ODIT.info > Дискусия > Трудови отношения Започни нова тема

Мнооого гореща тема! Пак за договор по чл.111 от К.Т.

 Пак за договор по чл.111 от К.Т. ГРУП (гост) 15.10.2007 15:00

Може ли договорът за доп. труд при друг работодател да е със срок на изпитване.

 RE: Пак за договор по чл.111 от К.Т. satanasowa Профил Изпрати email 15.10.2007 15:02

не

 RE: Пак за договор по чл.111 от К.Т. тониЛ Профил 15.10.2007 15:10

да

 RE: Пак за договор по чл.111 от К.Т. satanasowa Профил Изпрати email 15.10.2007 15:21

Тони и защо ще го изпитваш, като е сключен по чл. 111,

 RE: Пак за договор по чл.111 от К.Т. тониЛ Профил 15.10.2007 15:24

А защо да не го изпитвам?

 RE: Пак за договор по чл.111 от К.Т. satanasowa Профил Изпрати email 15.10.2007 15:26

И как ще го формулираш трудовия договор по чл. 70 във връзка с член 111

 RE: Пак за договор по чл.111 от К.Т. trz-to Профил 15.10.2007 15:40

ВЪПРОС:
Здравейте г-н Мирославов, може ли трудов договор по чл.111 за допълнителен труд при друг работодател да бъде във връзка с чл.70 т.е. със срок за изпитване и след като изтече шестмесечния срок да премине в безсрочен?Как точно ще се запише това в договора.Бързото разрешаване на въпроса е от изключителна важност. Предварително ви благодаря!
МТСП:
Съгласно чл.70, ал.1 от Кодекса на труда, окончателното приемане на работа на работника или служителя може да се предшества от договор със срок за изпитване до 6 месеца. По принцип разпоредбата на чл.70 от КТ не е самостоятелно основание за възникване на трудово правоотношение и срокът за изпитване не е срок на договора.Трудовият договор може да бъде сключен като срочен трудов договор или като трудов договор за неопределено време. Няма пречка и трудов договор за допълнителен труд по чл.111 от КТ да бъде сключен във вр. чл.70 от КТ и същият да се сключи като договор за неопределено време във вр. чл.67, т.1 от КТ.

 RE: Пак за договор по чл.111 от К.Т. satanasowa Профил Изпрати email 15.10.2007 15:49

Масларова, може да си пише каквото си иска, аз не виждам логика да изпитваш един работник по втори трудов договор и да правиш връзка между чл. 70 и чл. 111, но щом тя казва, че може

 RE: Пак за договор по чл.111 от К.Т. тониЛ Профил 15.10.2007 15:52

За Масларова не знам. Мирославов и аз казваме, че може.
ТРЗ-то да видим какво мисли.

 RE: Пак за договор по чл.111 от К.Т. trz-to Профил 15.10.2007 15:54

Добре, какво против имаш да се изпитва един работник по втори трудов договор? Не мога да разбера защо според теб са несъвместими срок на изпитване и втори ТД?

 RE: Пак за договор по чл.111 от К.Т. satanasowa Профил Изпрати email 15.10.2007 16:02

Аз пак пиша, че това си е мое лично мнение,
Трудов договор по чл. 70 си е не самостоятелен, за това по принцип го обвързваме или с чл. 67 или с чл. 68, още по-вече, че срокът на този трудов договор е 6 месеца
Трудов договор по чл. 111 е за допълнителен труд при друг рабатодател
Представи си, че подадеш трудов договор по чл. 111 и изпитваш работника 6 месеца, като изтекат тези шест месеца какво става с този трудов договор.
Да не говорим, че по чл. 70, ако лицето е в болнични и отпуска, това удължава срокът на изпитване,

 RE: Пак за договор по чл.111 от К.Т. тониЛ Профил 15.10.2007 16:11

Снеже, няма пречка договорът за доп. труд да се обвърже със срок за изпитване. Нещо повече, редно и нормално е работодателят да предпочете този вариант. Да изпита работника дали е способен за тази работа, а не да му отправя предизвестие или да го търпи докато му изтече срока .Единственото ограничение е, че за една и съща работа с един работник в едно и също предприятие трудов договор със срок за изпитване може да се сключи само веднъж

 RE: Пак за договор по чл.111 от К.Т. ЧР (гост) 15.10.2007 17:30

Госпожо satanasova,

Смятам, че сте в голяма грешка. тониЛ и господина от МТСП са напълно прави.
Друг е въпросът как се подават данните в НАП.

 RE: Пак за договор по чл.111 от К.Т. EЕЕ (гост) 15.10.2007 18:53

Да бе как се подават данните в такъв случай с код 11 за доп. труд или с код 07 за изпитване.

 RE: Пак за договор по чл.111 от К.Т. ГРУП (гост) 15.10.2007 18:58

Хубаво а след това човекът назначен с договор по чл. 111 напуска основния си работодател и с доп. споразувение договорът му при нас става основен. Може ли с доп.споразумение пак да си е на срок на изпитване?
И да попитам, като ЕЕЕ с какъв код се подава уведомлението при сключване на тр. дог. по чл.111 във връзка с чл. 70 с код 11 или 07??????????????????

 RE: Пак за договор по чл.111 от К.Т. satanasowa Профил Изпрати email 15.10.2007 19:00

Нещо не разбрах въпроса, ако можеш го формулирай пак

 RE: Пак за договор по чл.111 от К.Т. ГРУП (гост) 15.10.2007 20:24

Човекът назначен по чл.111 от К.Т. при нас, напуска основния си работодател и подава молба да мине при нас на оснвовен трудов договор. Това го правим с доп. споразумение. Това е, надявам се сега да е по ясно. Въпросът ми е че договорът сключен при нас по чл. 111 е със срок на изпитване 6 месеца, При сключване на горепосоченото доп. споразумение преди да са изтекли 6-те месеца срокът на изпитване запазва ли се при условие че е изтекъл месец и половина от сключването на договора по чл. 111.

 RE: Пак за договор по чл.111 от К.Т. емка Профил 15.10.2007 20:49

искам да знам как се подава уведомлението в НАП, а в допълнителното споразумение според мен трябва да се оформи дали приключва или продължава срока на изпитване

 RE: Пак за договор по чл.111 от К.Т. тониЛ Профил 15.10.2007 20:52

ГРУП
Запазва се.

 RE: Пак за договор по чл.111 от К.Т. satanasowa Профил Изпрати email 15.10.2007 21:05

Зависи от това какъв ще бъде новия трудов договор при вас и на каква длъжност,

 RE: Пак за договор по чл.111 от К.Т. емка Профил 15.10.2007 21:07

Атанасова към кого ти е зададено питането? ако е към мен- интересува ме с какъв код се подава уведомлението- 07 или 11?

 RE: Пак за договор по чл.111 от К.Т. satanasowa Профил Изпрати email 15.10.2007 21:15

Питането ми е към ГРУП, по кой член ще сключите новия трудов договор, става въпрос за допълнителното споразумение и длъжността запазва ли се

 RE: Пак за договор по чл.111 от К.Т. емка Профил 15.10.2007 21:17

предполагам променят от чл 111 на чл 67?? искат просто да остане работника на основен при тях

 RE: Пак за договор по чл.111 от К.Т. ГРУП (гост) 16.10.2007 09:16

satanasowa Доп. споразумение ще е по чл.119 във връзка с чл.70 от К.Т. когато изтекат шестте месеца договорът става безсрочен нали така?

 RE: Пак за договор по чл.111 от К.Т. satanasowa Профил Изпрати email 16.10.2007 21:38

Груп, защо ще е по чл. 70, като вие имате подаден трудов договор по чл. 111, това че искате да го изпитате си е наш проблем, нямате подаден трудов договор по чл. 70, поне аз това разбрах

 RE: Пак за договор по чл.111 от К.Т. тониЛ Профил 16.10.2007 22:22

Иванова:-Здравейте! 1. Можем ли да скл. тр.дог. на осн.чл.111 за изпитателен срок по чл.70 и ако да какво ще бъде точно записването на основанието в договора?
Отговор:
Няма никаква пречка да сключите трудов договор по чл. 111 във връзка с чл. 70 от КТ. Няма правило относно последователността на изписване на основанията, т.е. и двата начина на изписване са правилни.


МиленаВасилева:-Може ли, трудов договор сключен на основание чл. 111 от КТ, да бъде със срок на изпитване във връзка с чл. 70 ал. 1 от КТ?
Отговор:
Уважаема г-жо Василева, На основание чл. 111 от Кодекса на труда се сключват трудови договори за допълнителен труд при друг работодател за работа извън установеното работно време по основното трудово правоотношение на работника или служителя. Страните свободно определят вида на трудовия договор за допълнителен труд, като няма пречка окончателното приемане на работа да се предшества от договор със срок за изпитаване по чл. 70, ал. 1 от КТ.

ДаниелаСтефановска:-В нашата фирма е назначено лице по чл.111 от КТ като инспектор ВТН. Редно ли е да се преназначи по чл.67 от КТ на същата длъжност на пълно работно време, или трябва да се освободи от работа при нас и да се назначи с основен трудов договор? Ще има ли проблем при отразяването на платения годишен отпуск и как ще се нанесе промяната на трудовия договор в трудовата книжка? Благодаря Ви за отделеното време.
Отговор:
Уважаема г-жо Стефановска, От данните в запитването Ви може да се предположи, че по време на изпълнение на допълнителния трудов договор по чл. 111 от КТ се е прекратил основния трудов договор на служителя. Поради тази причина Вие поставяте въпроса за преназначаване на служителя на същата длъжност на пълно работно време или за прекратяване на договора по чл. 111 от КТ и сключване на нов трудов договор по чл. 67 от КТ. Поставяте и въпроса за отразяване на промяната в трудовата книжка. При сключване на договор по чл. 111 от КТ работодателят не извършва вписвания в трудовата книжка на работника, тъй като в нея е вписано възникването на основното трудово правоотношение и тя не е приключена. Поради тази причина сключването на договор по чл. 111 от КТ не се вписва в трудовата книжка, а за периода на работа по такъв договор работодателят издава Образец УП-3. Това означава, че при липса на първоначално вписване в трудовата книжка работодателят по договор по чл. 111 от КТ не може да вписва промяна, дори и след прекратяване на основния трудов договор. В КТ липсва изрична разпоредба, която в случай на прекратяване на основния трудов договор, да регламентира автоматичното превръщане на допълнителния трудов договор по чл. 111 от КТ в основен. Предвид горното считаме, че следва договорът по чл. 111 от КТ да бъде прекратен, след което да се сключи основен трудов договор по чл. 67 от КТ. При сключването на договора по чл. 67 от КТ следва да се извършат съответните вписвания в трудовата книжка на служителя.

 RE: Пак за договор по чл.111 от К.Т. емка Профил 16.10.2007 23:00

тони искаш да кажеш че работата не е и за доп споразумение ли?? напраов да освобождават и да назначават пак?

 RE: Пак за договор по чл.111 от К.Т. тониЛ Профил 16.10.2007 23:27

Не знам. Но така излиза. А в същото време работникът може и до пенсия да не се сети да спомене на втория, че е освободен от основния си работодател. А последният няма откъде другаде да го разбере. Би трябвало засечка и сигнал от регистъра на НАП до втория да се получи. Колкото да му се извести какво става, а не да го гонят и глобяват, че е нарушил сроковете по чл. 62

 RE: Пак за договор по чл.111 от К.Т. емка Профил 17.10.2007 00:04

чакай ти от НАП сигнал, днес ми се изтроскаха че трябва да правя доп споразумение, което никъде в кодекса не пише че трябва, а камо ли те да те уведомяват.......

 RE: Пак за договор по чл.111 от К.Т. Veselinka Профил 04.01.2012 10:18

Освен УП3,пише ли се и в трудовата книжка?.Лицето работи на по малко от 3часа на ден
 

 RE: Пак за договор по чл.111 от К.Т. neli7304 Профил Изпрати email 04.01.2012 10:23

Втория работодател не пише нищо в ТК.
реклама

ODIT.info > Дискусия > Трудови отношения