Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук. Разбрах

ODIT.info > Дискусия > Осигуряване Започни нова тема

Гореща тема! Прехвърляне на отпуск по чл. 164 от КТ от майка-управител към баба

 Прехвърляне на отпуск по чл. 164 от КТ от майка-управител към баба mincho Профил 04.10.2017 13:30

Здравейте,

Майка се връща на работа след 410-ият ден. Трудовият договор ѝ се прекратява и тя става управител на същото дружество по ДУ. След няколко дни в осигуряване на новото основание, възможно ли е да прехвърли правото си на ползване на отпуск по чл. 164 на своята майка (бабата на детето, която отговаря на изискванията)? Виждате ли нещо нередно в описаната ситуация? Доколкото съм чел управителите по ДУ имат право на такъв отпуск, осигуряват се за този риск и следователно не би следвало да е проблем да прехвърлят това си право. Ако греша някъде, моля да ме коригирате преди да съм забъркал някоя каша.

Поздрави!

 RE: Прехвърляне на отпуск по чл. 164 от КТ от майка-управител към баба MarPan Профил Изпрати email 04.10.2017 15:11

Няма нищо нередно. Всичко е ОК.

 RE: Прехвърляне на отпуск по чл. 164 от КТ от майка-управител към баба mincho Профил 04.10.2017 15:26

Много Ви благодаря!

 RE: Прехвърляне на отпуск по чл. 164 от КТ от майка-управител към баба micheto220 Профил Изпрати email 24.10.2017 08:46

Добро утро на всички във форума , преди една седмица подадох приложение 7 на майка за отпуск по чл.164 от КТ , вчера ми изпрати молба за напускане /ще прехвърля отпуската на бабата и започва работа в др. фирма/ трябва ли да пускам промяна на обстоятелствата в НОИ след като прекъсна договора??? БЛАГОДАРЯ

 RE: Прехвърляне на отпуск по чл. 164 от КТ от майка-управител към баба bonou2 Профил 24.10.2017 10:10

миче
най-долу на формуляра 7, мамчето/ или Вие/ прочетохте ли какво пише?

Отговор на micheto220(24.10.2017 08:46):
micheto220 каза:
Добро утро на всички във форума , преди една седмица подадох приложение 7 на майка за отпуск по чл.164 от КТ , вчера ми изпрати молба за напускане /ще прехвърля отпуската на бабата и започва работа в др. фирма/ трябва ли да пускам промяна на обстоятелствата в НОИ след като прекъсна договора??? БЛАГОДАРЯ


и дренки е това подадох приложение 7 . НоЙ въобще не ще да му се подава Пр.7.

 RE: Прехвърляне на отпуск по чл. 164 от КТ от майка-управител към баба micheto220 Профил Изпрати email 24.10.2017 10:41

bonou2, ЗАЩО мислите че не съм прочела: мамчето си е пуснала молба за отпуск по чл 164 на 07.10.когато и свършва 410дни и аз съм длъжна да пусна пр. 7 в последствие пуска молба за напускане от 23.10,Питането ми е да пи след прекратяването да пускам промяна на обстоятелсто ?

 RE: Прехвърляне на отпуск по чл. 164 от КТ от майка-управител към баба bonou2 Профил 24.10.2017 10:44

и и аз съм длъжна да пусна пр. 7
ми не
мамчето е длъжно, така си пише в самото приложение.
Питането ми е да пи след прекратяването да пускам промяна на обстоятелсто ?
ами нали сте чела.

ИЗВЕСТНО МИ Е, ЧЕ:
В срок до 3 работни дни от промяна в декларираните обстоятелства се задължавам да подам ново заявление-декларация. При неизпълнение на това задължение нося административнонаказателна отговорност по реда на чл. 349 КСО.
Съгласно чл. 114, ал. 1 КСО следва да възстановя неправомерно полученото по моя вина обезщетение заедно с дължимата лихва.
За деклариране на неверни данни нося наказателна отговорност по чл. 313 от Наказателния кодекс.

та като мамчето спази този абзац, какво друго Ви остава на Вас, освен да засилите някакво -приложение и Вие към НОй.

 RE: Прехвърляне на отпуск по чл. 164 от КТ от майка-управител към баба micheto220 Профил Изпрати email 24.10.2017 10:53

Е добре майката ми представя приложение 7 и аз го декларирам .
НО за тези промени аз нямам информация имам само молба за напускане /подписана и от работодателя/ майката какво ще прави по натам нямам инф.

Декларирам следните промени в обстоятелствата:
1. Детето е починало на ....................20... г.

Считано от .....................20.... г.:
2. Детето е дадено за осиновяване - не се отнася за случаите, в които обезщетението се изплаща на осиновител/ка на дете до 2-годишна възраст и на баба или дядо на осиновено дете.
3. Детето е настанено в детско заведение, включително детска ясла.
4. Детето се отглежда от лице, наето по програми за подкрепа на майчинството.
5. Детето е настанено за отглеждане в семейство на роднини или близки или в приемно семейство по реда на чл. 26 от Закона за закрила на детето – не се отнася за лицата, при които е настанено дете по този ред.
6. Лишен/а съм от родителски права - отнася се за случаите, в които обезщетението се изплаща на майка, баща, осиновител/ка на дете до 2-годишна възраст.
7. Родителските ми права са ограничени - отнася се за случаите, в които обезщетението се изплаща на майка, баща, осиновител/ка на дете до 2-годишна възраст.
8. Осиновяването е прекратено от съда – отнася се за случаите, в които обезщетението се изплаща на осиновител/ка на дете до 2-годишна възраст и на баба или дядо на осиновено дете.
9. Настойничеството е прекратено от кмета на общината или от определеното от него длъжностно лице – отнася се за случаите, в които обезщетението се изплаща на настойник.
10. Настаняването на детето по реда на чл. 26 от Закона за закрила на детето e прекратено съгласно съдебно решение/заповед на директора на дирекция “Социално подпомагане” - отнася за лицата, при които е настанено дете по този ред.
11. Дал/а съм съгласие детето ми да се отглежда от някое от лицата по чл. 164, ал. 3 КТ (баща, баба или дядо) – отнася се за случаите, когато майката (осиновителят) ползва отпуска за отглеждане на малко дете.
12. Правоотношението/осигуряването на майката/осиновителя/ката/лицето, при което е настанено детето по реда на чл.26 ЗЗД е прекратено – отнася се за случаите, когато баща, баба, дядо или съпругът на лицето, при което е настанено детето по реда на чл.26 ЗЗД, ползва отпуск за отглеждане на малко дете.

 RE: Прехвърляне на отпуск по чл. 164 от КТ от майка-управител към баба bonou2 Профил 24.10.2017 11:02

майката какво ще прави по натам нямам инф.

не Ви трябва тази информация, тя е за новия работодател.

честно казано, не знам дали майката трябва да подава заявлние 7 или само работодателят Пр.10.
Принципно- би трябвало, но няма какво да се загради- може да се допише :)

 RE: Прехвърляне на отпуск по чл. 164 от КТ от майка-управител към баба micheto220 Профил Изпрати email 24.10.2017 11:08

дописвам "прекр. на правоот. и пускам пр. 10
 

 RE: Прехвърляне на отпуск по чл. 164 от КТ от майка-управител към баба bonou2 Профил 24.10.2017 11:13

м дам
друго не ми хрумва.
реклама

ODIT.info > Дискусия > Осигуряване