ODIT.info > Дискусия > Осигуряване Започни нова тема

Тема. Коефициент при изчисляване на обезщ.по чл.224

 Коефициент при изчисляване на обезщ.по чл.224 патка (гост) 04.12.2007 22:24

какъв е този коефициент, хайде светнете ме.моляяяяяя.

 RE: Коефициент при изчисляване на обезщ.по чл.224 Хана (гост) 04.12.2007 22:28

При чл.224 коефицент няма
При реално ползване на редовен пл. отпуск има
Давам пример, за да ти е по-ясно.
Месец 10 - БТВ 230 лв при отработени 19 дни.
Месец 11 - 10 дни отпуск.
Изчислеване 230/19=12,11 лв. - средно дневно БТВ, от коетосе изчислява обезщетението
Коефицента е раб. дни за месеца, през който се ползва отпуска/ раб.дни за месеца база
12, 11 лв *22/23 =11,58 лв.
Обезщетение 10д. *11,58 =115,80 лв.
Пиша си справка за всеки отпус.

 RE: Коефициент при изчисляване на обезщ.по чл.224 патка (гост) 04.12.2007 22:35

благодаря ти много, сега разбрах.
Но добре че ползвам биз.нав.заплати и гледам че програмата си е знаела работата.
лека вечер

 RE: Коефициент при изчисляване на обезщ.по чл.224 хана (гост) 04.12.2007 22:37

Дори когато ползвам трз-сотуер, проверявам всичко, дали е законово и дали точно ми го изчислева.

 RE: Коефициент при изчисляване на обезщ.по чл.224 Гани Профил 04.12.2007 23:26

Да, Биз Нав Заплатите отразиха много бързо всички промени от НСОРЗ във връзка с тези отпуски. :)

 RE: Коефициент при изчисляване на обезщ.по чл.224 шоп Профил 04.12.2007 23:29

как му беше името?
вежен!!!
абе хубавото си е хубаво.........
 

 RE: Коефициент при изчисляване на обезщ.по чл.224 Някой (гост) 05.12.2007 08:52

Чл. 18. (1) Среднодневното брутно трудово възнаграждение по чл. 177 от Кодекса на труда се установява, като полученото брутно трудово възнаграждение за последния календарен месец, предхождащ ползването на отпуска, през който работникът или служителят е отработил най-малко 10 дни, се раздели на броя на отработените дни през този месец.
(2) При определен месечен размер на трудовото възнаграждение установеното по ал. 2 среднодневно брутно трудово възнаграждение се коригира с коефициент, получен от отношението на броя на работните дни на месеца, приет за база, и броя на работните дни на съответния месец, през който се ползва отпускът.
Хана, това не е ли точно обратното съотношение?Работни дни за месеца приет за база /октомври/23/брой работни дни през който се ползва отпуск/ноември/22
реклама

ODIT.info > Дискусия > Осигуряване