Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук. Разбрах

ODIT.info > Дискусия > Осигуряване Започни нова тема

Тема. Обезщетение по чл.54 КСО

 Обезщетение по чл.54 КСО Gabriella Профил Изпрати email 30.08.2017 14:36

Здравейте!
Служителка, която се връща на работа и дава детето си в детска ясла, има ли право на обезщетение по чл.54 от КСО?

 RE: Обезщетение по чл.54 КСО Liglyo Профил 30.08.2017 14:47

Цитирайки определен член, отворихте ли да го прочетете?

 RE: Обезщетение по чл.54 КСО Gabriella Профил Изпрати email 30.08.2017 14:57

Определено :) И понеже там не е изрично записано, че обезщетение не се изплаща, ако детето е записано в детска ясла, а само, ако е настанено в детско заведение на пълна държавна издръжка, исках да разбера каква е практиката в тълкуването на НОИ.

 RE: Обезщетение по чл.54 КСО MarPan Профил Изпрати email 30.08.2017 14:59

Сама си отговорихте на въпроса - "там не е записано ...."

 RE: Обезщетение по чл.54 КСО emilia_1974 Профил Изпрати email 30.08.2017 15:03

"Детски заведения на пълна държавна издръжка" са заведенията, в които на децата се осигуряват жилище, храна и облекло за сметка на държавния и на общинските бюджети, без да се заплаща такса.
Вероятно служителката ще плаща такса ...

 RE: Обезщетение по чл.54 КСО bonou2 Профил 30.08.2017 15:04

всъщност в парагаф 1 на КСО си има определение:
14. (нова - ДВ, бр. 98 от 2016 г., в сила от 01.01.2017 г.) "Детски заведения на пълна държавна издръжка" са заведенията, в които на децата се осигуряват жилище, храна и облекло за сметка на държавния и на общинските бюджети, без да се заплаща такса.
пп
ай Емчо ся и на мен дай фифе :))

 RE: Обезщетение по чл.54 КСО Gabriella Профил Изпрати email 30.08.2017 15:04

Благодаря и лек ден!

 RE: Обезщетение по чл.54 КСО emilia_1974 Профил Изпрати email 30.08.2017 15:07

Те ти фиве :-)

Отговор на bonou2(30.08.2017 15:04):
bonou2 каза:
всъщност в парагаф 1 на КСО си има определение:
14. (нова - ДВ, бр. 98 от 2016 г., в сила от 01.01.2017 г.) "Детски заведения на пълна държавна издръжка" са заведенията, в които на децата се осигуряват жилище, храна и облекло за сметка на държавния и на общинските бюджети, без да се заплаща такса.
пп
ай Емчо ся и на мен дай фифе :))
 

 RE: Обезщетение по чл.54 КСО Gabriella Профил Изпрати email 30.08.2017 15:07

Да, ще заплаща такса и да, аз също считам, че няма проблем да си взема 50-те%. Исках просто да чуя мнения на колеги по въпроса. Още веднъж благодаря!
реклама

ODIT.info > Дискусия > Осигуряване

Моят ODIT.info