ODIT.info > Дискусия > Осигуряване Започни нова тема

Гореща тема! Трудов договор

 Трудов договор гост (гост) 27.02.2007 11:14

Трудов договор за определен срок се превръща в безсрочен ако продължи да работи 5 дни след уговореното чл 69 от КТ. чл62 Форма на договора ПИСМЕННА.
Въпросът ми е как да убедя моята служит.личен състав, че трябва да отрази промяната в писменна форма. И ако срочния договор е бил до 31,12,06г. А тя отрази в писменна форма това към днешна дата какво се случва за периода м/у двете дати и какви са последствията.

 RE: Трудов договор ПетяГ Профил 27.02.2007 11:32

Мисля че в случая няма нужда от писмена форма. Именно това е идеята на чл.69 от КТ. Ако срочния договор се превръща в безсрочен на основание чл.119 тогава трябва да има писмена форма.

 RE: Трудов договор гост (гост) 27.02.2007 11:38

Но служетеля трябва да докаже пред Банка че е на безсрочен договор.

 RE: Трудов договор ПетяГ Профил 27.02.2007 11:42

Направете му допълнително споразумение със сегашна дата, за да го представи в банката. Договорът му отдавна е станал безрочен това сега е просто формалност.

 RE: Трудов договор галя (гост) 27.02.2007 11:46


Сключен тр.договор на основание чл.70 ал.1 и във връзка с чл. 67ал.1т.1
след изтичане на изп. срок нали не следва да се пуска доп.споразумение че приминава в безсрочен и в НАП не следва Така ли е?

 RE: Трудов договор гост (гост) 27.02.2007 11:47

Благодаря ПетяГ. А трябва ли да се уведоми за Доп. Споразумение

 RE: Трудов договор zgm (гост) 27.02.2007 11:54

Към Галя. Не следва да пуска ДС и да регисрира , Още при самото сключване сте договорили какъв е вида на договора след изпитателния срок. Но ако по нянаква си причина пуснете ДС,трябва да го регисрирате в НАП. Не го регисртрирате само ако е за промяна заплатата.

 RE: Трудов договор ПетяГ Профил 27.02.2007 12:30

към гост:
Не можеш сега да го регистрираш, защото договора е безсрочен от 01,01,07, а и не е необходимо. Вие сте регистрирали срочен договор до дата 31,12,2006 и при условие, че не сте го обявили за прекратен, то той е действащ договор за неопределен срок.

 RE: Трудов договор гост (гост) 01.03.2007 12:33

Колеги аз пак се връщам на темата.
От банката казвата че при проверка в системата (на НАП вероятно) им излиза че договора е изтекъл на 31,12,06 и не е подновен. Сега направихме Допълнително споразумение и пуснахме Уведомление. Дано с това да не сме объркали повече нещата. Мисля че кашата ни е пълна дайте съвет. Ами работника ни излиза че от 31,12,06 до днес все едно няма договор.
Правилното е било според мен след изтичане на договора веднага да се пусне Доп. споразумение и да се уведоми. Но Л.С. не забелязала, че има Трима души на срочен договор. Плюс един по чл. 68(2) от 01,04,2004 до 31,12,2004г и той не погледнат.

 RE: Трудов договор отчаяна (гост) 01.03.2007 12:40

аз имах същия случай-от банката се обадиха че договора е срочен,аз обаче им обясних каква е работата с тоя тип договори и повече проблеми нямаше
и нищо не се подава в НАП след изтичане на срока,имала съм много такива случаи
 

 RE: Трудов договор silia (гост) 02.03.2007 22:14

Издайте на служителя служебна бележка с подпис и печат на работодателя,че е на безсрочен трудов договор и не е в период на предизвестие-ДС не е необходимо.Не се регистрира в НАП.Нали знаете,че за РЕГИСТРАЦИЯТА на ДС има 3-дневн срок.
реклама

ODIT.info > Дискусия > Осигуряване