Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук. Разбрах

ODIT.info > Дискусия > Данъци Започни нова тема

Тема. ГДД по чл.50

 ГДД по чл.50 sofia90 Профил 07.04.2021 13:31

Съдружник в ООД 2020 година е в майчинство ,внасят се ЗОВ чрез фирмата ,тя няма други доходи,трябва ли да подава ГДД по чл.50 и кое приложение да попълни ако подава декларация.

 RE: ГДД по чл.50 XXXXX Профил 07.04.2021 13:33

Като няма доходи, каква ГДД по чл.50 ще подава?

 RE: ГДД по чл.50 sofia90 Профил 07.04.2021 13:38

ако има разпределен дивидент от фирма в кое приложение да го попълни

 RE: ГДД по чл.50 Liglyo Профил 07.04.2021 13:40

Отговор на sofia90(07.04.2021 13:38):
sofia90 каза:
ако има разпределен дивидент от фирма в кое приложение да го попълни


Разгледайте приложенията и дайте предположение.
 

 RE: ГДД по чл.50 jhoro Профил 07.04.2021 15:25

Отговор на sofia90(07.04.2021 13:38): Съдружник в ООД ...
Ако е само съдружник (съсобственик) - не подава нищо.

Отговор на sofia90(07.04.2021 13:38): ако има разпределен дивидент от фирма в кое приложение да го попълни
За дивидента - ЮЛ начислява, удържа, внася и декларира данъка. Чл. 55.
С декларацията по чл. 50 се декларират само доходи от дивиденти, от източник в чужбина. чл. 50, ал. 1, т. 3, б. „а“.
реклама

ODIT.info > Дискусия > Данъци