Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук. Разбрах

ODIT.info > Дискусия > Трудови отношения Започни нова тема

Тема. прекъсване на платена борса

 прекъсване на платена борса Bogomila91 Профил 01.09.2014 13:54

Здравейте!
Имам следния казус и бих била благодарна, ако ми помогнете!
От м.април съм съкратена и получавам платена борса, като на база трудовия ми стаж е определено да получавам обезщетение 8 месеца. Имам предложение за започване на работа от 15.09, но не съм много сигурна, че това е точно моята работа....Въпросът ми е следния : Ако започна работа сега и след 2-3 месеца напусна или ме махнат ще мога ли да получавам отново обезщетение от борсата - в см.да си възстновя получаването на обезщетението, което получавам сега?
И ако започна работа в какъв срок мога да се откажа, за да продължа с получаването на обезщетението от борсата в размера, в който получавам в момента?

 RE: прекъсване на платена борса MarPan Профил Изпрати email 01.09.2014 14:00

Да, ако спазите сроковете за деклариране на промяната и регистрация при ново прекратяване на договора.

 RE: прекъсване на платена борса Bogomila91 Профил 01.09.2014 14:05

Благодаря ви за бързата реакция, но бихте ли ми обяснили по-подробно...
Какво означава да спазя сроковете за деклариране на промяната и регистрация?
Какви са тези срокове?
Ако започна работа на 15.09 и реша да напусна на 15.10 примерно ще имам ли право да получавам обезщетение от борсата и в какъв размер - този, който получавам в момента или минималното обезщетение?
За възстановяване на обезщетението при ново прекъсване на договора има ли значение по кой член съм освободена?
Благодаря предварително!

 RE: прекъсване на платена борса Ани1 Профил 01.09.2014 14:09

Ако по време на получаване на паричното обезщетение лицето започне да упражнява дейност - основание за задължително осигуряване по чл. 4, която бъде преустановена след по-малко от 9 месеца, изплащането на паричното обезщетение се възстановява за оставащия към датата на прекратяването период, ако регистрацията на лицето в Агенцията по заетостта е направена в срок 7 работни дни от прекратяване на трудовата дейност.

Няма значение по кой член сте освободена

 RE: прекъсване на платена борса eleto Профил 01.09.2014 14:35

значи ако човекът е на борсата и взима 60% / пълна/, намира си работа и работи примерно 2 месеца и напусне по собствено желание ще си получи пак 60% до остатъка от време, независимо че е напуснал по собствено желание. тоест не е нужно да е съкратен. нали така?
 

 RE: прекъсване на платена борса Ани1 Профил 01.09.2014 14:37

Да, точно така

Отговор на eleto(01.09.2014 14:35):
eleto каза:
значи ако човекът е на борсата и взима 60% / пълна/, намира си работа и работи примерно 2 месеца и напусне по собствено желание ще си получи пак 60% до остатъка от време, независимо че е напуснал по собствено желание. тоест не е нужно да е съкратен. нали така?
реклама

ODIT.info > Дискусия > Трудови отношения

Моят ODIT.info