ODIT.info > Дискусия > Трудови отношения Започни нова тема

Мнооого гореща тема! чл.167а от КТ

 чл.167а от КТ megi (гост) 20.09.2007 13:00

Здравейте.Имам проверка от инспекцията по труда и ми искат специална книга за отчитане на отпуск по чл.67а.До сега няма отпуск по този член.Трябва ли да представя такава книга и как изглежда тя?Има ли я по книжарниците? Предварително благодаря!

 RE: чл.167а от КТ ЛС Профил 20.09.2007 13:14

Ново 25,така книга не се изисква,изисква се удостоверение по чл.167а,което се съхранява в досието на работника,който е ползвал така отпуска и му се придава когато напусне,за да си го представи при новия работодател.Това Удостоверение се издава от работодателя при който за пръв път е започнало ползването на тази отпуска.Виж образеца му в Наредбата за раб.време,почивките и отпуските.


Аха,заблудихте,извинявай:-))
Има такова нещо по чл.49 ал.7 от тази наредба,но не е даден образец.
(7) Използваният отпуск по чл. 167а КТ се отчита в специална книга при работодателя.

А сега де,помагайте!

 RE: чл.167а от КТ megi (гост) 20.09.2007 13:28

Благодаря ЛС.Много ми помогна.

 RE: чл.167а от КТ ЛС Профил 20.09.2007 13:30

С какво съм ти помогнала?:-)))
Напротив и аз незнам как изглежда тази му ти книжка.
Нека колегите да кажат.

 RE: чл.167а от КТ John Профил 20.09.2007 13:32

Ццц, ЛС, налага се да те поправя. 49 (7) НРВПО - "Използваният отпуск се отчита в специална книга при работодателя".
Меги, дали има такава книга по книжарниците, не зная. "Спасение утопающих дело рук самых утопающих", провери сама. Ако няма (виж горното), купуваш тетрадка голям формат, разграфяваш страниците - отделна страница(и) за всеки с дете до 8 г., като използваш колони 1, 2 (да вписваш данни за новоназначени лица) ,3, 5 и 6 на удостоверението. А сега можеш да ги отсвириш с мотива, че ще започнете да водите книга, когато бъде подадена първата молба.
Между другото, някои програми за ТРЗ поддържат тези данни в личен картон на лицето. Ако имаш такава програма, попитай ги не е ли достатъчно това, защо ти е и книга.

Редактирано: Извинявай, ЛС, нали знаеш, че докато пишеш не ти се появяват получени междувременно постинги!

 RE: чл.167а от КТ megi (гост) 20.09.2007 13:34

" 7) Използваният отпуск по чл. 167а КТ се отчита в специална книга при работодателя."
Поне за момента нямам използван отпуск и имам време да разбера какво и е специалното на тази книжка.

 RE: чл.167а от КТ ivanini Профил Изпрати email 20.09.2007 13:39

megi
(гост) имам примерна форма в pdf формат, дай ми майл и ще ти я пратя

 RE: чл.167а от КТ megi (гост) 20.09.2007 14:27

magdalena_petrova_1976@abv.bg Благодаря!

 RE: чл.167а от КТ надя (гост) 20.09.2007 14:37

ако може и на мен

Dicheva61@abv.bg

 RE: чл.167а от КТ ivanini Профил Изпрати email 20.09.2007 14:43

ok

 RE: чл.167а от КТ коки (гост) 20.09.2007 15:32

Може ли и на мен koki_koki@mail.bg
Предварително Ви благодаря!

 моля и на мен difenbahia (гост) 20.09.2007 16:27

Ако не ви затруднявам.мн. моля и на мен на selvi@mail.bg

 RE: чл.167а от КТ ivanini Профил Изпрати email 21.09.2007 00:10

готови сте

 RE: чл.167а от КТ Питанка (гост) 21.09.2007 00:59

А защо не я качите във Docstore?

 RE: чл.167а от КТ ivanini Профил Изпрати email 21.09.2007 06:24

Вече е качена във ФОРМИ, ок

 RE: чл.167а от КТ габи (гост) 21.09.2007 09:23

Може ли да я качите отново примерната книга по чл. 167а от КТ, защото нещо неможе да се отвори.

 RE: чл.167а от КТ ivanini Профил Изпрати email 21.09.2007 09:26

разархивирахте ли я?ако искате ми дайте майл ще ви пратя

 RE: чл.167а от КТ aia Профил 21.09.2007 10:07

Когато децата са породени и една майка от едно майчинство влиза в друго тя има право и за двете деца по 6 м. неплатен нали?

 RE: чл.167а от КТ гергова (гост) 15.12.2008 16:13

и на мен gergova_teodora@abv.bg

 RE: чл.167а от КТ hd (гост) 20.10.2009 11:00

moje li i na men gafa_81@abv.bg

 RE: чл.167а от КТ MarPan Профил Изпрати email 20.10.2009 11:40

Сдобихте ли се с тази книга? И аз имам нещо подобно, така, че с удоволствие ще помогна:)

 RE: чл.167а от КТ гост (гост) 20.10.2009 11:41

Тези хора Ексел и мозък нямат ли се чудя?

 RE: чл.167а от КТ hd (гост) 09.11.2009 16:01

моля да ми кажете какво съдържа тая книга

 RE: чл.167а от КТ dsh2000 Профил Изпрати email 09.11.2009 16:04

Да ,има такава специална книга и съдържа 12 колонки за попълване.

 RE: чл.167а от КТ hd (гост) 09.11.2009 16:05

има ли я в книжарницата и заверява ли се някъде

 RE: чл.167а от КТ dsh2000 Профил Изпрати email 09.11.2009 16:08

Ами ние я поръчахме заедно с др. документи от Агенция "виола"тел. 987-03-58,не съм я заверявала а само я прономеровах ,прошнуровах и подпечатих.Телефона е в София

 RE: чл.167а от КТ hd (гост) 09.11.2009 16:10

мерси а да те попитам забелязвам че си в час какво е необходимо да се разреши този отпуск т.е. какво трябва да има в досието на майката ползваща този отпуск

 RE: чл.167а от КТ dsh2000 Профил Изпрати email 09.11.2009 16:14

1.заявление за ползване
2.декларация от майката/бащата

 RE: чл.167а от КТ hd (гост) 09.11.2009 16:15

от къде мога да ги намеря би ли ми казала

 RE: чл.167а от КТ Гостенка (гост) 09.11.2009 16:39

Меги аз лично съм си направила книгата на екселска таблица и съм разпечатала 30 такива листа разграфени, прошнуровани и с номеровани страници и сложени в една папка на която съм записала Книга за отчитане на използвания отпуск по чл.167а, ал.1 от Кодекса на труда. Ето и разграфяването:

№ ;Трите имена; Длъжност; Начална дата; Крайна дата ;Брой календарни дни/месеци; ползван отпуск; Дата, на която удостоверението е представено на работника/служителя
за ползване на отпуск по чл.167а, ал.1 от КТ

Нищо не пречи да вземеш и една тетратка и да я разграфиш по същия начин. Мен ме мързеше затова я направих на таблица.


 RE: чл.167а от КТ Гостенка (гост) 09.11.2009 16:40

Боже сега видях че тя меги е писала през 2007 и отдавна сигурно я има книгата но за другите дето питат може и да помогне.

 RE: чл.167а от КТ John Профил 09.11.2009 16:46

dsh2000 Дата: 09.11.2009 16:14
1.заявление за ползване
2.декларация от майката/бащата

Е, хайде без второто! Че то отпадна от 31.12.2006 г.

 RE: чл.167а от КТ dsh2000 Профил Изпрати email 12.11.2009 08:10

John имам в предвид Декларация ако родител сам се грижи за детето Приложение№6 към чл.49д,ал.2

 RE: чл.167а от КТ Guseva Профил Изпрати email 08.11.2011 16:27

Може ли да ми изпратите тази книга на мейла Rosi89_@abv.bg Ще ви бъда много благодарна Отговор на MarPan(20.10.2009 11:40):
 

 RE: чл.167а от КТ MarPan Профил Изпрати email 08.11.2011 16:29

Отговор на Guseva(08.11.2011 16:27):
Guseva каза:
Може ли да ми изпратите тази книга на мейла Rosi89_@abv.bg Ще ви бъда много благодарна


Сега ще видя какво имам на флашката и да.
реклама

ODIT.info > Дискусия > Трудови отношения

Моят ODIT.info