ODIT.info > Дискусия > ЗДДС Започни нова тема

Гореща тема! Продажба на товарен автомобил - ДМА

 Продажба на товарен автомобил - ДМА Нед (гост) 18.12.2006 16:33

Колеги искам да попитам продажбата на тежкотоварни коли ДМА през 2007 г. ще се запази ли? Придобито МПС- ДМА през 2006 г. и продадено 2007 г. Ще връщаме ли ползвания данък при придобиването?
Може и да е задаван въпроса и да съм го пропуснала.
Благодаря

 RE: Продажба на товарен автомобил - ДМА ели Профил 18.12.2006 16:55

Нед, на няколко пъти се включваш с въпроси за МПС, но обикновено в темите за автокъщи, а за тях МПС е стока а не ДМА. Ограничението в чл.151 се отнася за дилърите, а не за всички собственици на МПС

т.е - отговора е : няма да връщаме ползвания ДК, както до сега ... (и до сега имаше изключения, но ... минало бешело :)

 RE: Продажба на товарен автомобил - ДМА Нед (гост) 18.12.2006 17:13

в момента питам съвсем друго ДМА а не стока е МПС-то

 RE: Продажба на товарен автомобил - ДМА Нед (гост) 18.12.2006 17:17

Искаш да ми кажеш че пре продажба на ДМА, който е с балансова стойност 1000 лв. продажна например 5000 лв. ще начисля ДДС 1000 лв. като данъчния кредит е бил 8000 лв. Така ли?????

 RE: Продажба на товарен автомобил - ДМА Ива (гост) 18.12.2006 19:03

Това за автокъщите не е верно!Ползвания ДК за закупените автомобили преди 2007г. се връща, защото ДО за начисляване на ДДС е ДО при вноса,ако тя е по-висока от продажната!

 RE: Продажба на товарен автомобил - ДМА ели Профил 18.12.2006 19:06

Ива, кое не е вярно ?

 RE: Продажба на товарен автомобил - ДМА Ива (гост) 18.12.2006 19:10

"т.е - отговора е : няма да връщаме ползвания ДК, както до сега ... (и до сега имаше изключения, но ... минало бешело :) " -това не е вярно ,за автокъщите имам в предвид!


 RE: Продажба на товарен автомобил - ДМА ели Профил 18.12.2006 19:11

Иве, ми чети бе мила :) говорим за ДМА ! не за автокъщи

 RE: Продажба на товарен автомобил - ДМА Ива (гост) 18.12.2006 19:18

Извинявай, тогава!Не го вземай толкова навътре, всички сме много изнервени!

 RE: Продажба на товарен автомобил - ДМА ели Профил 18.12.2006 19:23

е аз не съм :) ама карай :)

Нед - на постинга ти от 17.17 ч - отговарям - да :) продаваш за 5000 , начисляваш 1000 - клиента ти дължи 6000 :)

 RE: Продажба на товарен автомобил - ДМА Счети (гост) 18.12.2006 19:33

"е аз не съм :) ама карай :)

Нед - на постинга ти от 17.17 ч - отговарям - да :) продаваш за 5000 , начисляваш 1000 - клиента ти дължи 6000 :) "

Е, това си е направо за почерпка, ако е точно така. Аз покрай четене за тези прословути нови фактури не съм стигнала до някой благинки на закона.

 RE: Продажба на товарен автомобил - ДМА Нед (гост) 19.12.2006 18:06

Благодаря Ели и аз мисля така, утре съм на поредния курс- да видим

 RE: Продажба на товарен автомобил - ДМА Нед (гост) 20.12.2006 19:41

Към Ели, днес бях пак на курс - права си за ДМА! Но когато е стока товарния автомобил, и е закупен до края на 2006 с голямото ДДС, а ще го продаваме 2007 - просто лектора не можа да ми отговори! Не знам какво ще правим на 01,01!!!!

 RE: Продажба на товарен автомобил - ДМА Рени Р Профил Изпрати email 20.12.2006 20:27

И какво като е закупен през 2006 г. Ели е права
 

 RE: Продажба на товарен автомобил - ДМА надя (гост) 21.12.2006 10:22

Нед, мисля че ако си ползвал ДК при покупката на ДМА през 2006 - това с връщането си остава!
реклама

ODIT.info > Дискусия > ЗДДС