Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук. Разбрах

ODIT.info > Дискусия > Трудови отношения Започни нова тема

Тема. Прекратяване на допълнително споразумение към тръдов договор

 Прекратяване на допълнително споразумение към тръдов договор Van4eto88 Профил 06.03.2018 12:34

Здравейте. Имам следния казус. Миналия месец сключихме допълнителни споразумения с няколко служители от фирмата, за заемане на друга длъжност до завършване на определена работа. Сега искаме да прекратим допълнителните споразумения и служителите да се върнат на старите си длъжности. Със заповед за прекратяване ли трябва да се случат нещата или с нови споразумения? Благодаря предварително.

 RE: Прекратяване на допълнително споразумение към тръдов договор bonou2 Профил 06.03.2018 12:40

до завършване на определена работа

Oбщи основания за прекратяване на трудовия договор
Чл. 325. (1) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г., предишен текст на чл. 325 - ДВ, бр. 7 от 2012 г.) Трудовият договор се прекратява без която и да е от страните да дължи предизвестие:

4. със завършване на определената работа;

 RE: Прекратяване на допълнително споразумение към тръдов договор Blajena71 Профил 06.03.2018 12:48

Отговор на Van4eto88(06.03.2018 12:34):
Van4eto88 каза:
Здравейте. Имам следния казус. Миналия месец сключихме допълнителни споразумения с няколко служители от фирмата, за заемане на друга длъжност до завършване на определена работа. Сега искаме да прекратим допълнителните споразумения и служителите да се върнат на старите си длъжности. Със заповед за прекратяване ли трябва да се случат нещата или с нови споразумения? Благодаря предварително.

Ако са написани както трябва допълнителните споразумения е достатъчно само да съставите протокол, че работата е завършена.
Написването на ново ДС има просто информационен х-р, какъвто има и протокола, но ИТ биха искали да сте информирали работника.

Ако не сте написали както трябва ДС и от тях не става ясно, че са с временно действие, ще трябва да сключите нови ДС за връщане на старата длъжност.

ДС за промяната на длъжността, трябва да е ПРЕДИ ДАТАТА НА ПРОТОКОЛА ЗА ЗАВЪРШВАНЕ НА РАБОТАТА, за да не се налага да прекратявате ТД и да сключвате нов.

Проблем от гледна точка на КТ -няма. Проблем може да има само с програмата за уведомленията, но предполагам сте подали ДС, а не нов тд

 RE: Прекратяване на допълнително споразумение към тръдов договор Van4eto88 Профил 06.03.2018 12:57

Отговор на Blajena71(06.03.2018 12:48):
Blajena71 каза:

Ако са написани както трябва допълнителните споразумения е достатъчно само да съставите протокол, че работата е завършена.
Написването на ново ДС има просто информационен х-р, какъвто има и протокола, но ИТ биха искали да сте информирали работника.

Ако не сте написали както трябва ДС и от тях не става ясно, че са с временно действие, ще трябва да сключите нови ДС за връщане на старата длъжност.

ДС за промяната на длъжността, трябва да е ПРЕДИ ДАТАТА НА ПРОТОКОЛА ЗА ЗАВЪРШВАНЕ НА РАБОТАТА, за ...


Може ли да не се прави протокол за завършване на работата, а само ДС. И за тези ДС предполагам, че трябва да се пусне уведомление в НАП, нали?
 

 RE: Прекратяване на допълнително споразумение към тръдов договор Blajena71 Профил 06.03.2018 13:28

Отговор на Van4eto88(06.03.2018 12:57):
Van4eto88 каза:


Може ли да не се прави протокол за завършване на работата, а само ДС. И за тези ДС предполагам, че трябва да се пусне уведомление в НАП, нали?


Може просто страните да се споразумеят да се върне старото положение.
Естествено, че се подава уведомление, както сте подали и преди.

Щом установяване факта на завършване на работата не ви е важен и/или щом не сте направили като хората първоначалните ДС, нямате изборр ако си искате работниците.
реклама

ODIT.info > Дискусия > Трудови отношения