Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук. Разбрах

ODIT.info > Дискусия > Данъци Започни нова тема

Тема. хазарт и гдд

 хазарт и гдд nnqkoi Профил 30.03.2024 22:33

Излизат ми като предложение и доходите от хазартна дейност. Длъжен ли съм да ги декларирам? Търсих инфо в сайта на НАП, но не откривам.

 RE: хазарт и гдд nnqkoi Профил 30.03.2024 22:59

Сега обърнах внимание, че сумите са само от Топ Бет, за другите 2-3 хазартни сайта няма данни (даже не ги виждам и в справката за изплатените доходи.

 RE: хазарт и гдд b0b0 Профил 30.03.2024 23:17

Може да погледнете ЗДДФЛ Чл. 13 ал. 1 т. 20 и 21 дали попадате там, както и чл. 52.

 RE: хазарт и гдд BokoKoko Профил 31.03.2024 08:22

И аз имам "платено" от ТОП БЕТ 263 хиляди. И от УИН БЕТ ОНЛАЙН - 15 хиляди. (на мои клиенти и познати де)
Явно са някакви далавери на комарджиите. Преди няколко години доста хора имаха "изплатени" пари от комарджийска фирма на Черепа. Тогава бирниците казаха: Ако наистина си получил тези пари - приемаш. В противен случай - делваш...

Отговор на nnqkoi(30.03.2024 22:59):
nnqkoi каза:
Сега обърнах внимание, че сумите са само от Топ Бет, за другите 2-3 хазартни сайта няма данни (даже не ги виждам и в справката за изплатените доходи.

 RE: хазарт и гдд nnqkoi Профил 31.03.2024 20:55

Отговор на b0b0(30.03.2024 23:17):
b0b0 каза:
Може да погледнете ЗДДФЛ Чл. 13 ал. 1 т. 20 и 21 дали попадате там, както и чл. 52.


там пише, че не са облгаеми, но аз питам дали трябва да ги декларирам все пак

 RE: хазарт и гдд nnqkoi Профил 31.03.2024 20:55

Отговор на b0b0(30.03.2024 23:17):
b0b0 каза:
Може да погледнете ЗДДФЛ Чл. 13 ал. 1 т. 20 и 21 дали попадате там, както и чл. 52.


там пише, че не са облгаеми, но аз питам дали трябва да ги декларирам все пак

 RE: хазарт и гдд BokoKoko Профил 01.04.2024 06:52

Ако си ги получил - декларираш. Ако не си ги получил - НЕ ДЕКЛАРИРАШ.
Това че компютъра на НАП ти ПРЕДЛАГА някакви числа - не означава,че тази информация е вярна и правилна.
На твое място ако не съм ги получил, бих ги декларирал щом са под 10 бона. ("пари в брой", мога да кажа на по късен етап). Но над 10 бона - не. Могат да засекат след време несъответствие с банковата сметка, нали?

Отговор на nnqkoi(31.03.2024 20:55):
nnqkoi каза:


там пише, че не са облгаеми, но аз питам дали трябва да ги декларирам все пак

 RE: хазарт и гдд nnqkoi Профил 01.04.2024 21:11

Днес се свързах с оператор от колцентъра на нап и каза, че доходите са необлагаеми и ако искам може и да не ги декларирам, но на мен ми се струва странно...

Иначе става въпрос за малки суми, но общата стойност е над 10000лв. Но реално не са постъпвали толкова по сметка. Защото те обявяват пред НАП постъпилите печалби по игралната сметка, а не тези който реално са изтеглени и получени.

 RE: хазарт и гдд nnqkoi Профил 01.04.2024 21:11

Днес се свързах с оператор от колцентъра на нап и каза, че доходите са необлагаеми и ако искам може и да не ги декларирам, но на мен ми се струва странно...

Иначе става въпрос за малки суми, но общата стойност е над 10000лв. Но реално не са постъпвали толкова по сметка. Защото те обявяват пред НАП постъпилите печалби по игралната сметка, а не тези който реално са изтеглени и получени.
 

 RE: хазарт и гдд jhoro Профил 01.04.2024 21:28

Отговор на nnqkoi(01.04.2024 21:11):
nnqkoi каза:
Днес се свързах с оператор от колцентъра на нап и каза, че доходите са необлагаеми и ако искам може и да не ги декларирам, но на мен ми се струва странно...


Няма нищо странно - и тук са ти казали, и в другия форум ти отговорих - чл. 13, ал. 20.

А за данъците не мисли - организаторите на хазартните игри вече са ги платили.
реклама

ODIT.info > Дискусия > Данъци