ODIT.info > Дискусия > Трудови отношения Започни нова тема

Мнооого гореща тема! Срок за записване на тр.борса

Страница 1 от [2] 12»

 Срок за записване на тр.борса ваня (гост) 18.11.2007 14:55

Здравейте.
Напуснах работа по вз.съгласие,считано от 13.10.Имам ли право да се запиша на борсата и дали не съм изпуснала срока?При 10г тр.стаж колко ще е мес.обезщетение?

 RE: Срок за записване на тр.борса Таня (гост) 18.11.2007 15:01

Имаш право да получаваш обезщетение в продължение на 4 месеца.
Срокът, в който тр. да подадеш документи е 3-месечен, считано от 13.10.

 RE: Срок за записване на тр.борса сорри Профил 19.11.2007 08:49

Зависи по какъв член от КТ си прекратена.

 RE: Срок за записване на тр.борса billy Профил 19.11.2007 08:52

"Здравейте.
Напуснах работа по вз.съгласие,считано от 13.10."


"При 10г тр.стаж "

 RE: Срок за записване на тр.борса сорри Профил 19.11.2007 08:57

billу
4 месеца - ако имаш тр. стаж поне 9 месеца

 RE: Срок за записване на тр.борса сорри Профил 19.11.2007 09:08

Ваня,
Не бързай да се регистрираш в БТ.Ако имаш възможност сключи ТД по чл.68,ал.1,т.1- за извършване на определена работа с някоя фирма.Водат те 10 дни, прекратяват те по чл325,т.4 и получаваш обезщетение от БТ - 8 месеца

 RE: Срок за записване на тр.борса Малина (гост) 19.11.2007 12:29

А ако си съкратен по чл 328 ал 1 т 3 какъв е срока за БТ,при условие че не е спазено предизвестието от страна на работодателя

 RE: Срок за записване на тр.борса ЛС Профил 19.11.2007 12:31

Пак 3 месеца.

 RE: Срок за записване на тр.борса якимова (гост) 20.11.2007 15:48

здр,аз съм по чл.325 т 1,стаж 2г имам ли право на обезщетение,и колко месеца?

 RE: Срок за записване на тр.борса ГК (гост) 20.11.2007 15:54

Малина при съкращение по чл.328 имаш право на 1 година платена борса при положение,че имаш плащане на възнаграждение за поне 9 месеца от последните 15 месеца.

 RE: Срок за записване на тр.борса якимова (гост) 20.11.2007 15:58

Малина ,аз съм по чл.325 т 1

 RE: Срок за записване на тр.борса ГК (гост) 20.11.2007 16:00

Г-жа Якимова и Вие имате право на 4 месеца платена борса при положение, че имате трудово възнаграждение поне за 9 месеца от последните 15 месеца.

 RE: Срок за записване на тр.борса сорри Профил 21.11.2007 08:47

Малина,
Колко осигурителен стаж имаш?

 RE: Срок за записване на тр.борса сорри Профил 21.11.2007 09:02

ГК
Право на пар. обезщ. за безработица имат лицата, за които са внесени или дължими осигурителни вноски за всички осигурени соц. рискове най-малко 9 мес. през последните 15 мес. преди прекр. на осигуряването.

 RE: Срок за записване на тр.борса ГК (гост) 21.11.2007 14:31

Сорри и аз същото съм казала. След като възнаграждението е платено то осигуровките по подразбиране са платени или дължими.

 RE: Срок за записване на тр.борса сорри Профил 21.11.2007 15:02

ГК
Ако лицето е в неплатен отпуск за отглеждане на дете, временна неработоспособност или до 30 дни признат за ТС, няма трудово възнаграждение.
По повод отг. ти към Малина, мисля че продължителността на плащането при нея зависи от това колко осиг. стаж има/но може и да греша?/.

 RE: Срок за записване на тр.борса ГОСТ (гост) 25.09.2009 09:37

имам един въпрос, майка ми беше в платена борса а сега ми трябва служебна бележка за доход (за нейния доход )от каде мога да взема. някой имали представа...

 RE: Срок за записване на тр.борса poli (гост) 29.09.2009 10:41

zdr-te napusnah rabota po vzaimno sqglasie predi 20 dni .dokumentite mi se bavqt ve4e 20 dni a trqbva da se zapi6a na borsata dali nqma da si zagubq deckite i kolko e sroka sled kato napusne6 da se reg.na borsata. mersi

 RE: Срок за записване на тр.борса MarPan Профил Изпрати email 29.09.2009 10:42

Срокът е до 3 месеца от датата на прекратяване на договора.

 RE: Срок за записване на тр.борса poli (гост) 29.09.2009 10:50

blagodarq mn. za otgovorite

 RE: Срок за записване на тр.борса silviq (гост) 05.11.2009 14:05

здравеите безр. сам от 29 дни по вз. сагласие осигуряваха ме на 4 4аса колко обез6тетение трябва да вземам работила сам 2 год. и какви документи ми трябват за борсата

 RE: Срок за записване на тр.борса ЛС Профил 05.11.2009 14:07

4м по 6лв на р.ден

 RE: Срок за записване на тр.борса silviq (гост) 06.11.2009 13:33

ВАВ ТК ПИ6Е 4Е САМ ОСИГУРЯВАНА НА 102лвАКО ВЗЕМАМ ПО 6лв на денИДВА ПОВЕ4Е

 RE: Срок за записване на тр.борса 777 (гост) 06.11.2009 13:37

Силвия, 6 лв е минимума, а 12 лв максимума

 RE: Срок за записване на тр.борса silviq (гост) 06.11.2009 13:38

БЛАГОДАРЯ МНОГО

 RE: Срок за записване на тр.борса Лиза (гост) 09.11.2009 09:46

съкратена съм по взаимно съгласие на 08,октомври 2009г ако се регистрирам декември губяли обещетението за октомври и ноември или не.Моля за отговор.

 RE: Срок за записване на тр.борса бт (гост) 09.11.2009 11:22

Обезщетението от НОИ, започва да тече от датата на освобождаване.
Лиза (гост) | Дата: 09.11.2009 09:46, как така хем си съкратена, хем по взаимно съгласие?? Или едното - или другото . НОО, от това ти зависи и самото обезщетение и срока за който ще го получаваш.

 RE: Срок за записване на тр.борса гостенка (гост) 09.11.2009 18:22

извинете,че нахлувам в чужда дискусия,но може ли да попитам:ако се регистрирам в БТ в края на ноември ще получа ли обезщетение за месеца? освободена съм на 30.10. по моя самоинциатива.чл.326.МЕРСИ.

 RE: Срок за записване на тр.борса Дани (гост) 10.11.2009 11:25

Има ли право на обещетение за безработица самоосигуряващ се в ЕТ.

 RE: Срок за записване на тр.борса satanasowa Профил Изпрати email 10.11.2009 11:26

не

 RE: Срок за записване на тр.борса Дани (гост) 10.11.2009 11:28

Дори и ако закрие фирмата ли?

 RE: Срок за записване на тр.борса Krista62 Профил Изпрати email 10.11.2009 11:30

Дори ! Самоосигуряващите се лица не се осигурават за безработица .

 RE: Срок за записване на тр.борса MARTO (гост) 01.12.2009 12:18

АКО МОЖЕ ДА ВИ ЗАДАМ И АС ЕДИН ВАПРОС ? АКО СЪМ ОСИГОРЯВАН НА 1000ЛВ / 4год БЕЗ ДА ПРЕКАСВАМ КОЛКО ВРЕМЕ ИМАМ ПРАВО НА БОРСАТА И КАКВИ ПАРИ ШТЕ ВЗИМАМ? БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

 RE: Срок за записване на тр.борса СИЛВИЯ (гост) 03.12.2009 20:30

ЗДР> ИМАМ ПРАВО НА ОБЕЗ6Т. ОТ БОРСАТА СРОКА ДА СЕ ЗАПИ6А Е ДО 20ЯНУАРИ 2010г НО О6ТЕ НЕ СА МИ ДАЛИ УП3 ИНТЕРЕСУВА МЕ ДАЛИ ТРЯБВА ДА СЕ РЕГИСТР.ДО КРАЯ НА ГОДИНАТА ПОНЕжЕ НАЛИ ПРИКЛ.ГОДИНАТА ДА НЕ ИЗТАРВА СРОКА ПОНЕЙЕ Е КРАЯ НА ГОДИНАТА МОЛЯ ПИ6ЕТЕ МИ БЛАГОДАРЯ

 RE: Срок за записване на тр.борса gost (гост) 03.12.2009 21:45

аз не съм работила по трудов договор,в смисъл -нямам осигуровки.завърших училище тази година и не ме приеха висше.не си намерих работа .сега се чудя дали ако се регистрирам на борсата ще получавам обезщетение и изобщо как да постъпя??моля за съвет и помощ!предварително благодаря!

 RE: Срок за записване на тр.борса Бонбон (гост) 03.12.2009 21:48

Ако служител е освободен по чл.325 .1 т.е по взаймно съгласие има 5 г. трудов стаж ще има ли обезщетение от борсата?

 RE: Срок за записване на тр.борса ЛС Профил 03.12.2009 21:57

Ще има.

 RE: Срок за записване на тр.борса Бонбон (гост) 03.12.2009 21:58

Съгласих се с теб ЛС.

 RE: Срок за записване на тр.борса MarPan Профил Изпрати email 03.12.2009 21:59

Ех, че бързо и лесно се съгласи:))

 RE: Срок за записване на тр.борса Бонбон (гост) 03.12.2009 22:01

Какво значи лесно просто ме интересуваше ще има ли?

 RE: Срок за записване на тр.борса Мими (гост) 06.12.2009 11:29

Прекратявам си договора с компанията, в която работя от 01/01/2009. Кога най-рано мога да се регистрирам в бюрото по труда и какво обезщетение ще получавам - работя от 2 години при този работодател, осигурявам се на пълна заплата.

 RE: Срок за записване на тр.борса ЛС Профил 06.12.2009 14:22

1. Регистрация до 3м от датата на прекратяване на ТД
2. Дали ще имате право на обезщетение, зависи дали сте се възползвали от това си право през последните три години.

 RE: Срок за записване на тр.борса Борислав (гост) 10.12.2009 09:50

Здравейте.
Не мога да си намеря заповедта за освобождаване. Ако отида до последният си работодател и поискам копие на тази заповед- с това копие ще мога ли да се регистрирам на трудовата борса ? Имам право на платена борса. Благодаря Ви предварително!!!

 RE: Срок за записване на тр.борса ЛС Профил 10.12.2009 09:52

С копие можеш да се регистрираш, а дали имаш право на борса, сигурно, но за обезщетение дали имаш право не можем да гадаем:)

 RE: Срок за записване на тр.борса Борислав (гост) 10.12.2009 10:03

Ами от 5 години нямам прекъсване - предполагам ще има право на платена борса ..?

 RE: Срок за записване на тр.борса ЛС Профил 10.12.2009 10:04

Ще имаш.

 RE: Срок за записване на тр.борса катясис (гост) 10.12.2009 13:26

Здравейтел.
Напуснах работа по вз. чл.325т.1 на 29.10.2009г.- с обещетение 6 лв. на ден 4 месеца
На 23.11.2009г. се регистрирах в БТ .Имам ли право да се отпиша сега , да отида кам някоя фирма за 1 мес. и после да ме освободят за да мога да вземам по-голяма борса ?
Има ли подобна възможност?

 RE: Срок за записване на тр.борса катясис (гост) 10.12.2009 13:56

Моля за отговор.

 RE: Срок за записване на тр.борса andonova74 Профил Изпрати email 10.12.2009 13:58

да имаш право на обещетение -4 месеца
 

 RE: Срок за записване на тр.борса Гост (гост) 10.12.2009 14:18

Освободено от работа лице на 01,01,2009 се регистрира на борсата - има право на 4 месеца. След това на 01,04,2009 започва работа - до 01,12,2009г. В какъв срок трябва да се ригистрира в БТ?
реклама
Нагоре
Страница 1 от [2] 12»

ODIT.info > Дискусия > Трудови отношения

Моят ODIT.info