ODIT.info > Дискусия > ЗДДС Започни нова тема

Гореща тема! техническа услуга от ЕС

 техническа услуга от ЕС maria_lozeva Профил Изпрати email 18.10.2007 15:27

имам ф-ра от германия за ремонт на машина от регистрирана по ддс фирма. техническа услуга ли е. трябва ли да преведа данък при източника по зкпо. да го удържа ли от ф-рата или да преведа цялата ф-ра и данъка да е за моя сметка? да си начисля ли ддс с протокол и как да го вкарам само в дневника за продажби

 RE: техническа услуга от ЕС прост(гост) Профил Изпрати email 18.10.2007 15:32

дали е техническа услуга по смисълът на ЗКПО - § 1 т. 9 от ДР
машината движима вещ ли е? и къде е бил извършен ремонта?

 RE: техническа услуга от ЕС maria_lozeva Профил Изпрати email 18.10.2007 15:34

движима вещ е и ремонтът е извършен при нас на място в бг. дойде специалистот немската фирма и направи ремонта. може да се приеме и за консултантска услуга. почти съм сигурна, че дължа данък, но не знам дали да го удържа от стойнстта на фактурата.

 RE: техническа услуга от ЕС прост(гост) Профил Изпрати email 18.10.2007 15:39

според мен това е услуга с място на изпълнение по чл. 21 ал. 2 и не би следвало да се самооблагате

 RE: техническа услуга от ЕС maria_lozeva Профил Изпрати email 18.10.2007 15:44

добре мястото на услугата е б-я, т.е. това воп ли или не

 RE: техническа услуга от ЕС прост(гост) Профил Изпрати email 18.10.2007 15:47

този ВОП откъде дойде??????
питаш нужно ли е да се самооблагаш...според мен - не. а немците трупат обороти за регистрация тук

 RE: техническа услуга от ЕС maria_lozeva Профил Изпрати email 18.10.2007 15:48

да, да съвсем се омотах. ако мястото е в б-я, а немската фирма не е регистрирана тук приемам ф-рата като "опростена ф-ра". или пак бъркам. иначе май от тях удържам 10%. има ли нещо общо тоя данък при източника с това, че имаме сидо с германия

 RE: техническа услуга от ЕС maria_lozeva Профил Изпрати email 18.10.2007 16:23

прост(гост), ако можеш обърни ми малко внимание. много благодаря

 RE: техническа услуга от ЕС прост(гост) Профил Изпрати email 18.10.2007 16:31

maria_lozeva,
погледни § 1 т. 9 от ДР на ЗКПО - вписва ли се извършения от немците ремонт в това определение?

 RE: техническа услуга от ЕС maria_lozeva Профил Изпрати email 18.10.2007 16:42

"Възнаграждения за технически услуги" са плащанията с източник Република България за монтаж или инсталиране на материални активи, както и всякакви услуги от консултантско естество и маркетингови проучвания, извършени от чуждестранно лице.
как да преценя. дойде човекът поправи машината и си отиде/може да мине за монтаж на ма/. според мен е техническа услуга

 RE: техническа услуга от ЕС маке Профил 18.10.2007 16:58

а според мен не е техническа услуга и не дължиш 10 % данък
 

 RE: техническа услуга от ЕС maria_lozeva Профил Изпрати email 18.10.2007 17:03

какво излезе - няма ддс няма 10%. ще трябва да почерпя.
реклама

ODIT.info > Дискусия > ЗДДС

Моят ODIT.info