ODIT.info > Дискусия > ЗДДС Започни нова тема

Тема. кога се издава фактура за аванс?

 кога се издава фактура за аванс? Вяра (гост) 15.06.2007 14:47

Фактурата за аванс се издава на датата на данъчното събитие. Такова настъпва при прехвърлянето на собствеността. Значи ли това, че ако на фирмата ни преведат плащане в аванс, ние не сме длъжни да издаваме фактура за това??? А издаваме фактурата само при прехвърлянето на собствеността със цялата стойност?

 RE: кога се издава фактура за аванс? nick_cave Профил Изпрати email 15.06.2007 14:49

Не значи

 RE: кога се издава фактура за аванс? Smily (гост) 15.06.2007 14:50

А какво ще кажеш за до 5 дни от получаване на аванса?

 RE: кога се издава фактура за аванс? 55 (гост) 15.06.2007 14:51

след полу4аване на парите - требе и фактура за аванс

 RE: кога се издава фактура за аванс? miro_lg Профил Изпрати email 15.06.2007 14:56

Вяра,
ако получиш аванс от българска фирма задължително се издава фактура с ддс
ако получиш аванс от чужда фирма не се издава фактура, а такава се издава при движението на стоката чак

 RE: кога се издава фактура за аванс? ели Профил 15.06.2007 14:58

miro_lg, а чуждата ако е от Америка кво правим ;-)

 RE: кога се издава фактура за аванс? ела (гост) 15.06.2007 16:09

Подскажи, Ели:)
 

 RE: кога се издава фактура за аванс? веси (гост) 15.06.2007 19:13

Ако спазваме чл. 37 ал. 1 от ЗДДС, трябва да има ф-ра за аванса от трета страна и ако до края на следващият месец не се снабдим с митническа декларация начисляваме 20 % ДДС с протокол, при получаване на МД - анулираме протокола. поне аз така разбрах от разни книжки.
реклама

ODIT.info > Дискусия > ЗДДС

Моят ODIT.info