Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук. Разбрах

ODIT.info > Дискусия > Счетоводство Започни нова тема

Тема. Справка по чл.73 и лично имущество

 Справка по чл.73 и лично имущество odil7 Профил 09.03.2019 19:31

Здравейте, фирма купува от физ.лице с договор и РКО, хладилни камери за напитки по 300 лв., 3 броя, като данък не е удържан. Следва ли изплатената сума от 900 лв,, да се посочи в справката по чл.73 от платеца на дохода, т.е. фирмата?
 

 RE: Справка по чл.73 и лично имущество marmalade Профил 10.03.2019 22:16

Да следва. Нормално е да няма удържан данък, защото дохода е необлагаем за физ.лице, но платеца си ги включва в справката.
реклама

ODIT.info > Дискусия > Счетоводство