ODIT.info > Дискусия > Осигуряване Започни нова тема

Гореща тема! Безвъзмезден договор за услуга

 Безвъзмезден договор за услуга Lady M (гост) 05.08.2005 10:04

Колеги правил ли е някой безвъзмеден договор за извършване на услуги/Напр.маркетингово проучване или изготвяне на Бизнес план,а защо не и годишно счетоводно приключване/и има ли някаква особеност при изготвянето му?Ако някой е правил може ли да постне един вариант тук или в общата поща?Благодаря!

 Re: Безвъзмезден договор за услуга Lady M Профил 06.08.2005 13:27

Моля ви ,колеги, изразете някакво мнение все пак!

 Re: Безвъзмезден договор за услуга lansky Профил Изпрати email 06.08.2005 16:20

аз ако съм данъчен - ще ти го обявя това за дарение.... нали се сещаш нататък )))))))))))

 Re: Безвъзмезден договор за услуга Lady M Профил 06.08.2005 21:28

Не е лошо като идея :)))Но с каква база /или стойност/биха го определили?Основанието е ясно,въпреки че може да се спори.

 Re: Безвъзмезден договор за услуга lansky Профил Изпрати email 06.08.2005 22:18

я да видим кой прави счетоводно приключване без да е попрочел за стойностите.....


например леля пенка взима за счетоводно приключване 500 лева.... някои фирми взимат 3000 лева.... одиторите взимат за одит 7000 лева....(е някои се разписват и за 300л), но дали няма да се намери цената на тази услуга по някакъв начин регламентиран в стандарт )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))(

 Re: Безвъзмезден договор за услуга Lady M Профил 07.08.2005 08:02

В крайна сметка ,някои взимат и по 20 лв, така че как ,ще ми определят на мен данъчните стойността на" дарението"?Или ще използуват онзи метод на пазарните цени...И на базата на кой нормативен документ точно ,ще ме задължат да правя услуга срещу заплащане?Ами ако се дърпам и не искам пари?!

 Re: Безвъзмезден договор за услуга angel Профил 07.08.2005 09:33

Lady, най-малкия проблем на един данъчен е да се определи пазарна цена на една стока или услуга. Никой не може да те задължи да взимаш пари срещу оказана услуга, щом искаш да се правиш на благотворителна организация - ок, но си плащаш и ДДС и си признаваш и приход от услугата,т.е. ще плташи и данък печалба. А дали е дарение или не не е много важно.
Що се отнася до норматвния акт - всички данъчни регламентират методите за определяне на пазарни цени, тези методи комбинирани с чл.109 от ДПК развръзват абсолютно ръцете на проверяващите да правят каквото намерят за добре, така че не върщи глупости.

 Re: Безвъзмезден договор за услуга angel Профил 07.08.2005 09:46

Що се отнася до норматвния акт - всички данъчни закони регламентират методите за определяне на пазарни цени....

 Re: Безвъзмезден договор за услуга Lady M Профил 07.08.2005 10:30

О.К.Имаме следния пример:Аз ти изготвям Бизнес-план без да желая заплащане ,ей така защото си ми симпатичен/или си ми приятел!/.Сключваме договор за безвъзмездна услуга.Как ще се третира от данъчна гледна точка тази услуга?

 Re: Безвъзмезден договор за услуга Lady M Профил 07.08.2005 10:33

Забравих да уточня че правя услугата в качеството си на физическо лице/не ЕТ/.

 Re: Безвъзмезден договор за услуга Ганьо Балкански (гост) 07.08.2005 11:08

Нещо не мога да разбера какъв е смисъла на всичко това. Получаваш услуга която реално няма никакво веществено измерение и по такъв начин не виждам с какво е от значение за данъчното облагане на фирмата.
По друг начин би стоял въпросът ако следствие на тази безвъзмездна услуга фирмата получава софтуер примерно който последствие иска да си заприходи като ДА, че дори да му начислява амортизации.
Така както е формулиран въпроса излиза че се пита какво ще стане ако има договор за безвъзмездно извършване на реклама на дружеството примерно. Еми нищо няма да стане. Това не поражда никакви правни последици от гледна точка на дружеството възложител. виж, от гледна точка на дружеството изпълнител нещата не стоят точно така. А ако изпълнителя е физическо лице (не е търговец) и не е лице на свободна професия отново не би имало никакъв смисъл да се правят такива договори.
Що за тъп въпрос. Това ми прилича на въпрос - как да отразя в годишната си дан. декларация факта, че сме се събрали с приятели и сме направили освежаващо боядисване в къщи като накрая съм ги почерпил и по бира. Аре стига глупости бе!!!
 

 Re: Безвъзмезден договор за услуга Lady M Профил 07.08.2005 12:49

Добре,ще формулираме нещата по друг начин.Значи ,аз ти правя годишно счетоводно приключване безвъзмездно ,но по ЗСЧ трябва да си в "някакви" отношения с мен и за целта оформяме договор.Е става ли това или не?!По същия начин изготвям и икономическа обосновка за кредит и т.н.и др. услуги.
реклама

ODIT.info > Дискусия > Осигуряване

Моят ODIT.info