ODIT.info > Дискусия > Трудови отношения Започни нова тема

Гореща тема! Договор за външно съвместителство

 Договор за външно съвместителство Gost (гост) 27.05.2008 09:26

Здравейте. Наехме работничка на пълен работен ден на 8 часа. Тя обаче има вече сключен договор при друг работодател за 4 часов работен ден. Кой сега се води основния работодател, ние ли трябва да издадем нашето съгласие на работничката да работи и в другата фирма след като при нас е на 8 часа, но пък първия договор е при другия работодател. Спазваме ли законовите разпоредби за работно време? Благодаря на тези, които се включат!

 RE: Договор за външно съвместителство satanasowa Профил Изпрати email 27.05.2008 09:29

Основният работодател си е първия, не се изисква разрешение от него да започне работа при друг работодател по чл. 111 от КТ

 RE: Договор за външно съвместителство Gost (гост) 27.05.2008 09:42

А от наша страна изисква ли се съгласие под формата на декларация или нещо от сорта, че сме съгласни, нашият договор каква форма ще има, като втри трудов договор ли да го оформим?

 RE: Договор за външно съвместителство satanasowa Профил Изпрати email 27.05.2008 09:43

Не се изисква, втори трудов договор по чл. 111 от КТ

 RE: Договор за външно съвместителство flamee (гост) 27.05.2008 23:56

За втори тр. договор колко дни отпуска се полагат? И % за тспо начисляват, ли се?

 RE: Договор за външно съвместителство ЛС Профил 28.05.2008 08:16

Отпуската по втори трудов договор зависи от часовете,които се работи.Ако лицето е на 4 часа,му се полага толкова отпуска,колкото за 8часа.
Допълнителното трудово възнаграждение за продължителна работа се заплаща за действително отработено време в рамките на съответната месечна продължителност на работното време само по основното трудово правоотношение, а при непълно работно време - по всеки отделен трудов договор до допълването им до съответната месечна продължителност на работното време.

 RE: Договор за външно съвместителство flamee (гост) 28.05.2008 20:30

ЛС, съгласна съм, че за работа на 4 часа се полагат дни за отпуска колкото при 8 ч. работен ден, ПИТАНЕТО ми е при работа на втори трудов договор, също ли се полагат толкова дни отпуска, колкото за 8 часа?

 RE: Договор за външно съвместителство ЛС Профил 28.05.2008 22:08

Аха:-))
Кой ли да чете?:-(

Договор за външно съвместителство
ЛС
28.05.2008 08:16
Предложи за изтриване
Отпуската по втори трудов договор зависи от часовете,които се работи.Ако лицето е на 4 часа,му се полага толкова отпуска,колкото за 8часа.

 RE: Договор за външно съвместителство satanasowa Профил Изпрати email 28.05.2008 22:09

Ако по втория трудов договор е на 4 часа - 20 дни му се полагат

 RE: Договор за външно съвместителство Незнаеща_и_Начинаеща (гост) 29.05.2008 20:32

А бихте ли ми обяснили моля Ви, каква е разликата м/у втори ТД и ТД за доп.труд по чл.111 от К.Т.
Какво да направя като незнам питам :)))))))

 RE: Договор за външно съвместителство ЛС Профил 29.05.2008 20:40

Втори трудов договор може да бъде по чл.110 при работодателя по основния ви тр.договор и по чл.111 при друг работодател.
Втори трудов договор е ,когато имаш вече основен трудов договор.

 RE: Договор за външно съвместителство flamee (гост) 29.05.2008 20:53

ЛС както винаги получаваш заслужени силни овации !!! Сърдечно БЛАГОДАРЯ !!!

 RE: Договор за външно съвместителство новак (гост) 29.05.2008 21:18

Мога ли да Ви попитам и аз, лице работещо на 2 часа основен трудов договор и на 8 часа по втори трудов договор, колко платен отпуск му се полага и как може да го ползва? Един след друг или ще принуди работодателя по основния да му даде платен и неплатен, защото има 20 дни по втория договор по чл.111?

 RE: Договор за външно съвместителство новак (гост) 29.05.2008 21:22

Няма ли кой да ми отговори и на мен моля...

 RE: Договор за външно съвместителство ЛС Профил 29.05.2008 21:24

Когато работник или служител работи по договор за допълнителен труд при друг работодател по чл. 111 от Кодекса на труда, няма пречка да ползва отпуск и по този договор, едновременно с платения годишен отпуск по основното трудово правоотношение. Изчисляването на полагащия се платен годишен отпуск по основния договора става по общия ред, съгласно чл. 23, ал. 2 от Наредбата за работното време, почивките и отпуските, като времето, което се признава за трудов стаж се изчислява и набира по часове, дни и месеци.
Ако размерът на платения годишен отпуск по втория трудов договор е по-голям от този по основния трудовия договор , разликата може да се допълни с неплатен отпуск по чл. 160 от КТ. По този начин се постига основната цел на платения годишен отпуск, а именно - за почивка и възстановяване работоспособността на работника или служителя.

 RE: Договор за външно съвместителство новак (гост) 29.05.2008 21:25

а може ли да го ползва по различно време?

 RE: Договор за външно съвместителство ЛС Профил 29.05.2008 21:27

Може,всичко зависи от работодателите му.Отпуск се ползва,когато бъде разрешен от работодателя на съответния трудов договор.

 RE: Договор за външно съвместителство новак (гост) 29.05.2008 21:39

Ами този по основния като не разрешава да бъда неплатен, как да ползвам отпускът по втория договор? Не е ли по удачно основния да бъде на 8 часа?
 

 RE: Договор за външно съвместителство ЛС Профил 29.05.2008 21:47

Там се разберете с работодателите си.
реклама

ODIT.info > Дискусия > Трудови отношения