ODIT.info > Дискусия > Бюджет Започни нова тема

Тема. Промяна на щатно разписание в училище

 Промяна на щатно разписание в училище монка Профил 29.02.2008 22:25

На какво основание можем на променим щатното разписание в училище на помощния персонал? Директорът иска работник подръжка да го съкрати и да разкрие нова длъжност - счетоводител от помощния персонал. Моля да ми помогнете за да не направим някоя глупост
Благодаря предварително

 RE: Промяна на щатно разписание в училище nick_cave Профил Изпрати email 29.02.2008 22:30

Много яко! До обяд счетоводител, след тва - общ работник! Напълно съчетаемо е с "Домакин на столова" например! А може и като учител да го ползвате :) По физическо ;-)

 RE: Промяна на щатно разписание в училище монка Профил 29.02.2008 22:33

Моля ви за извинение
нямаме свободно място за счетоводител и трябва да назначим защото вече с тези делегирани бюджети е необходимо и защото общият работник не ни върши никаква работа
диреторът реши да го съкрати и да открие нов щат - счетоводител
Затова моля за помощ как да съкратим общия работник на какво основание и да направим промяна на щатното за да назначим счетоводител

 RE: Промяна на щатно разписание в училище bobo (гост) 02.03.2008 00:59

Само подсказка, поогледай вниманелно нататък:

КТ
Прекратяване на трудовия договор от работодателя с предизвестие
[Препратки от актове] [Препратки от практика] [Препратки от статии] [8 редакции на елемента]
Чл. 328. (1) Работодателят може да прекрати трудовия договор, като отправи писмено предизвестие до работника или служителя в сроковете по чл. 326, ал. 2 в следните случаи:
1. при закриване на предприятието;
2. при закриване на част от предприятието или съкращаване на щата;.....

 RE: Промяна на щатно разписание в училище Suza Профил 02.03.2008 16:52

не забравяй и докладна до РИО за промяна в Списък-Образец 1

 RE: Промяна на щатно разписание в училище монка Профил 02.03.2008 23:48

Suza а мога ли да трансформирам щата от обща работник в счетоводител моля те за помощ и РИО на МОН само с писмо ли уведомявам за промяна в списък образец 1 или нося и нов списък образец

 RE: Промяна на щатно разписание в училище Suza Профил 04.03.2008 19:39

За непедагогическия персонал няма проблем да се променя през годината..пращаш и корекция на Списък-Образец 1

 RE: Промяна на щатно разписание в училище монка Профил 04.03.2008 22:58

Благодаря и хубава вечер

 RE: Промяна на щатно разписание в училище vany78 Профил Изпрати email 06.03.2008 11:20

а тази промяна "трансформиране на длъжностите" по какъв начин я правите - казаха ми от общината, че трябвало директорът да си пусне заповед и нямало значение кметът кога ще утвърди длъжностните разписания. Защото всяка промяна в длъжнстите се регистрира в НАП с уведомление, проверила съм вече
 

 RE: Промяна на щатно разписание в училище монка Профил 11.03.2008 22:01

Днес излезе наредбата на МОН и там е определено че щатното се утвърждава от директора и съгласувано с Инспектората за педагогическия персонал
реклама

ODIT.info > Дискусия > Бюджет

Моят ODIT.info