ODIT.info > Дискусия > Счетоводство Започни нова тема

Тема. декл. по чл 53 от КСО

 декл. по чл 53 от КСО Ренета (гост) 06.12.2007 18:02

Колеги моля за помощ - кога се подава декл. по чл 53 от КСО?

 RE: декл. по чл 53 от КСО гост (гост) 06.12.2007 18:05

след изтичане на 315 дни

 RE: декл. по чл 53 от КСО Хана (гост) 06.12.2007 18:09

Когато работника подаде заявление пред работодателя, че ще ползва отпуск за отглеждане на малко дете до 2 г. на основание чл.164 КТ. Декларацията е необходима, за да се установи, дали лицето има право на този отпуск.
Необходимо е:
1. Лицето да работи по тр. договор
2. Детето да е живо,
3.Детето да не е настанено в детско заведение на пълна държавна издръжка. Вижте НРВПО.

 RE: декл. по чл 53 от КСО ренета (гост) 06.12.2007 18:13

Моят случай е следния:
Лицето е родило през юни 2007. Придобива осигурителният стаж /6 месеца/ на 06/09/2007. След предаването на болничните не съм подавала други документи. Сега трябва ли да подавам тази декларация по чл.53 от КСО?

 RE: декл. по чл 53 от КСО Хана (гост) 06.12.2007 18:21

Първо трябва да подадеш декларация за остатъка от 135 до 315 дни бременност и раждане. Декларацията е по чл.50КСО. Лицето подава заявление пред работодателя, че ще ползва остакъка от отпуска по чл163 Кт. Едва след като изтече този отпуск, ще подадеш декл по чл.53

 RE: декл. по чл 53 от КСО Ренета (гост) 06.12.2007 18:25

От това, което сте напсали разбирам, че след като изтекат тези 315 дни от датата на раждане тогава трябва да подавам по чл,53

 RE: декл. по чл 53 от КСО Хана (гост) 06.12.2007 18:25

Виж
1. НИИПОПДОО и приложенията към нея
2. КТ чл.163 и 164
3. КСО - чл.50 и 53
4. НРВПО
 

 RE: декл. по чл 53 от КСО Мария (гост) 11.06.2009 17:22

Добър ден, пише Ви майка, която се разкъсва между НОИ НАП и т.н.


Може ли някой да ми каже коя Декларация да подам след като детето ми навършва една годинка и съм решила да прехвърля майчинството на работеща баба роднина| по чл.53 или чл.54
реклама

ODIT.info > Дискусия > Счетоводство

Моят ODIT.info