнасяне

 RE: д6 м.13 сол коригиране на данни kristinapetrova Профил 13.04.2017 17:10

Нова.

Забележка. При увеличаване размера на декларирано задължение не се подава декларация с код корекция, а се подава нова декларация, в която се попълва само размерът на установената положителна разлика за съответното задължение.
 

 RE: д6 м.13 сол коригиране на данни jasta13 Профил 14.04.2017 00:52

Е опс
реклама

ODIT.info > Дискусия > Осигуряване